Інтерв'ю гравців, тренерів - 12-03-2013, 10:03 - sasa 23

Артем Громов: \»Хочу й лідером бути, й забивати стабільно\»

Артем Громов: \»Хочу й лідером бути, й забивати стабільно\»

Гравець полтавської команди реально оцінює шанси своєї команди в найближчих матчах

 

— Артеме, ваша оцінка перебігу подій на полі й підсумок матчу в Одесі.
— «Чорноморець» наразі перебуває на п’ятому місці, а ми, м’яко кажучи, трішечки нижче. Це все ж про щось свідчить (сумно всміхається). Але не вважаю, що одесити нас у чомусь перевершили, переграли. Гадаю, долю таких поєдинків вирішує, як правило, один м’яч, тим паче — на початку чемпіонату чи після перерви. Бачте, так було й у випадку «Іллічівця», й в матчі «Зорі» — переваги на полі не мала, по суті, жодна з команд, а все вирішили окремі епізоди. До всього, додам і проблему численних новачків. Так, на зборах ми діяли в таких ігрових зв’язках, але спаринги такими й залишаться. Офіційні поєдинки — зовсім інше. Особисто я дуже засмучений поразкою, оскільки гра була справді нічийною.

— Часто тренери, залишаючись задоволеними рівнем гри, дякують підопічним навіть після поразок. Отож які слова знайшов для футболістів Сергій Свистун?
— Він нам подякував за самовіддачу й сказав, що результат — не привід засмучуватися й опускати руки.

— Тривожна нотка для «Ворскли»: команда не забиває вчетверте поспіль, за результативністю посідаючи третє місце знизу, як, власне, і в чемпіонаті. Багато хто пояснює це відсутністю Безуса.
— Бачте, Безус був у команді восени, але й тоді ми посідали третє місце знизу, небагато забивали. Так, Роман — хороший футболіст, тому й грає нині разом із Селіним не деінде, а в «Динамо». Та нині в нас будується абсолютно нова команда. Тому певні проблеми на цьому етапі неминучі.

— До слова, в Одесі ви грали саме на вістрі атак. Чи вважаєте цю позицію оптимальною для себе?
— Зізнаюсь, у нападі грав уперше за останні три роки. Так, пригадую, що виходив на цій позиції ще в молодіжній команді, коли її тренував саме Сергій Свистун. Але це була радше вимушена зміна амплуа, адже в нас «зламався» єдиний номінальний форвард — Ахмед Янузі. Тому тренери випробували мене на позиції центрфорварда.

— І що, залишилися задоволені експериментом?
— Знаєте, нападника потрібно оцінювати за забитими м’ячами. Не забив Артем Громов, отже поганий нападник. Але якщо спитаєте, чи зручно й легко мені було грати в центрі, відповім однозначно — було вкрай складно. Я ж звик на фланзі діяти, а тут — двометрові захисники, верхова боротьба…

— Багато хто згадує саме вас, коли йдеться про заміну Безусу за значенням для колективу. Готові взяти на себе лідерські функції?
— Знаєте, я звичайно хочу й лідером бути, й забивати стабільно. Але то лише слова. Подзвоніть мені краще за півроку й поговоримо про всі ці речі постфактум.

— У наступних п’яти зустрічах «Ворскла» зіграє проти чотирьох українських грандів. Як вважаєте, чи вдасться повторити результат першого кола, коли в цих поєдинках команда здобула чотири очки?
— Це завдання, звісно ж, є реальним. Недарма ж ми в першому колі «Динамо» обіграли. Але, зважаючи на підготовку цих команд до єврокубків, гадаю, в цьому контексті вони можуть нас переважати. Інша річ, що й у них, судячи з усього, не все так добре із зіграністю та входом у сезон. Ми битимемося. Може, вдасться десь забити бодай м’ячик, зачепитися за очки. Але не відкрию таємниці, що нам у цих поєдинках буде ду-у-уже складно.

— Упевнені, що команді не заважатиме психологічно підготуватися до матчу з «Шахтарем» місце в турнірній таблиці? Зрештою, не заглядати туди у футболістів нав­ряд чи вийде…
— Знаєте, проти таких суперників, як «Динамо» чи «Шахтар», і налаштовуватися не треба, адже хочеш показати себе з найкращого боку, стараєшся з усіх сил, б’єшся. Тому проблем із мотивацією точно не буде. Інша річ — реальне співвідношення наших сил.

Анатолій ВОЛКОВ,

«Український футбол»

Погода