Першість Полтавщини - 24-10-2011, 12:10 - sasa 194

\”Лубни\” поступаються і допомагають \”Темпу\” стати чемпіонами

23 жовтня були зіграні чотири матчі футбольного чемпіонату області серед команд першої ліги. І всі вони були напруженими та цікавими. Відзначимо закономірну поразку ФК «Лубни» у Гадячі і «поступ» гребінківського «Локомотива» у Дмитрівці. Та про все детально.

Поразка лубенців означала лише одне, що чемпіоном Полтавщини 2011 року достроково стає \”Темп\” із Градизька Глобинського району. До речі, це перший випадок в історії чемпіонатів області коли переможцем змагань стає команда не з обласного центру, і а навіть не з райцентру!

«Псел» (Гадяч) – ФК «Лубни» 1:0 (1:0).

Чемпіонат області. І ліга. XXI тур. 23 жовтня. Гадяч. Стадіон «Колос». +15С. 255 глядачів.

Судді: О. Барило, В. Гогоць, С. Гостищев (усі – Полтава).

Делегат-інспектор: О. Кострицький (Полтава).

«Псел»: Цибулько, Негреєв, Безуглий, Скоропис, Баштовий (Шийка, 89), Сизьон, Пристенський (Кузуб, 85), Киричко, Овдієнко, Ткаченко, Терновий. Тренер: Ю. Киричко.

ФК «Лубни»: Макаренко, Пархоменко, Величко, Гришанович, Бортнік (Шоха, 46), Кухта, Нечипоренко (Головко, 77), Козлов (Сергієнко, 25), Хоменко, Бараннік, Морозюк. Тренер: А Гришанович.

Гол: Пристенський (20)

Нереалізований пенальті: Пристенський (17, воротар).

Футбольний Гадяч зустрів лубенців сонячною і прохолодною погодою. Численних глядачів на стадіоні було не дуже багато, адже саме в цей час транслювався по телебаченню цікавий матч чемпіонату України між командами «Шахтар» – «Металіст». Як не дивно, але прихильники ФК «Лубни», яких зібралося на місцевому стадіоні не мало на чолі з мером Олександром Грицаєнком, дивувалися діям у першому таймі їх улюбленців – як кажуть, «гра була в одні ворота». За весь тайм гості не спромоглися потурбувати голкіпера господарів. Щодо гадяччан, то Юрій Баштовий вже на 2 хвилині завдав удару головою – воротар. Також потурбував голкіпера лубенців юний Денис Пристенський, вийшовши «сам на сам» з Євгеном Макаренком і останній переміг. На 17 хвилині поєдинку у штрафній гостей «збили» Анатолія Cкорописа і пенальті не зміг реалізувати Денис Пристенський – знову був «на вистоті» Євген Макаренко. Але Денис вже через декілька хвилин встиг «реабілітуватися» перед уболівальниками, влучно пробивши з 25 метрів у самісіньку «дев’ятку» – 1:0. Після перерви на 50 хв. завдав потужного удару лубенець Ігор Морозюк – повз ворота. Далі лубенська команда прагнула здобути хоча б «нічию», яка б її влаштувала для здобуття «срібла» чемпіонату. Але надійно діяв захист господарів, який «відбивав все». З мінімальним рахунком 1:0 переміг «Псел».

Зазначимо один важливий момент у цьому поєдинку, який позначилися на підсумковому результаті матчу – чимало помилок зробив на користь господарів молодий рефері з Полтави Олександр Барило. Але уболівальникам лубенської команди нервувати не потрібно – гребінківський «Локомотив» поступився у цьому турі 0:1 «Колосу» з Дмитрівки і став недосяжним у боротьбі за «срібло» чемпіонату. Отже, за тур до завершення обласної першості ФК «Лубни» став срібним призером, з чим ми його і вітаємо! А у перерві гадяцького матчу гравець ФК «Лубни» Юрій Хоменко отримав цінний приз за звання «Кращий футболіст 2011 року» за версією сайту «fclubny.com».

ФК «Пирятин» – ФК «Глобине» 0:1. Це була зустріч рівних за силою команд. У цьому протистоянні все вирішив єдиний забитий м’яч, який був забитий на 50 хвилині матчу з одинадцятиметровоїх позначки у виконанні досвідченого Віталія Гавренкова. Це сталося після «збиття» глобинського нападника Вячеслава Кувшинова у штрафній господарів. В цілому ж, гра була рівною і підсумок цього протистояння був закономірним – перемога гостей з рахунком 1:0.

«Колос» (Дмитрівка) – «Локомотив» (Гребінка) 1:0. Це протистояння було центральним у цьому турі. Вже на 15 хвилині поєдинку вивів господарів вперед завдяки влучному удару Ігор Котвицький після завершення вдалої ігрової комбіннації. За 7 хвилин до фінального свистка пенальті не раалізовує гребінківчанин Єдурад Богомаз. Після його удару мяча «забрав» юний голкіпер господарів Ілля Галай. Після матчу граючий тренер залізичників Сергій Симоненко зазначив: «Гра у Дмитрівці була рівною. Нам більше не щастило – міг забити я сам, а також юний Артем Ясько. Я вітаю лубенців зі «сріблом» чемпіонату і зичу подальших перемог у нових змаганнях!»

ФК «Миргород» – «Колос» (Кобеляки) 0:3. Матч аутсайдерів першолігових перегонів не викликав великого ажіотажу у курортному Миргороді. Але саме цього дня підопічні Віктора Детюка з Кобеляк зуміли дати справжній бій господарям – 3:0.