Першість Полтавщини - 23-11-2011, 03:11 - sasa 11

Анатолій Гришанович: \»Чемпіонат Полтавської області став слабішим\»

Анатолій Гришанович: \»Чемпіонат Полтавської області став слабішим\»

Наша чергова розмова з головним тренером ФК «Лубни» відбулася через декілька днів після останнього для лубенців матчу чемпіонату Полтавщини в Гадячі.

 

Незважаючи на невтішний результат (ФК «Лубни» поступився на виїзді «Пселу» — 0:1), сезон вийшов для нашої команди дуже вдалим. Як би ще навесні хтось сказав, що лубенці посядуть друге місце в області, йому б здається не повірили. Адже добір виконавців і фінансові можливості нашого клубу не такого вже високоякісного ґатунку. За цими показниками Лубни далеко не серед лідерів. Але бійцівські якості, які зумів передати молодій команді її керманич, таки зробили своє діло – лубенці здобули срібні нагороди чемпіонату Полтавщини 2011 року! Про підсумки минулого сезону і роздуми про майбутнє нашого аматорського колективу прес-служба ФК «Лубни» звертається до головного тренера як кажуть по гарячіх слідах…

— Анатолію Олександровичу, ФК «Лубни» востаннє здобував срібні нагороди Полтавщини аж у 2006 році. До речі, і тоді також Ви були головним тренером. Чи задоволені зараз Ви підсумковим результатом нашої команди у чемпіонаті області?

— Звичайно, задоволений, адже я завжди казав, що серед учасників змагань цього року багато міцних команд і призерами ми можемо стати лише завдяки титанічній праці на тренуваннях та бійцівським якостям в офіційних поєдинках. Бо за добіром виконавців і по фінансовим можливостям ми, нажаль, не були серед лідерів.

 

— Чи сподівалися Ви на початку сезону, що команда здатна буде на протязі усього чемпіонату змагатися за найвищі місця і не втратить весіннього запалу?

— Якщо відверто казати, то сподівався. Адже ми почали тренувальний процес чи не першими в області серед аматорських колективів – ще 20 січня. Це багатьох на Полтавщині здивувало, хтось відверто сміявся… Але де вони зараз і де ми. Я завжди казав, що ми не така вже майстерна команда, щоб легко і красиво досягати успіху. Основний склад команди ще дуже молодий, навіть у порівнянні з тими, кого ми випередили у підсумковій таблиці. Тому чогось досягти могли лише наполегливо тренуючись і вдосконалюючи майстерність в офіційних матчах.

 

— З попереднього запитання вимальовується наступне. Які з гравців нашої команди на протязі сезону додали у майстерності на Вашу думку? Хто з них готовий заграти на більш високому рівні вже найближчим часом?

— Коли я навесні почав працювати і збирав цю команду по гвинтиках, її виконавців майже ніхто не знав навіть в області. А якщо кого і знали, то не сприймали як серйозних здібних гравців. Зараз Владислав Ковтун – вже у команді майстрів «Гірник-Спорт» (Комсомольськ). Юрій Хоменко пройшов дуже гарну школу у юнацьких командах Великої Багачки, але справжнім відкриттям чемпіонату став саме у нашій команді. А навесні в нього не всі вірили…До останнього туру він доказував свої здібності важливими вирішальними голами.

 

Майже не знали і про Сергія Сергієнка, який грав в аматорський футбол у себе в селі, в Оржицькому районі… Я побачив його здібності і поставив до основи. І здається, не помилився. Ще раніше я радив звернути на нього увагу відомому тренеру Олександру Єжакову, коли той очолював центр підготовки клубу «Молодь» (Полтава). Зараз же хлопець ще додав у майстерності. У завершенні атак він не просто б’є, а мислить на полі. Вже зараз за ним «полюють» деякі відомі клуби…

 

Подивіться також на наших місцевих футболістів. В дуже здібного воротаря виріс Євген Макаренко. Здається, ще здатні додати у майстерності вправний оборонець Володимир Величко і Марк Гришанович. Величко вже минулого, 2010 року гучно заявив про себе і був визнаний кращим лубенським футболістом за результатами опитування тижневика «Вісник». Сьогодні він також серед кращих. Не до кінця ще розкрив свій великий потенціал Дмитро Нечипоренко.

— Чи побачили Ви в інших командах обласного чемпіонату гравців, які реально могли б підсилити нашу команду у майбутньому?

— Так, адже із сторони краще видно суперника, його сильні і слабі ланки. В Полтавському обласному чемпіонаті є дуже вправні футболісти, але вони нам як кажуть «не по кишені». Якщо виходити з наших сьогоденних реальних можливостей, то звичайно міг би посилити гру команди Віталій Шевченко з гребінківського «Локомотиву», про якого я вже згадував раніше. Також дуже перспективним для мене бачиться Олег Бажан з Кобеляк. Але що з ними буде до наступного сезону, ще нікому невідомо…

 

— Які ланки команди на Вашу думку потребують підсилення наступного сезону?

— ФК «Лубни» зараз у принципі збалансована команда «без зірок». Досягли ж ми таки певного результату. Особисто для мене на майбутнє хотілося б перш за все зміцнити нашу захисну ланку.

 

— Побачили Ви в нашій юнацькій команді, яка виступила цього року не дуже вдало, хоча б когось, хто реально міг би заграти наступного сезону у дорослій команді?

— Важке питання. Мабуть заграти на належному рівні ще ніхто з них не здатний. Але до тренувального процесу основного складу, звичайно, треба підключати Владислава Морозюка (1997 р.н.), Владислава Богомолова (1996 р.н.), можливо ще хтось себе проявить. Час підкаже…

 

— Як тренер срібного призера чемпіонату, дайте будь ласка оцінку рівню цьогорічного обласного турніру Полтавщини.

— На мою власну думку чемпіонат Полтавської області цого року став слабішим за попередні роки. І тому багато пояснень. По-перше дуже сильні у минулому колективи ФК «Велика Багачка», «Нове Життя»(Андріївка) і «Гірник»(Кременчук) на самому старті відмовилися від участі. І хоча деякі з їхніх гравців підсилили інші команди області, загальний рівень і престиж змагань таки знизився. По-друге, у зв’язку з новим регламентом чемпіонату, якого чомусь не всі команди вирішили дотримуватись, почався відток частини здібних футболістів у інші сусідні регіони України. Ну і звичайно, не покращили рівень організації чемпіонату такі ганебні випадки, як «ліві» трудові договора у заявці «Темпу»(Градизьк), деяки питання по заявці і датам народження у ФК «Пирятин», зняття з чемпіонату «Колоса»(Зіньків). Про невиїзди в останньому турі тут вже і не йдеться…

 

— Анатолію Олександровичу, чи можете Ви якось прокоментувати суддівство протягом чемпіонату?

— Раніше не коментував дії арбітрів і зараз цього робити не буду. Не тому, що вони не помиляються. Під час гри у «запалі» чого не скажеш…Просто кожен повинен займатись своєю справою.

 

— Хто реально допоміг команді у досягненні цього року такого високого і почесного результату? Як оцінюєте роботу прес-служби?

— Здається, усі хто міг і повинен був цим займатись, своєю мірою доклали зусиль на здобуття «срібла». По-перше, це Міська Рада, яка фінансувала ФК «Лубни». Велику роботу провела Федерація футболу м.Лубни, працівники стадіону «Центральний», а також спонсори: «Lubny Market», «Полтавська юридична компанія». Гарний приз для кращого гравця сезону за підсумками опитування на інтернет-сайті клубу встановив київський інтернет-магазин. Дуже добре на протязі сезону працювала прес-служба клубу і дирекція стадіону. Новини на сайті клубу чекали і дивились в усіх регіонах області, адже ці змагання окрім нас, ніхто належним чином досі не висвітлює. Працівниками сайту і прес-служби на протязі сезону було підготовлено 10 фотозвітів з матчів команди, у тому числі і на виїзді. Підготовлено і випущено за допомогою дирекції стадіону гарні програмки до усіх домашніх ігор ФК «Лубни». Ну і звичайно ж, як не відзначити дуже приємну і гарячу підтримку усіх лубенських уболівальників, насамперед фан-клубу, який вже декілька років очолює Дмитро Золотов.

 

— Якої ще допомоги, окрім належного фінансування, Вам хотілося б наступного сезону від держадміністрації, спонсорів?

— Турбують звичайно деякі питання. Приміром, на сьогодні на стадіоні «Центральний» належним чином не обладнані роздягальні, немає гарячої води…Ці питання самотужки намагається вирішувати і закривати міська Федерація футболу. Дирекція стадіону в міру своїх можливостей намагається допомагати. Але і від неї не усе в данному випадку залежить. Вона б і хотіла щось покращити, але не в змозі прийняти деякі рішення без представників міської влади. Може наші вдалі виступи цього сезону привернуть більшу увагу до нас з боку керівництва.

 

— Анатолію Олександровичу, чи є на Вашу думку у цієї команди перспектива на майбутнє? Чи до снаги їй вийти на вищій рівень, приміром спробувати сили у аматорських змаганнях України?

— Ну звичайно, цього б хотілося. Але треба реально дивитись на речі.. На сьогодні це цілком аматорська команда, яка дуже хитко існує. За рівнем фінансування, за моїми власними підрахунками, ми посідаємо десь 6-7 місце в області. Але здобули «срібло». Наші провідні гравці живуть сьогоденням і також слідкують за «пропозиціями» від конкурентів. Зараз таке життя, усім треба якось виживати. Але вони грають не лише за себе, а насамперед за рідне місто, і це більшість гравців розуміє. Тому сміливо можна стверджувати, що якщо наступного року не буде належного фінансування, то цієї команди лубенські уболівальники взагалі вже можуть і не побачити…Але зараз не хотілося б про це навіть думати. Адже команда молода за віком гравців, дуже перспективна і наступного року могла б виступити принаймні не гірше, ніж зараз.

 

— Про що б хотілося Вам особисто сказати на завершення розмови?

— Вважаю, що цього року ФК «Лубни» провів гарний яскравий сезон, в якому було чимало приємних епізодів і перемог. Тому вважаю, що команду потрібно поздоровити і якось відзначити. Але що з цього приводу думає керівництво нашої муніципальної команди, я зараз сказати не можу.

 

— Дякую Вам за змістовні відповіді і бажаю успіхів на чолі нашої головної команди ФК «Лубни» у майбутньому.

— А Вам дякую за підвищену увагу до команди і її потреб на протязі усього сезону.

 

Розмову з головним тренером ФК «Лубни» вів Сергій КЛИКОВСЬКИЙ (прес-служба клубу).

fclubny.com

Погода