- 21-07-2010, 02:07 - sasa 211

Любомир Лемешко виступив у двох фіналах чемпіонату Європи

У столиці Фінляндії Гельсінкі, в плавальному центрі \”Мякелянрінне\”, з 14 по 18 липня проходив 37-й чемпіонат Європи з плавання серед юніорів.

У складі юніорської збірної України виступав полтавець Любомир Лемешко. У перший день змагань, 14 липня, наш земляк стартував на 50-метрівці батерфляєм. У кваліфікаційному запливі Лемешко показав 9-й результат – 25,22 секунди і вийшов до півфіналу. За сумою двох півфінальних запливів полтавець показав 11-й час – 25,20 сек. і, на жаль, не зміг пробитися до числа 10 фіналістів. Від 10-го фінального місця його відділили лише 0,07 (сім сотих) секунди. Цікаво, що напередодні чемпіонату Європейська федерація плавання оприлюднила попередній рейтинг учасників змагань в Гельсінкі, згідно з яким Лемішко на 50-метрівці батерфляєм був на 12-й позиції серед своїх ровесників з результатом – 25,16 сек., який він показав минулого року (10 серпня) в Євпаторії.

Наступного дня, 15 липня, Любомир виступав на 200-метрівці батерфляєм. У кваліфікації він показав 9-й результат – 2 хвилини 02,86 секунди і пробився до півфіналу. Цього разу у півфіналі полтавець виступив набагато краще – за підсумками двох запливів він показав 6-й результат – 2 хвилини 01,41 секунди і виборов право наступного дня, 16 липня, виступати у фінальному запливі юніорського чемпіонату Європи на цій дистанції. Для порівняння: рівно місяць тому у Дніпропетровську Любомир став на 200-метрівці батерфляєм чемпіоном V літніх спортивних ігор молоді України з результатом – 2 хвилини 05,14 секунди. А в європейському юніорському рейтингу напередодні чемпіонату наш земляк перебував на 16-й позиції з часом – 2 хвилини 03,13 секунди, який він показав 30 березня 2010 року в Харкові. У Гельсінкі у півфіналі також одразу здавалося, що Лемешко не зможе пробитися до фіналу. У своєму запливі після перших 50 метрів мав лише 18-й результат серед усіх 20 півфіналістів (27,74 сек.). Але потім він почав стрімко додавати: після першої половини дистанції (100 метрів) у нього був уже 11-й час (58,47 сек.), а вже на позначках 150 і 200 метрів, відповідно, шості показники серед усіх півфіналістів. 16 липня у фінальному запливі на 200 метрів батерфляєм полтавець не зміг, на жаль, покращити свій півфінальний результат і фінішував на підсумковому 9 місці з результатом – 2 хвилини 03,28 секунди. Тут переміг Бенцо Бічо (Угорщина) з новим рекордом юніорських чемпіонатів Європи –   1 хв. 55,82 сек. Окрім нього ще три плавці показали у фіналі результати, кращі за 2 хвилини.

17 липня Лемешко двічі посідав 10-ті місця на 100-метрівці батерфляєм: спочатку у кваліфікації (55,58 сек.), а потім за підсумками двох півфінальних запливів (54,98 сек.). Таким чином наш земляк забронював собі місце у фінальному запливі на цій дистанції – у другому для себе фіналі на юніорському чемпіонаті Європи в Гельсінкі. 18 липня наш земляк знову фінішував на 9-му місці у фінальному запливі на 100-метрівці з результатом – 55,10 секунди.