Новини - 18-07-2010, 03:07 - sasa 15

Лубенець дебютував і завоював срібло

Лубенець дебютував і завоював срібло

У Гурзуфі (Республіка Крим) пройшов перший Чемпіонат Європи з екстремального жиму. В ньому вдало виступив важкоатлет Полтавщини, здобувши срібну нагороду змагань.


Як зазначив учасник цих змагань Сергій Колісник, голова Лубенської Бездопінгової Федерації пауерліфтингу, любителі пауерліфтингу отримали в подарунок ще один його з видів – екстремальний жим або російський жим. Відповідно до ваги спортсменів і їх вікової категорії важкоатлетам пропонується жим штанги лежачи вагою: 30 кг – жінки; 55 і 75 кг – ветерани, тинейджери, юнаки; 75, 100 і 150 кг – відкрита вікова група. Екстримальний жим є найбільш демократичнішою дисципліною і до нього може долучитися багато спортсменів. Свій розвиток цей вид пауерліфтингу отримав в Росії, після чого естафета передалася важкоатлетам Криму, де вперше і пройшов Чемпіонат Європи. За його підсумками серед жінок перемогу здобула спортсменка з Росії, яка 30-кілограмову штангу вижала 150 разів. Рекорд встановив росіянин Юрій Лучков, родоначальник екстремального жиму. Він вижав штангу вагою 150 кг 21 раз.

Вперше спробував свої сили у новому виді жиму і 46-річний лубенець Сергій Колісник. Виступаючи серед ветеранів, він виборов срібну нагороду (виконав підйом штанги вагою 75 кг 33 рази). Лубенець зазначив, що для перемоги на таких престижних змаганнях потрібно штангу вагою у 100 кг вижати 40-50 разів. За підсумками Чемпіонату Європи цього року перше загальнокомандне місце посіли пауерліфтингісти Криму, другою стала команда України, а «бронзу» здобули спортсмени Російської Федерації. Лубенська Бездопінгова Федерація планує вже цієї осені (18 вересня) вперше на Полтавщині провести в Лубнах на День міста відкритий чемпіонат області з екстримального жиму.


Юрій КЛИМЧЕНКО
На фото: Сергій Колісник

Погода