Стрічка новин - 15-07-2020, 01:07 - admin 506

Логістика в футболі

Поговоримо трохи про навколофутбольні фактори.
Логістика в футболі

У цій статті хотілося б поговорити про річ, яка далеко не завжди на виду в звичайних уболівальників. Фани переважно звертають увагу на якість гри своєї команди, гучні трансфери та високі результати. А як їх команда добирається на матчі, ніби, і не важливо.

Так, існують компанії, які допомагають налагодити логістичні процеси, наприклад, Mitridat. Проте футбольні клуби частіше займаються організацією роботи самі.

Усе починається з календаря

За часів Радянського Союзу враховувалися великі відстані, які б доводилося долати командам. Тому нижчі ліги часто ділилися на так звані “зони”. У них збиралися команди, які були найближчими одне до одного по територіальному принципу. З настанням Незалежності України подібний прицип періодично використовується в другій лізі. Там зазвичай виступають не найбагатші команди і з метою економії коштів на переїздах і проживанні їх ділять на групи.

Що стосується першої і вищої ліги, то там завдання оптимізації переміщень команд може вирішуватися при створенні календаря. Наприклад, якщо «Ворсклі» належить зіграти на виїзді з «Карпатами», то їй можуть поставити другий виїзд підряд з ще однією командою цього міста – ПФК «Львів».

Яким видом транспорту добираються на виїзд

Вид транспорту залежить від двох фаткорів – відстані й погодних умов. В Україні відстані між більшістю міст не дуже великі, тому клуби використовують автобуси. Літаками подорожують тоді, коли потрібно подолати багато сотень кілометрів, наприклад, з Маріуполя чи Полтави у Львів. Або коли доводиться летіти на міжсезонні збори та грати матчі єврокубків.

Відомі випадки, коли команди добиралися на виїзд потягом. Кілька років тому так до Полтави приїхало «Динамо». Були важкі погодні умови, спричинені снігопадом. Слизькі дороги. Плюс була вірогідність, що літаку не дадуть дозвіл на зліт або приземлення. Тому, щоб встигнути вчасно на матч, кияни віддали перевагу потягу. Іноді команди добираються потягом через брак коштів. Гравці “Кривбаса” свого часу використовували особисті автомобілі, коли клуб не фінансувався взагалі.

Хто відповідає за організацію логістичних процесів

В ідеалі за організацію логістичних процесів у футбольному клубі має відповідати окрема людина. Часто ці обов’язки покладені на начальника команди. Він займається бронюванням готелів, квитків на літак, оформлює візи. Відзначимо, що вагоме слово може сказати й тренер. Його побажання враховуються при виборі виду транспорту, місць проведення зборів та вибору спаринг-партнерів.

Погода