\”Андріївка\” чи \”Дальні острови\”

Відкрита першість ПЗМС

Вища ліга

22 тур

Розсошенці – ПЗМС-1 – 1:5 (О.Глібко – Білан, Дубницький-2, Литвин-2), Дальні острови – Стріт – 5:2 (Даценко, Михайленко, Клименко-3 – Кулик, Волошко), Нове життя – Чайка – 11:3 (П.Ротань, Попов, О.Ротань-2, Азаров, Бондар, Сіренко, Мелащенко-4 – Олійник, Слободяник, Ребенок), Зефір-ПластиКом – Алегро – 17:8 (Саркіс-10, Богомаз-3, Рябенко, Семука, Кислий, Божко – Репало-2, Балагура-2, Задоя-2, Саєнко, Жила), Зеніт – Севілья – 4:6 (Іванченко, Шалак, Д.Глібко, Лукаш – Жарий, Кіслий, Куковинець-2, Морєв-2), Інтерно – Андріївка – 3:5 (Городчанін, Передерій, Степанчук – Ансупов-2, Р.Ткаченко, Бабанський, Зіпунніков).

Цього року на паркеті ПЗМС буде новий чемпіон. Це стало відомо після того, як в очному поєдинку чинний чемпіон “Розсошенці” поступився господарям з рахунком 1:5, тим самим подарувавши супернику путівку до півфіналу. Вже на початку зустрічі після удару Литвина ПЗМС вийшов вперед. Надалі перевагою заволоділи розсошани, створивши біля воріт Гуржія декілька небезпечних моментів. Однак забити хоча б одного разу до перерви їм не вдалося. А от пропустити вони спромоглися. Дубницький наприкінці тайму подвоїв перевагу своєї команди. Побиття чемпіона продовжилося у другому таймі. Ще по разу відзначилася пара Литвин-Дубницький. Лише після цього гол престижу провели “Розсошенці”. Але останнє слово було за господарями – Білан відправив розсошан відпочивати.

12 Алегро 22 1 0 21 59-291 3

Список бомбардирів: Зіпунніков (Андріївка)  – 49, Ю.Усаковський (Дальні острови) – 37, Дубницький (ПЗМС-1) – 36, Саркіс (Зефір-ПластиКом) – 35.

Півфінали

ФК Андріївка – ПЗМС-1 – 2:2 (пен. – 4:3) (Зіпунніков, Ткаченко – Марусич, Банний)

Матч розпочався з розвідки. Жодна з команд не хотіла ризикувати. Тому перший тайм пройшов майже без моментів. Слід лише згадати удар Бабанського метрів з восьми, який не без проблем Гуржій парирував. Ключовий епізод першої половини стався за півхвилини до її закінчення. Андріївка заробила аут на лівому фланзі і одразу взяла тайм-аут. Схоже команда вирішила подумати, як розпорядитися м’ячем у час, що залишився. Такий хід повністю себе виправдав. Одразу після поновлення гри Зіпунніков влучним ударом у лівий від голкіпера кут рахунок відкрив. Другий тайм розпочався з атаки Андріївки – Ткаченко сильно пробив по центру, а Гуржій знову був на висоті. У відповідь Марусич перевірив на міцність стійку воріт суперника. Ближче до середини тайму перевага перейшла до господарів паркету. Та ніяк не щастило команді у зелено-білій формі розпечатати ворота Артура Чичканя. Гарна нагода з’явилася на 40-й хвилині. За другу жовту картку поле завчасно залишив кращий бомбардир Андріївки Андрій Зіпунніков, а його команді довелося грати дві хвилини у меншості. У цей час себе з найкращої сторони проявив Чичкань, щонайменше тричі рятуючи свою команду від голу. Витримавши осаду власних воріт, гравці Андріївки провели швидку контратаку, але удару Бабанського забракло влучності. На 47-й хвилині ПЗМС все ж забив. Заміна голкіпера на польового гравця принесла свій результат. Марусич з правого флангу віддав пас на Дубницького, який дотепно пропускав м’яч між ногами. Футбольна куля потрапила у штангу і відлетіла прямо на ногу Марусичу -1:1. За хвилину грубої помилки біля власних воріт припустився Бабанський. Банний вдало зіграв на випередження, обіграв голкіпера і вивів свою команду вперед – 2:1. Від розпачу гравці у салатових футболках попадали на паркет. Та дарма. За сорок п’ять секунд до завершення гри Ткаченко робить простріл з правого флангу, м’яч на своєму шляху задіває когось із футболістів і рикошетом влітає у дальню «дев’ятку» 2:2. У серії ж післяматчевих пенальті влучнішими виявилися переможці групового етапу, а вирішальну «точку» забив Бабанський, начебто реабілітуючись перед партнерами за прикру помилку в кінці основного часу гри.

Дальні острови – Нове життя – 7:4 (Кабаненко-2, Шуст, Шпичка-2, Мансуров-2 – Воронін, Ткаченко, Клочко, Пихальонок).

Другий півфінал повністю міг претендувати на роль головного матчу турніру. Команди, у яких тон задають так звані легіонери, своєю грою заслужили на участь у фіналі. Однак волею регламенту ці колективи зустрілися вже на стадії півфіналу. На перших хвилинах команди взяли високий темп, і здавалося, наче це не першість міста серед аматорських команд, а щонайменше вищий дивізіон чемпіонату Іспанії. А чому дивуватися – на полі грали справжні професіонали, які грою в футзал заробляють собі на життя.

Рахунок вже на другій хвилині відкрили більш досвідчені гравці “Дальніх островів”. Шуст майстерно виконав штрафний метрах в семи від воріт. Пройшло ще шість хвилин і рахунок став 2:0. І знову «стандарт»! На цей раз штрафний «островитяни» вирішили розіграти. Косенко відкотив під удар Кабаненку, який свого шансу не втратив. Непогану нагоду скоротити рахунок Нове життя втратило в середині тайму. Ткаченко віддав на Кравченка. Андрій в дотик переправляв м’яч у ворота. Але плямистий спочатку вдарився в одну стійку, прокотився по лінії і, вдарившись у другу, вилетів у поле. Ще двічі Дальні острови рятував кіпер Роман Сидько. На 16-й хвилині Шпичка, обікравши Ткаченка, реалізував вихід сам на сам з воротарем – 3:0. Лише після цього Нове життя змогло забити Пихальонок прибрав двох захисників і поклав м’яч у кут. Це був лише локальний успіх, адже ще до перерви Мансуров та ще раз Шпичка довели рахунок до розгрому – 5:1.

Втім, віддамо належне «машівчанам». На початку другої половини Клочко та Ткаченко впродовж двох хвилин скорочують відставання до двох м’ячів, тим самим відновлюючи інтригу. На 41-й хвилині після чергового сейву (а за матч їх назбиралося з півтора десятки) травми зазнав Роман Сидько, замість якого на майданчик вийшов другий воротар «островитян». За дві хвилини атаку правим флангом прострільною передачею завершив Косенко. Голкіпер Нового життя м’яч відбив прямо на ногу Мансурову і досвідчений Раміз свого шансу не змарнував – 6:3. Стало ясно, що перемогу здобуде досвід. На останок команди обмінялися голами, завершивши видовищний матч із рахунком 7:4 на користь Дальніх островів.

Таким чином наступної неділі у матчі за головний трофей змагань зустрінуться ФК «Андріївка» та «Дальні острови».

Перша  ліга

22 тур

ПЗМС-2 – Дальні острови-2 – 3:0 (неявка), Газовик – Експрес – 13:5 (Лагута, В.Приходько-3, А.Приходько-2, Коваль-2, Грозь-2, Треба-2, Данильченко – Подріз-3, Синяк-2), Інваспорт – Медакадемія – 4:2 (Толмачов-2, Хозяїнов-2 – Папірний-2), ДПІ – Білал – 3:7 (Чуніхін, Понеділко-2 – Мудрий, Почернін, Семещенко-5), Полтавагаз – Атака-Автотранс – 6:14 (Швидкий-4, Крушний, Чернявський – Черняк, Касьян, Голованьов-3, Макорін-3, Пономаренко-3, Німчин-2, Бутко), Авангард – Фрегат – 7:1 (А.Пушкар-2, Федоров, С.Приходько, Білоконь-2, Бондаренко – Тацій)

Півфінали

Атака-Автотранс – Дальні острови-2 – 3:3 (пен. – 4:3) (Касьян, Лисяк, Голованьов – Пісняк, Гордієнко-2)

Матч мав принциповий характер. У другому колі групового етапу “Атака” перемогла свого суперника з рахунком 8:0. Після тієї гри друга команда островитян вирішила будь-що взяти реванш. Через це у складі команди Вячеслава Ткача перед вирішальними іграми з’явилися нові виконавці. Саме на них і покладалася головна надія.

“Атака” на правах лідера, а в деякій мірі – і фаворита пари, розпочала матч активніше. Вже на восьмій хвилині захист “Дальніх островів” прогавив передачу Макоріна на Лисяка, який спокійнісінько вийшов тет-а-тет з голкіпером і переправив м’яч у ворота. Лише в середині тайму гравці в зелених футболках змогли знайти контраргументи грі автотрансівців. Впродовж двох хвилин Яковченко двічі діставав м’яч із сітки власних воріт. Спочатку Гордієнко пройшов лівим флангом і передачею знайшов Пісняка, а згодом вже сам відзначився зі штрафного. На початку другого тайму Дмитро Касьян, який нещодавно повернувся зі стану луцької “Волині”, де перебував на оглядинах, точним ударом зняв «павутиння» з «дев’ятки» воріт суперника – 2:2. А за п’ять хвилин Голованьов відгукнувся на простріл Черняка з правого флангу і вдруге повернув перевагу своїй команді – 3:2. Після цього “Атака” більше думала про захист, а суперник відчайдушно намагався зрівняти рахунок. Вдалося це островитянам за хвилину до закінчення гри. Гордієнко, який на той час був п’ятим польовим гравцем, обігрався з партнером і проштовхнув м’яч повз Яковченка, перевівши гру в серію пенальті. У лотереї влучнішими були гравці “Атаки-Автотранс”. Перемогу своїй команді приніс Лисяк, а перед тим Яковченко парирував удар Сухостата.

Полтавагаз – ПЗМС-2 – 6:5 (Швидкий-2, Педорченко-3, Чернявський – Шевчук, Гладкий-2, Брагинець-2)

В іншому півфіналі найцікавіше розпочалося в середині другого тайму. На той час “Полтавагаз” мав перевагу в чотири м’ячі – 6:2. Здавалося, що матч вже виграно. Та зовсім іншої думки були господарі паркету. За дві хвилини до завершення гри вони скорочують відставання до мінімуму. І якби Гладкий на останній хвилині реалізував хоча б один із своїх моментів, то цілком можливо, що і у цій грі глядачі побачили б серію шестиметрових ударів. А так газовики виборюють путівку у фінал, а з нею – і участь у вищій лізі на наступний сезон.