ГУСЄВ Сергій
ПРОКОПИНЕНКО Володимир
РУДЬКО Олег

"Ворскла" - КІМ (Вітебськ) - 2:0

У другому турі чемпіонату СРСР "Ворскла" на своєму полі приймала футболістів вітебської команди КІМ. Поєдинок на радість 4000 глядачів розпочався за перевагою господарів; вони увесь час володіли ініціативою, створили безліч гострих моментів біля чужих воріт. Чи не найбільш старалися Юрії - Сусик і Дейнеко. Результативними ж виявилися два удари. На 39-й хвилині рахунок відкрив Олег Рудько, вийшовши сам на сам із воротарем. А на 73-й 11-метровий штрафний удар (захисники грубо повелися із Сергієм Лукашем) реалізував Андрій Марченко - 2:0. Та й до цього гості, як і в матчі з "Кременем", частенько вдавалися до грубощів.
Втім, до жовтих карток справа не дійшла.

Не на висоті, як того очікували тренери, виявився у складі полтавської команди напівзахисник Олександр Марусецький.

Наступні тури "Ворскла" зіграє у Запоріжжі (13 квітня) і 16-го у Вінниці. Календар ігор "Кременя": 13-го з "Нивою", а 16-го із торпедівцями.

Л. Толенко.
"Зоря Полтавщини" № 68 (17768), 9 квітня 1991 року (вівторок).

Перемога "Ворскли"

Полтавці до матчу з вітебською командою "КІМ" поставилися серйозно. І вже з перших хвилин зустрічі розпочали наступ на ворота гостей. На вістрі атаки виділявся нападаючий Олег Рудько, а в півзахисті знову активно діяв Андрій Марченко. Та тільки до 40-ї хвилини першого тайму гості змогли відстояти свої ворота.

А потім полтавці провели блискучу комбінацію, так звану триходівку біля лінії штрафного майданчика гостей, і Олег Рудько залишився віч-на-віч з воротарем. Цього разу форвард не схибив - 1:0. Забивши перший гол на полтавському стадіоні, Олег став володарем спеціального призу.

Протягом матчу нападу "Ворскли" активно допомагали захисники. Запам'ятався удар без підготовки Олега Кривенка, який підключився а атаку. І лише майстерність голкіпера Андрія Любченка врятувала гостей.

Після перерви ворскляни продовжували атакувати. Ще одну триходівку було розіграно біля штрафного майданчика. Тепер сам на сам із воротарем вийшов нападаючий Сергій Гусєв. Але форвард вирішив обіграти ще й воротаря, та останній діяв бездоганно. Гості уповільнювали хід зустрічі, напевне, розраховуючи на те, що полтавці розслабляться і їх можна буде піймати на контратаці. Захисники гостей, не поспішаючи, розігрували м'яч біля штрафного майданчика. І ось тут капітан "Ворскли" Сергій Лукаш вступив з ними в боротьбу. Відібрав м'яч у захисника і рвонувся у штрафний  майданчик. Захисник порушує правила. Одинадцятиметровий чітко реалізував Андрій Марченко - 2:0. Таким був і остаточний рахунок зустрічі.

Цей матч показав, що футболісти "Ворскли" поступово додають у зіграності, комбінаційності.

Тепер полтавців чекають нелегкі випробування у виїзних матчах. Вінницька "Нива" і запорізьке "Торпедо" - сильні колективи. Тож побажаємо нашим землякам успішної гри.

О. Ярославенко, "Комсомолець Полтавщини" № 42 (5199), 9 квітня 1991 року (вівторок).