Першість Полтавщини - 22-08-2011, 10:08 - sasa 19

Анатолій Гришанович: \»Мрію про вихід до другої ліги\»

Анатолій Гришанович: \»Мрію про вихід до другої ліги\»

Анатолій Гришанович – знакова людина для лубенського футболу. Це людина, яка ніколи не боялася складних умов та не лінувалася працювати. Того самого завжди вимагає і від своїх підопічних. Сьогодні про ФК «Лубни» і самого тренера наша розповідь.   

 

\"АнатолійДвічі Анатолій Гришанович ставав біля керма головної команди Лубен і обидва рази саме тоді, коли ФК «Лубни» був майже на межі існування. І, як кажуть, на рівному місці, без належної фінансової підтримки, виводив команду у лідери обласного аматорського футболу. Чого варті лише срібні та бронзові нагороди та два поспіль здобутих Кубки Полтавщини у 2006 і 2007 роках. Хто не був поруч, тому важко оцінити нині ціну тих успіхів. Зараз ситуація схожа – після першого кола чемпіонату області 2011 року лубенська команда посідає почесне третє місце. Але щоб втілити набрані очка в загальний призовий результат, здається, ще прийдеться дуже багато працювати і працювати. І, на жаль, не все тут залежатиме від тренерських здібностей Анатолія Олександровича. Адже в обласному футболі є ще дуже багато такого, про що не прийнято писати. Наша розмова з головним тренером ФК «Лубни» відбулася напередодні старту команди у другому колі чемпіонату області. Треба йому подякувати, що знайшов вільний час і можливість відповісти на запитання, які цікавлять усіх лубенських уболівальників, любителів футболу області.

 

— Анатоліє Олександровичу, чи задоволені ви виступом нашої команди у поточному сезоні? Чи можете якось прокоментувати суддівство цього року?

 

— Коли я приймав команду, вона посідала 13 місце у першості області, через рік вона вже була шостою. Сьогодні ми у трійці команд, які борються за чемпіонство. Прогрес це чи регрес не мені судити, адже постійно змінюється склад учасників чемпіонату Полтавщини. Але мабуть таки зрушення на краще помітні простим лубенським уболівальникам, нехай вони і роблять висновки. Що до суддівства, то коментувати його не хочу. Є кваліфіковані судді, є менш кваліфіковані…

 

— Які взагалі стоять завдання перед ФК «Лубни» у 2011 році і яке підсумкове місце Вас би задовольнило як головного тренера?

 

— Завдання досить просте і важке одночасно: набирати у кожному матчі очки. Чим більше їх, тим краще буде наше місце у підсумковій турнірній таблиці. Кожен тренер живе футболом і бажає стати чемпіоном, але на сьогоднішній день ми реально оцінюємо свої справжні можливості. У зв’язку з регламентом обласних змагань поки ще важко нам боротися за чемпіонство з такими командами, як «Темп» (Градизьк), ФК «Пирятин», «Псел»(Гадяч), де фінансова база у три, а, можливо і у чотири рази більша, ніж у ФК «Лубни». У зазначених колекивах велика кількість так званих «легіонерів», місцевих гравців майже немає. Тому, самі розумієте, що керівники заможних клубів усілякими «правдами і неправдами» роблять такі документи, що по пів Кременчука і Полтави виявляються «місцевими вихованцями». Адже боротьба за медалі цього року йде дуже напружена.

 

— Які джерела фінансування ФК «Лубни» у 2011 році і хто допомагає команді?

 

— Фінансування йде майже виключно з міського бюджету, бо клуб є муніципальним і має відповідну назву. У наданні якихось потреб клубу допомагає інтернет-магазин «Lubny Market» і з другого кола підключилася «Полтавська юридична компанія».

 

— Чи є у головного тренера потреба у зміцненні тренерського штабу? Не важко усі організаційні питання вирішувати самотужки?

 

— На рівні чемпіонату області, здається, помічники не потрібні — не такий вже насичений календар змагань. У нашому випадку головний тренер – це відразу і адміністратор, і вихователь, і швачка, і ще будь хто, при потребі…Адже команда аматорська і всі гравці десь працюють чи навчаються, разом збираються не так часто.

 

— Які нині у ФК «Лубни» стосунки з керівництвом міста, дирекцією стадіонів міста? Чи є розуміння потреб команди?

 

— Команда не просто існує, а живе, бореться, грає не лише для себе, а для уболівальників. Ніде мабуть в області немає, щоб міський голова та його заступники відвідували футбольні матчі. А в Лубнах ходять, їм це цікаво. Ще інколи відвідують і виїзні матчі. Адміністрація стадіонів також у тісному контакті з ФК «Лубни», за що насамперед слід подякувати директору Юрію Климченку. Своєчасно надається тренувальні поля і майданчики, ігрове поле, вмикається штучне освітлення у вечірній час. Трава на полі своєчасно стрижеться, газон поливається. Багато робиться для популяризації клубу: ведеться велика турнірна таблиця на вході до стадіону, друкуються афіші і програмки. Здається, цього немає в жодної з команд поточного обласного чемпіонату.

 

— Анатоліє Олександровичу, чи вважаєте Ви задовільною ситуацію із відвідуваністю матчів глядачами на лубенських стадіонах? Чи є резерви для збільшення кількості глядачів на трибунах і хто взагалі повинен цим займатись?

 

— Хотілося б, звичайно, щоб глядачів було побільше. Добре, що у Лубнах з’явилася своя фан-група, яку очолює палкий прихильник лубенського футболу Дмитро Золотов. Добре, що молодь підключається до цього руху і діє організовано, а не сумує від «безділля» по місту. Для команди це також великий плюс. Але щоб вийти на інший рівень уболівання потрібна і відповідна інфраструктура. Це перш за все – добудувати нарешті хоч одну трибуну на центральному стадіоні, обладнати її пластиковими сидіннями, буфетом. Також потрібна і пропаганда життя клубу на рівні міста – це технікуми, училища, школи. Щоб усі розуміли, що ФК «Лубни» — це команда не Анатолія Гришановича, а всього міста. Але цілими родинами, як це до речі вже раніше було, на футбол в наш час почнуть люди ходити лише за відповідних умов. Конкуренція дозвілля стала дуже значна – відео та кіно, інтернет, клуби…Тому треба працювати усім разом, хто бажає успіхів місцевому футболу.

 

— Планується якесь зміцнення складу напередодні другого кола? Які взагалі трансферні перспективи? Чи усі нинішні гравці залишаються у команді?

 

— На цей час вже є деякі зміни у складі. Повернувся до рідного міста з Пирятина ветеран команди Сергій Гайдук, який залишається кращим бомбардиром ФК «Лубни» в історії команди (29 голів – примітка автора). Став гравцем нашої команди молодий перспективний Сергій Сергієнко з Оржиччини. Останні два роки він тренувався та грав за команду «Молодь» (Полтава). Також допоможе ФК «Лубни» Антон Кухта з Кобеляк. Його бажали бачити у своєму складі керівники «Темпу» з Градизька, але лубенці були більш цікавими до нього у всіх питаннях. В останній момент зірвався перехід до Лубен молодого Віталія Шевченка з гребінківського «Локомотиву». Йому запропонували гарні умови (як для чемпіонату області), але він вирішив залишитись у рідній Гребінці. Не заявлені на друге коло багато здібних лубенців, які б ще могли допомогти рідній команді. Щоб їх тільки перерахувати, треба назвати половину торішньої команди. Але вони чомусь вирішили, що футбол вже не для них і повісили бутси на цвях…Трохи про втрати. Досвідчений Роман Литвин підписав контракт з клубом другої ліги «Украгроком», який цього року репрезентує Приютівку. Здібний луб енець Владислав Ковтун вже перебуває у складі відомої команди другої ліги «Гірник-Спорт» (Кременчук). Політика нашого клубу така, щоб грати не лише в обласному чемпіонаті, а й дати перспективним молодим футболістам в подальшому себе гарно репрезентувати на вищому рівні у професійних командах (хоча ФК «Лубни» від цього жодних дивідендів не має). Як тренер я, звичайно, вважаю це неправильним, бо ці заможні клуби могли б надати хоч якусь допомогу аматорському колективу, який готував на протязі не одного сезону для них перспективних гравців.

 

— Як на вашу думку позначилося на футбольному житті міста створення останнім часом відповідної інформаційної бази (випуск енциклопедії, довідників, програмок, створення інтернет-сайту ФК «Лубни»)? Як оцінюєте взагалі роботу прес-служби клубу?

 

— У 2011 році в Лубнах була видана велика енциклопедія «90 років лубенському футболу», яка користувалася великою популярністю, навіть, у інших регіонах України, вже не кажучи про місто чи область. На презентації футбольної книги був присутній голова Полтавської обласної Федерації футболу Анатолій Дяченко. Створення інтернет-сайту дало новий поштовх для розвитку клубу, висвітлює його діяльність у всесвітній мережі. Для молоді це дуже цікаво. Керівниками цього цікавого проекту є Сергій Кликовський (прес-служба клубу) та Вадим Крига (адміністратор сайту та фотокореспондент). Вони, хоча і є мешканцями інших міст, але дуже багато роблять для лубенського футболу. Ну, і ,мабуть, усе це було б неможливим без плідної роботи Юрія Климченка, який на постійній основі готує звіти з матчів та огляди у місцевих і обласних газетних виданнях, популяризує футбол і команду на «Радіо-Лубни».

 

— Яким чином зараз відбуваються тренування команди? Чи є проблеми з приїздом усіх гравців на тренування та ігри?

 

— Команда тренується з вівторка по п’ятницю щодня. Але ми аматори, а не команда майстрів. Тому і маємо завжди недобір людей на тренуваннях, бо усі десь ще працюють, але кістяк команди завжди присутній. Граємо на першість міста молодіжною командою (ФК «Лубни-2»), додаємо гравців з основи. І в міських змаганнях також, як кажуть, «не пасемо задніх».

 

— Чи є на Вашу думку задовільною робота тренерів нашої ДЮСШ, адже юнацька команда осіла у кінці турнірної таблиці чемпіонату? Чи, можливо, найближчим часом побачити гравців юнацького віку в основному складі ФК «Лубни»?

 

— Я не бажаю відповідати на це болюче питання. Є директор ДЮСШ, декілька кваліфікованих тренерів. Нехай вони відповідають за свою роботу. А щодо молодих гравців, то шанс ми надаємо усім – постійно вже залучаються до ігор Максим Козлов, Руслан Годунов та інші перспективні юні гравці.

 

— І на завершення нашої розмови: щоб ви хотіли сказати від себе? Може якесь запитання не було озвучене?

 

— Хотілося, перш за все, щоб на команду в нашому мальовничому футбольному місті ходили глядачі. Хотілося б більше спонсорської допомоги від різних структур. Ну, а мрію, звичайно ж, як і усі уболівальники Лубен, про новий стадіон, відповідні тренувальні умови та про вихід до другої ліги майстрів. Чим ми гірші за інші маленькі міста, які вже там грають? Треба лише усім разом плідно працювати над цим питанням.

 

— Дякую Вам за гарні відповіді та передаю побажання нових успіхів у другому колі обласного чемпіонату від усіх лубенських уболівальників та фахівців футболу міста над Сулою. Усі ми сподіваємось на успішне завершення чемпіонату Полтавщини-2011.

 

— Дуже дякую.

 

Сергій КЛИКОВСЬКИЙ

fclubny.com

Погода