Останні новини - 11-01-2013, 10:01 - sasa 34

\»Квітами доріжку йому ніхто не усипав\»

\»Квітами доріжку йому ніхто не усипав\»

У рейтингу найбільш працьовитих і працездатних гравців України Євген Селін напевно посів би високе місце.

Не позбавлений технічних недоліків у своєму арсеналі, вихованець алчевського футболу довго йшов до свого визнання, причому квітами доріжку йому ніхто не усипав. Але шипи його загартували до такої міри, що тепер Женя — кращий гравець країни на своїй позиції!

«Я ріс в приватному будинку, в селищі міського типу, — розповідав новоспечений захисник« Динамо »Євген Селін два роки тому в інтерв\’ю «Команді». — З ранніх років батьки прищепили любов до праці: доводилося й на городі працювати, і двір прибирати ».

Втім, під батьківським крилом Женя перебував недовго, адже в 13-річному віці він потрапив у школу алчевської «Сталі». Селін збирався взагалі-то в луганський УФК, навіть здав туди документи, але футболістові, як він сам потім зізнався, вчасно… вирізали апендицит.

«В Алчевську я пройшов справжню школу виживання і вважаю це великою удачею, — переконаний захисник. — Ми тренувалися на асфальті, жили з робітниками в холодному гуртожитку. Умови деколи були самі екстремальні, але це загартувало характер».

 

Саме в «Сталі» Євген Селін вперше познайомився з тренером, який його, по суті, і зробив тим Селіним, якого всі ми знаємо. Втім, перебування Миколи Павлова в Алчевську виявилося нетривалим, але життя закрутило таку спіраль, що через багато років вони знову зустрілися. Символічно, що запрошення перейти в «Ворсклу» застало Женю в місті, в якому він не раз потім тренував свій характер і підвищував витривалість — футболіст відпочивав з дівчиною в Ялті, і йому подзвонив Павлов… Втім, перед Полтавою був час становлення в Харкові. Там Селін грав нечасто, а за іронією долі на ньому поставили хрест після матчу «Металіста» з його тепер уже нинішньою командою. Хоча роки, проведені в слобожанському колективі, Женя згадує з теплом, адже саме звідти його вперше викликали до молодіжної збірної України. Ту саму, яка справить потім фурор на європейських полях, але так і не скаже свого останнього слова на континентальній першості. У дружині Павла Яковенка Селін відразу став незамінним.

 

\"Євген

 

У національній збірній Олега Блохіна Євген теж заграв моментально. Забив гол у першому ж матчі, що вдавалося не багатьом футболістам, виступив на Євро-2012 і відразу після турніру отримав пропозицію від «Динамо». Але в «Ворсклі» його відпустили не відразу, на що захисник відреагував з розумінням.

Все-таки саме в Полтаві він відбувся як футболіст, який може буквально перекопати свою ліву бровку! Таких гравців нинішній наставник «Динамо» завжди цінував, з такими він вийшов в 1/4 фіналу чемпіонату світу. З такими він буде робити свою команду…

Погода