Новини - 22-02-2011, 09:02 - sasa 329

Ігор Вахненко виступив на третьому в своїй кар’єрі чемпіонаті світу!

17 лютого 2011 року, без сумніву, ввійде в історію зимових видів спорту Полтавщини.

Саме цього дня наш земляк-полтавець Ігор Вахненко стартував на третьому у своїй спортивній біографії чемпіонаті світу у німецькому місті Гарміш-Партенкірхен. Це був уже 41-й в історії чемпіонат світу з гірськолижного спорту. А перед цим Ігор Вахненко змагався на 39-у чемпіонаті світу в норвезькому місті Оре (2007) і на 40-у чемпіонаті у французькому Валь д\’Ізері (2009). Це дійсно – унікальне явище для вихованців олімпійських видів спорту Полтавщини. Участю у трьох поспіль світових чемпіонатах з часів незалежності України можуть похвалитися не багато наших земляків. Серед них, зокрема, Вікторія Вершиніна, яка виступала у трьох чемпіонатах світу з легкої атлетики (стрибки у довжину), Ірина Амшенникова (плавання) і Світлана Рудалова (художня гімнастика – у складі збірної Білорусі).

Ігор Вахненко протягом останнього десятиліття є одним з найтитулованіших гірськолижників України. Наш земляк (у цьому році він відсвяткує свій 30-річний ювілей) привернув до себе увагу ще з юнацьких літ, коли досягав високих результатів на національній та міжнародній аренах. Ігор – багаторазовий чемпіон і володар Кубка України. Двічі він був кандидатом на участь у зимових Олімпійських іграх (2006 і 2010), але столичні чиновники чомусь відверто блокували його участь у зимових Олімпіадах. Зате після Олімпійських ігор Вахненко у буквальному розумінні \”клав на лопатки\” на національних змаганнях тих, хто захищав честь України на Зимових іграх. Ось і цього разу у Гарміш-Партенкірхені полтавець у слаломі гіганті знову показав найкращий результат серед українських гірськолижників.

17 лютого чотири представники України стартували у кваліфікації слалому гіганту. Першим серед них на трасу спуска виходив полтавець Ігор Вахненко (стартовий номер – 60). Потім стартували: Василь Телечук (№71), Ростислав Фещук (№73) і Сергій Долгий (№76). Загалом у кваліфікації слалому гіганту, як свідчить старт-лист на офіційному сайті чемпіонату світу з гірськолижного спорту, було заявлено 123 учасники. Та впоратися зі швидкісною трасою за підсумками двох спусків змогли лише 99 спортсменів.

У першому спуску Ігор Вахненко показує 49-й результат серед усіх учасників – 1 хвилина 10,52 секунди. Це – кращий результат серед усіх українців: Телечук фінішував з часом – 1:10,66 сек., Фещук – 1:11,14 сек., Долгий – 1:12,11 сек. Тут, як значиться в офіційному протоколі, Вахненко стартував краща: на проміжному перепаді висот у нього був 43-й результат (33,05 сек.), а вже на фініші – 49-й.

У другому спуску полтавець виступив краще – на фініші він був 45-м з результатом – 1:11,31 сек. Вахненко знову випередив Телечука (1:11,40 сек.), Фещука (1:11,52 сек.) і Долгого (1:13,12 сек.). Але у другому спуску \”графік\” полтавця був протилежним: тепер на проміжній висоті він мав гірший показник – 47-й (33,42 сек.), а на фініші, навпаки, – кращий (45-й).

За підсумками кваліфікації у слаломі гіганті Ігор Вахненко посів 45-е місце із загальним часом у двох спусках – 2 хвилини 21,83 секунди. Василь Тельчук фінішував 47-м (2:22,06), Ростислав Фещук – 50-м (2:22,66), Сергій Долгий – 60-м (2:25,23). Наступного дня, 18 лютого, у Гарміш-Партенкірхені в основних спусках було розіграно нагороди у слаломі гіганті серед чоловіків. У фінальних заїздах узяли участь 55 учасників, серед яких були 12 гірськолижників, які напередодні пробилися до цієї стадії змагань через кваліфікаційні спуски.

А 20 лютого Ігор Вахненко виявився єдиним серед українців, хто стартував у числі рівно 100 найсильніших гірськолижників світу – у слаломі – в останньому виді чемпіонату світу у Гарміш-Партенкірхені. У цьому виді програми наш земляк зміг увійти до 50 кращих гірськолижників світу! У першому спуску полтавець показав результат – 1 хвилина 04,04 секунди, а у другому спуску Вахненко взагалі продемонстрував гросмейстерський час – 1 хвилина 00,16 секунди. У підсумку з сумарним часом у двох спусках – 2 хвилини 04,20 секунди – полтавець фінішував на 46-му місці.
Шанувальникам статистики нагадаємо, що найтитулованішим гірськолижником в історії всіх чемпіонатів світу був: нині 40-річний норвежець Кейт-Андре Аамодт, який завоював 12 медалей (5 золотих, 4 срібні, 3 бронзові). А ось найбільше золотих медалей – 7 – завоював австрієць Тоні Зайлер (помер 2009 року у віці 74 років). Рекордсменкою серед жінок залишається австрійка Крістль Гранц (померла 2004 року у віці 90 років) – вона на світових чемпіонатах завоювала 15 медалей, із яких 12 – золотих.