Пряма трансляція на каналі Футбол 2

Арбітр матчу - Дмитро Кутаков.

Асистенти - Володимир Жарий, Ярослав Трехліб.

Резервний арбітр - Юрій Грисьо.

Після нічиї на власному полі проти Волині на Ворсклу чекає ще одна команда із західної України. Цього разу команду Василя Сачка прийматиме В’ячеслав Грозний та його Говерла. У попередньому матчі закарпатці створили головну сенсацію туру, відібравши на своєму полі очки у дніпропетровського Дніпра. Хоча, у нічийному результаті більше треба звинувачувати самих футболістів Мирона Маркевича. Проте, якби там не було, ужгородські футболісти також заслуговують на компліменти.

Щоправда, зараз у складі Говерли дуже важко знайти місцевих футболістів. Перед стартом нової першості клуб поповнився одразу тринадцятьма орендованими гравцями, більшість яких належать київському Динамо. Такий «подарунок» киян не викликає особливого здивування, адже теплі взаємостосунки київського та ужгородського клубу відомі давно.

Ворскла є доволі незручним суперником для Говерли, особливо в Ужгороді. Востаннє господарі святкували успіх у матчі з ворсклянами у сезоні 2004/2005 років, коли переможний м’яч забив Руслан Ярош. Після того максимум на що спромоглася команда - нічия. Слід також зазначити, що Ворскла може продовжити свою безпрограшну серію до десяти матчів, натомість підопічні Грозного уже вісім матчів поспіль не знають смаку перемог.

На Ворсклу очікує нелегкий ігровий відрізок. Одразу після матчу в Ужгороді на команду чекатиме єврокубковий дебют у Словаччині. Тому матч проти Говерли слід розцінювати як генеральну репетицію протистояння проти Жиліни.

Матчі у минулому сезоні:

Говерла - Ворскла - 0:0

Ворскла - Говерла - 2:0 (Люлька-аг, Громов)

Орієнтовні склади:

Говерла: Рудько, Люлька, Ягодінскіс, Лухтанов, Цуріков, Савченко, Чумак, Гемега, Худоб’як, Хобленко, Хльобас

Ворскла: Богуш, Даллку, Е. Ткачук, Сапай, Сімінін, Скляр, А. Ткачук, Громов, Турсунов, Ковпак, Шиндер.

Матч молодіжних складів: 0:3 (Авраменко 10, Січкарук 63, Котьо 66 -аг)

Прогноз - 1:1

Володимир ХОМІЧ

Ворскла знову грає внічию

І в другому матчі нового чемпіонату полтавська команда зіграла внічию і знову з рахунком 1:1. Хоча як і в матчі з Волинню Ворскла мала чимало моментів забити і здобути, навіть впевнену перемогу.

Зі стартових хвилин матчу ворскляни почали показувати себе більш класними футболістами. Повною перевагою заволоділи гості, раз-за-разом у перші двадцять хвилин виникали пожежі біля воріт Рудька. Вже на другій хвилині після відмінної передачі від Даллку міг забивати Громов, але далеко відпустив від себе м'яч при можливості опинитися віч-на-віч із голкіпером. Був ще шанс відзначитися у Артема, але м'яч після його удару з лінії штрафного пройшов поряд зі штангою. Нарешті, якимось дивом не забив ударом головою Шиндер. З декількох метрів Антон промазав після класної знижки від Ковпака.

І все ж гол у ворота Говерли трапився ледь секундна стрілка годинника перевалила за позначку в двадцять хвилин ігрового часу. Санжар Турсунов пройшов вперед по правому флангу атаки, виконав простріл в центр чужого штрафного, звідки Олександр Ковпак не сильним, але точним ударом відправив м'яч у сітку. Після забитого голу гості дозволили собі трохи заспокоїтися. Вже особливо не поспішали вони вперед, тоді як ужгородці в першому таймі так і не продемонстрували можливостей проводити свої атаки.

На старті другого тайму створили ще один момент на класі Ворскла. Турсунов прострілив низом із правого флангу на лінію чужій штрафній, звідки Скляр пробив вище воріт. Однак, вже в наступні хвилин двадцять вдалося істотно додати в атакувальній грі підопічним Грозного. Особливо допоміг у цьому вихід на заміну активного Кузика, який взявся раз-за- разом шматувати досвідчену оборону ворсклян. Один із моментів власноруч створив Орест, але його постріл у дальній кут воріт після швидкісного сольного проходу парирував Богуш.

Міг відзначитися ударом з лінії воротарського і талановитий форвард Дмитро Хльобас, але його постріл з близької дистанції парирував Богуш. І все ж голкіпер Ворскли не зміг допомогти своїй команді кількома хвилинами потому. Під час затяжної атаки ужгородців кілька ударів поспіль були по воротах. М'яч щоразу рикошетив від захисників, у результаті відлетів до Хльобаса і той впевненим пострілом із близької дистанції шансів воротареві вже не залишив.

Підсумковий нічийний результат виглядає цілком справедливим підсумком зустрічі. Помітно зменшили оберти в другому таймі підопічні Сачка, що дало можливість проявити себе з найкращого боку команді Грозного в другому матчі поспіль.

Василь Сачко: "У другому таймі Ворскла перестала грати в футбол"

Післяматчева пре-конференція наставника Ворскли Василя Сачка:

- В першому таймі створили 4-5 реальних нагод для взяття воріт, де повинні були забивати. Але не змогли їх реалізувати, створивши самим собі проблеми. А в другому таймі перестали грати в футбол. Тож замість 8:3 на нашу користь маємо 1:1. Для нас ця нічия як поразка. Але це футбол – все закономірно.

- У вас наступний матч у Словаччині, повертаєтеся в Полтаву, чи буде готуватися тут?

- Їдемо в Полтаву, і там продовжимо підготовку. Наші служби активно збирають інформацію про суперника, будемо готуватися до зустрічі з "Жиліною" в єврокубках.

- Здається, що в атаці Ворскли не вистачало такого типу гравця як Йована Маркоскі. Чи працюєте на трансферному ринку, щоб знайти такого типу гравця лінії атаки?

- У нас є гравці, які в заявці. Всі вони готуються до матчів чемпіонату України та єврокубків.

В'ячеслав Грозний: "Завжди симпатії будуть на боці сильніших"

Післяматчевий коментар наставника Говерли В'ячеслава Грозного

- Після матчу з Дніпром зазначив гравцям, що цей поєдинок буде значно важчим. В першому таймі група гравців не виконала настанови, не грали щільно з Ковпаком, програли більшість підборів. Розумію, що вони молоді хлопці, набираються досвіду. А вже в другому таймі внесли корективи й підбори вже в більшості вигравали ми. А потім випустив Кузика, щоб додав агресії попереду, він добре ввійшов в гру. У нас дуже хороша атмосфера, хлопці через такі матчі набираються великого досвіду. На жаль, у нас ще немає конкуренції на більшість позицій, сподіваюся, що до закриття трансферного вікна у нас ще будуть гравці й вона з’явиться. Вже нині в нашій команді є захисник Олег Білий, який в минулому грав за Нафтовик та молодіжний склад львівських Карпат.

- В уболівальників були претензії до арбітрів, а у вас?

- Завжди симпатії будуть на боці сильніших. В минулому сезоні ми не пробили жодного пенальті, думаю, що в цьому не пробиватимемо також. Для того, щоб давати аналіз слід переглянути відео. Тим не менш, нічия для нас – пристойний результат у цій грі.