Новини - 06-08-2020, 01:08 - admin 1174

Ferrexpo Жеваго різко скоротила спонсорські платежі ФК “Ворскла”

Для полтавського клубу настають складні часи?
Ferrexpo Жеваго різко скоротила спонсорські платежі ФК “Ворскла”

За перше півріччя 2020 року спонсорські виплати гірничодобувної компанії Ferrexpo футбольному клубу “Ворскла”, почесним президентом якої є мажоритарій компанії Костянтин Жеваго, становили 1,51 млн доларів, загалом закупівля у клубу послуг реклами, маркетингу і PR за вказаний період обійшлася у 2,15 млн доларів. За аналогічний період 2019 року сума виплат становила 5,38 млн доларів. Про це йдеться у піврічному звіті Ferrexpo, передає “Інтерфакс-Україна”.

У звіті йдеться, що триває розпочате радою директорів розслідування цільового використання виділених на потреби “Ворскли” спонсорських коштів та кредиту і дотримання при цьому законодавства та інших вимог. На час розслідування виплати припинені.

Розслідування проводиться через комітет незалежних директорів (Committee of Independent Directors, CID).

“Разом зі сторонніми залученими юридичними консультантами і консультантами-криміналістами по бухгалтерії, CID запросив у ФК “Ворскла” та інших третіх осіб інформацію про використання спонсорських коштів”, – йдеться у документі.

Раніше міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor’s вказала розслідування спонсорських платежів ФК “Ворскла” серед причин зниження рейтингу Ferrexpo.

Агентство Moody’s Investors Service, яке в середині червня підвищило рейтинг Ferrexpo до “B2” з “B3”, але погіршило прогноз з “позитивного” до “негативного”, також вказало на цей випадок в обґрунтуванні прогнозу.

“Водночас після публікації піврічного звіту та оголошення додаткових проміжних дивідендів 6,6 центів на акцію (на загальну суму 38,79 млн доларів), акції компанії в середу подорожчали відразу на 12,95% – до GBP2,05 за акцію, що є рекордно високим показником з середини вересня минулого року”, – йдеться у повідомленні.

У компанії нагадали, що почали розслідування після виявлення позики (16,98 мільйонів доларів на кінець 2019 року), наданою кіпрською FC Vorskla Cyprus Limited компанії Collaton Limited, пов’язаній стороні групи. У звіті уточнюється, що в минулому компанія Ferrexpo Middle East FZE здійснювала спонсорські виплати FC Vorskla Cyprus Limited і українському ТОВ “ФК “Ворскла”.

“Згідно з документом, CID отримав письмові підтвердження від ФК “Ворскла”, FC Vorskla Cyprus Limited і Жеваго з докладним описом використання коштів – для реконструкції та будівництва визначених ФК “Ворскла” стадіонів і тренувальних майданчиків в Україні.

Крім того, CID був проінформований, що після завершення капітальних проектів ці активи будуть підлягати продажу і зворотній оренді, а виручені кошти будуть використані для повного погашення кредиту Collaton Limited”, – пише “Інтерфакс-Україна”.

У Ferrexpo допускають, що у разі порушення законодавства або інших вимог група може понести відповідальність, включаючи штрафи і пені, але зазначає, що наразі відсутня необхідність відображати їх у фінансовому звіті.

Економічна правда

Фото segodnya.ua

Погода