СРСР Гелій ПУТІВСЬКИЙ СРСР Валерій СИДОРОВ

ХАЛІЗЕВ Олександр
ТКАЧЕНКО Леонід

ХМАРИ НАД «КОЛОСОМ»

«Підсумок чергової календарної зустрічі чемпіонату СРСР, що відбулася на стадіоні «Колос», багато важив для обох команд. І «Колос» і гості — футболісти ждановського «Новатора» знаходяться зараз у небезпечній зоні, де, крім них, ще шість команд докладають зусиль, щоб покинути останній рядок турнірної таблиці. Команда-невдаха, як відомо, залишає другу лігу.
У такій складній і небезпечній обстановці ждановські футболісти (у них до цієї гри було 31, а в полтавців 33 очка) проявили завидну наполегливість, старанність, волю до перемоги і свого добилися. Уже на 5-й хвилині їм вдалося відкрити рахунок. Грубо помилився воротар, який затримався з виходом на передачу. Господарі поля перебували в якомусь шоковому стані, а ждановці буквально через дві хвилини подвоїли результат, який так і не змінився до кінця матчу.
Правда, поступово ціною великих вольових зусиль футболісти «Колоса» вирівняли гру, мали можливість уникнути поразки, але їх удари по воротах були неточними, гравців підвела тактика навалу.
Отже, над «Колосом» густішають хмари. Усе залежить від того, як полтавці зіграють 16 жовтня у Кіровограді і 19 жовтня — в Кривому Розі».

А. НАДІН,
суддя республіканської категорії з футболу.
"Зоря Полтавщини" № 236 (15236), 14 жовтня 1982 (четвер).

І знову безбарвна гра

«Йшла лише сьома хвилина матчу між командами «Колос» (Полтава) і «Новатор» (Жданов), а рахунок на табло уже був 2:0 на користь наших гостей.
Як це все сталося? Грубо помилився на п'ятій хвилині наш воротар Анатолій Снігирьов, і нападаючий гостей головою забиває гол. Після цього полтавські захисники на якусь мить розгубилися, і цього було досить, щоб через дві хвилини знову пропустити гол.
Нині у нижній частині турнірної таблиці створилось надзвичайне становище. Вісім команд ведуть відчайдушну боротьбу за те, щоб не бути останньою двадцять четвертою командою, яка згідно з положенням повинна залишити другу лігу, і серед них наш «Колос». Перед цим матчем чотири команди мали по 33 очки, в тому числі і «Колос», три команди по по 32 очка і одна — 31. Це була команда «Новатор».
Попереду у «Колоса» два завершальні матчі у Кіровограді 16 жовтня у Кривому Розі».