Останні новини - 07-12-2011, 04:12 - sasa 27

Ігор Маковей: \”Радий за \”Ворсклу\”

Ігор Маковей: \”Радий за \”Ворсклу\”

За 20-річну історію українських чемпіонатів і за «Карпати», і за «Ворсклу» виступали 15 футболістів. Одним з них є екс-нападник «зелено-білих» команд Ігор Маковей, з яким по завершенні недільного матчу в Полтаві спілкувався кореспондент Інформаційного центру \”Карпат\”.

\"Ігор– Ігоре, за яку з команд ви вболівали, переглядаючи гру «Ворскла» – «Карпати»?
– Свого часу я відіграв чотири сезони за «Карпати» і три за «Ворсклу». Тому, коли ці команди грають тепер між собою, віддавати якійсь з них свої симпатії було б дуже важко та й напевно не правильно. Адже і у Львові, і в Полтаві залишилася частинка мого серця, а мешкаю я зараз у Вінниці. Так що у неділю, коли дивився трансляцію з Полтави, в однаковій мірі переживав за обидві, рідні для мене команди.

– І які враження у вас залишилися від побаченого?
– Підсумок гри є закономірний – ні господарі, ні гості на перемогу не награли. Але я думаю, що коли б «Карпати», зрівнявши рахунок, не зупинилися, то вони б виграли. Не можу зрозуміти, чому вони після забитого гола різко послабили тиск на ворота «Ворскли». А от команда Миколи Павлова, навпаки, після пропущеного м’яча пішла вперед. У мене склалося враження, що Полтава більше хотіла виграти. Але ще раз підкреслю, що нічия в цьому матчі є стовідсотково закономірною і справедливою.

– Якщо абстрагуватися від цього матчу, що скажете про свої колишні команди загалом у поточному сезоні?
– Дуже прикро, що «Карпати» після кількох вдало проведених сезонів зараз перебувають внизу турнірної таблиці. Клуб з такими амбіціями і такими вболівальниками повинен вирішувати зовсім інші завдання. Принаймні такі, як рік тому, тобто боротися і виборювати право зіграти в єврокубках.

– У Львові сподіваються, що це завдання вдасться виконати через Кубок України…
– Не маю нічого проти і побажаю «Карпатам» успіхів та везіння у цьому турнірі. Але я б зараз більше зосередився на чемпіонаті. Бо команда перебуває недалеко від зони вильоту. Тому вважаю, пріоритетним має бути все ж завдання збереження прописки у Прем’єр-лізі. В цьому питанні легковажити не можна.

– На вашу думку, якими є причини не найкращого виступу «Карпат» в нинішньому сезоні?
– «Карпати» завжди славилися тим, що у них кістяк команди складався з українців, причому більшість з них була вихованцями львівського футболу.

– А що ви скажете про «Ворсклу»?
– За неї я радий – команда не тільки отримала право зіграти у Лізі Європи, а й пробилася, як і «Карпати» рік тому, в груповий турнір. Для подальшого прогресу «Ворскли» це дуже важливо. Це ж безцінний досвід, який у турнірах на внутрішній арені, а тим більше ні на яких тренуваннях, придбати не можливо. Але щоб поборотися за вихід з групи, їм обом не вистачило перш за все досвіду. А «Карпатам» ще й не поталанило з жеребом. Щодо перспектив у нинішньому чемпіонаті, то на відміну від львів’ян, у Полтави є шанси й цього року пробитися в Лігу Європи. Так, зараз «Ворскла» займає місце поза зоною єврокубків. Однак відставання від конкурентів не є катастрофічним. Тому потрібно по завершенні останніх ігор у цьому році добре відпочити, а взимку як слід попрацювати на зборах. Однак навесні командам залишається зіграти лише по десять матчів, а тому необхідно одразу, з перших ігор давати потрібний результат, бо часу надолужити втрачене вже не буде. Сподіваюся, що навесні й «Карпати» остаточно вийдуть з кризи.

Погода