Баскетбол - 05-02-2017, 09:02 - Націоналіст 32

Один з кращих полтавських баскетболістів завершує кар\’єру

Один з кращих полтавських баскетболістів завершує кар\’єру

Матч проти \»Волиньбаскета\» 28 січня став останнім в професійній кар\’єрі захисника \»Будівельника\» Артема Буцького. Капітан киян прийняв рішення про завершення кар\’єри, повідомляє офіційний сайт клубу.

 

Нагадаємо, що Артем Буцький (на фото) — вихованець Полтавської СДЮШОР-2. Потім він грав за  Полтавське СПТУ-23, звідки його запросили до команди \»Полтава-Баскет\», яка тоді грала у вищій лізі чемпіонату України.

 

Буцький дебютував у рідній Полтаві, але в нашому місті баскетбол високого рівня, на жаль, не прижився. Та вже в Полтаві Буцький звернув на себе увагу багатьох фахівців. Тож, після розпаду \»Полтави-Баскет\» Артем якісно грав в інших відомих українських клубах — \»Сумихімпром\», БК \»Київ\», \»Черкаські мавпи\», БК \»Одеса\», МБК \»Миколаїв\», БК \»Київ\», \»Ферро-ЗНТУ\» та \»Будівельник\».

 

Наш земляк був чемпіоном і призером чемпіонатів України, виступав у складі національної збірної України. Разом зі своїм земляком Віктором Кобзистим (вихованцем баскетбольної школи Кременчука) Артем Буцький у складі збірної України був учасником фінального турніру баскетбольного чемпіонату Європи 2005 року, а також срібним призером Всесвітньої Універсіади-2005. Тоді в турецькому Ізмірі студентська збірна України, за яку грали Буцький і Кобзистий, програла лише у фіналі студентській збірній США (70:85). Причому в окремих матчах збірної України Артем Буцький, зріст якого не дотягує й до 2-х метрів, інколи навіть ставав кращим бомбардиром за набраними очками.

 

На клубному рівні Буцький захищав кольори \»Будівельника\» протягом трьох сезонів і став з київською командою володарем Кубка України (2014/15). Також Артем вигравав Кубок України у складі запорізького \»Ферро-ЗНТУ\» (2012/13) і ставав віце-чемпіоном України у складі БК \»Київ\» (2005/06).


Погода