- 29-10-2009, 11:10 - sasa 193

Кому \”Ворскла\” кубок віддасть?

Відбулися матчі чвертьфінальної стадії національного кубка. Як відомо чинний володар трофею – полтавська «Ворскла» вибула з турніру ще на стадії 1/16 фіналу, поступившись вдома запорізькому «Металургу» в додатковий час – 2:3. У свою чергу кривдники ворскляни теж припинили виступи в кубку.

Запорожці, які, що цікаво, усі три кубкові матчі провели з трьома різними наставниками, поступилися першоліговій «Волині». Причому знову запорожцям довелося грати додатковий час, який і став вирішальним для них. «Металург» поступився – 1:2, хоча основний час приніс результативну нічию – 1:1. Цікаво, що у складі металуржан в основі вийшов Сергій Силюк, який тривалий час не з’являвся у матчах навіть за молодіжний склад «Металурга». Нещодавно він перебував на оглядинах у «Ворсклі» і навіть встиг пройти медичний огляд у медиків біло-зелених. Однак наразі він пов’язаний контрактом з «Металургом» і про його можливий перехід до полтавського клубу можна говорити не раніше зими, коли відкриється трансферне вікно.

Луцька «Волинь» стала другою командою в історії незалежного кубку України, яка змогла пробитися до півфіналу, як клуб нижчого дивізіону. Раніше такого успіху досягли львівські «Карпати», які в сезоні 2005/06 в чвертьфіналі обіграли нашу «Ворсклу» – 1:0, але в півфіналі львівська команда, яка тоді виступала в першій лізі, поступилася київському «Динамо».

Серед решти чвертьфінальних пар варто відзначити черговий «мегаматч» вітчизняних грандів. Цього разу, зрештою, як і в минулому розіграші кубка, шлях до кубка киянам перетнули гірники. На своїй «Донбас Арені», на якій «Шахтар» лише перемагає, вони впевнено перемогли киян – 2:0. Причому перемогли заслужено, а «Динамо» нагодувало лише бліду тіни себе тижневої давнини на «Сан-Сіро».
Ще один донецький клуб «Металург» теж здолав чвертьфіналу стадію. Донеччани у Дніпропетровську в додатковий час перемогли «Дніпро». І хоча господарі першими відкрили рахунок, завдяки пенальті, але у другому таймі гості змогли зрівняти рахунок, а за три хвилини до закінчення додаткового часу вийшли вперед.

Найпростіше пробилися до стадії 1/2 фіналу сімферопольська «Таврія». Кримчани на своєму стадіоні каменя на камені не залишили від столичних пивоварів – 4:0. Причому вже в першому таймі команда Сергія Пучкова вела в рахунку 3:0. Таким чином таврійці смачно помстилися «Оболоні» за поразку в минулому турі в чемпіоната – 0:1.

\”Волинь\” – \”Металург\” З – 2:1 д.ч. (0:0, 1:1, 1:0, 0:0)
1:0 – Кінаш (63), 1:1 – Алозі (67), 2:1 – Лопес (101 пен)
\”Волинь\”: Ндое, Симінін, Карковський, Лопес, Лісовий (Шарпар, 46), Гошкодеря, Майкон, Кінаш, Мостовий, Снитко (Пічкур, 91), Густаво (Рибальченко, 46).
\”Металург\”: Жук, Тейку, Вернидуб, Тцігарєв, Кривцов, Міцейка, Карауш, Опанасенко, Сілюк (Каськов, 75), Калонас, Алозі.
Попередження: Кривцов (3), Калонас (20), Карковський (71), Рибальченко (82), Шарпар (112), Тцігарєв (117).

\”Таврія\” – \”Оболонь\” – 4:0 (3:0)
1:0 – ИДАХОР (12), 2:0 – Платон (19), 3:0 – ИДАХОР (43), 4:0 – МОНАХОВ (64)
\”Таврія\”: Деонас, Марковіч, ДЖУРІЧІЧ, Корнєв, ІДАХОР (Зборовський, 78), МОНАХОВ, Луценко, Галюза (Буряк, 79), Гігіадзе, Любеновіч, Платон (Фещук, 57).
\”Оболонь\”: Бойко, Яворський, Кіцута, Сибіряков, Антоненко, Васільєв, Морозюк, Варанков (ОНИСЬКО, 46), Рожок (Пластун, 58), Малиш, Мірошниченко.
Попередження: Корнєв (26), Кіцута (31), Морозюк (62), Фещук (72).

\”Дніпро\” – \”Металург\” Д – 1:2 д.ч.(1:0, 0:1, 0:0, 0:1)
1:0 – Селезньов (24 пен), 1:1 – Лазіч (72), 1:2 – Іванко (118)
\”Дніпро\”: Лаштувка, Алсідес, Чеберячко, Холек (Шахов, 46), Дєнісов, Бєлік (Коноплянка, 61), Ессола, Калиниченко, ЛЬОПА, Гоменюк, Селезньов (Самодін, 69).
\”Металург\”: Дішленковіч, Маріо Сержіо, Чечер, Воловик, Шина, Аракелян (Ткаченко, 67), Прийма, Лазіч, Фабіньо (Олійник, 100), Даниловський (Іванко, 63).
Попередження: Шина (14), Селезньов (54), ЛЬОПА (55), Кінгслі (70).

\”Шахтар\” – \”Динамо\” – 2:0 (1:0)
1:0 – Срна (23), 2:0 – Фернандіньо (90+3)
\”Шахтар\”: ПЯТОВ, Срна, Кучер, Ракицький, Кобін (Рац, 90), Хюбшман, Фернандіньо, Жадсон (Гай, 89), Ілсіньо, Вілліан, Луїс Адріано.
\”Динамо\”: Богуш, Бетао, Гіоане, Вукоєвіч, Шевченко, Мілевський, Єрьоменко, Михалик (Ярмоленко, 58; Гусєв, 74), Кравець (Алієв, 46), Хачеріді, Л. Алмейда.
Попередження: Хюбшман (16), Хачеріді (27), Фернандіньо (38), Вукоєвіч (45+1), Срна (45+1), Мілевський (45+1), Бетао (54), Ярмоленко (70).
Вилучення: Вукоєвіч (84).

Таким чином до півфіналу вийшли луцька «Волинь», сімферопольська «Таврія», донецькі «Металург» та «Шахтар». Саме комусь із цих команд «Ворскла» віддасть кубок, який до травня перебуватиме в клубній шухляді ворскляни. Жеребкування відбудеться 11 листопада, а самі матчі команди зіграють вже наступного року – 24 березня. Причому за регламентом кубка \”Волинь\”, як команда нижчого дивізіону свій півфінальний поєдинок проведе на власному полі.

На знімку: Сергій Силюк не допоміг своєму \”Металургу здолати «Волинь».