Баскетбол - 30-07-2015, 06:07 - sasa 176

Екс-гравець БК \”Полтава-Баскет\” Павло Гайдамака зіграв на своєму четвертому дефчемпіонаті світу

У місті Таоюань (Тайвань) завершився 4-й дефчемпіонат (для спортсменів з вадами слуху) світу з баскетболу, в якому у складі збірної України виступив колишній зірковий гравець БК \”Полтава-Баскет\” Павло Гайдамака.

У сезоні 1997-1998 Гайдамака був кращим снайпером БК \”Полтава-Баскет\”, який завоював срібні медалі чемпіонату України з баскетболу у вищій лізі і ледь не пробився до Суперліги. Тоді Пало Гайдамака у більшості матчів полтавської команди систематично набирав за матч 30-38 очок!

Але протягом усієї своєї спортивної кар\’єри Павло Гайдамака незмінно (з часу Незалежності) виступав також у складі дефзбірної України. Він грав на 6-ти Всесвітніх Дефлімпійських іграх: 1993 (Софія, Болгарія), 1997 (Копенгаген, Данія), 2001 (Рим, Італія), 2005 (Мельбурн, Австралія), 2009 (Тайбей, Тайвань), 2013 (Софія, Болгарія). І, звісно, на всіх 4-х чемпіонатах світу, які започаткувала DIBF (Міжнародна федерація баскетболу глухих): 2002 (Афіни, Греція), 2007 (Гуанчжоу, Китай), 2011 (Палермо, Італія), 2015 ( Таоюань, Тайвань).

\"Екс-гравець

Тайвань. Павло Гайдамака у чвертьфінальному матчі з Грецією

Щойно на Тайвані уже 40-річний Павло Гайдамака (він народився 11 серпня 1974 року) у складі дефзбірної України трагічно посів 5-е місце. Українці тут зіграли 7 ігор, в яких здобули 6 перемог і зазнали однієї – зовсім неочікуваної – поразки у чвертьфіналі. У груповому турнірі Україна перемогла Туреччину – 76:59 (Гайдамака набрав 10 очок), Корею – 129:15 (Гайдамака – 2 очка), Аргентину – 77:69 (Гайдамака – 14 очок), Тайвань – 73:62 (Гайдамака – 12 очок).

У чвертьфіналі Україна програла в останні хвилини матчу – Греції – 62:67 (Гайдамака – 4 очка). Після цього українці виступили у втішному турнірі плей-аут (за 5-8 місця), у матчах якого Павло Гайдамака взагалі не виходив на майданчик. Тут українці знову перемогли своїх старих – групових суперників – Туреччину – 67:62 та Аргентину – 75:53 і фінішували на підсумковому 5-у місці.