Останні новини - 11-03-2016, 03:03 - sasa 54

“Плюси” і “мінуси” Ворскли

“Плюси” і “мінуси” Ворскли

12 березня полтавська Ворскла в рамках 18 туру ліги Парі-Матч мала б грати домашній матч проти запорізького Металурга. Але ця гра не відбудеться, бо запорізька команда припинила своє існування. Таким чином ворскляни запишуть до турнірної таблиці переможні три очки.

Технічні перемоги і поразки у футболі не рідкість. “+:-” бувають лише тих випадках, коли одна із команд не приїздить на матч чи знялася з чемпіонату по ходу сезону, або, скажімо, був не належним чином підготовлений стадіон командою-господаркою. Також звичайний результат з цифрами може зрештою перетворитися на плюси й мінуси коли одна з команд порушила регламент під час матчу: випустила незаявленого або дискваліфікованого футболіста на поле, порушила правило кількості замін чи уболівальники зірвали проведення матчу.

В історії Ворскли були випадки коли команда отримували і технічні поразки й технічні перемоги.

1 вересня 1957 року полтавський Колгоспник зіграв 0:0 у Ризі проти місцевої Даугава, але згодом матч анулювали через участь у складі господарів незаявленого гравця, полтавцям була зарахована технічна перемога – +:-.

29 листопада 1966 року полтавський Колос проводив перехідні матчі, щоб залишитися в класі “Б” з чемпіоном Полтавської області – Супутником. Перші два матчі принесли по одній перемозі командам, тому за регламентом довелося грати третій вирішальний матч. Він завершився нульовою нічиєю. Однак аматорський Супутник порушив регламент, Колосу була зарахована технічна перемога, а команда залишилася в лізі майстрів на 1967 рік.

11 вересня 1972 року полтавський Будівельник мав грати календарну гру в Харкові проти Маяка, але харків’яни знялися після першого кола змагань і полтавці отримали два очка без гри.

15 вересня 1984 року Ворскла так і не зіграла в Чернігові проти місцевого Текстильника, бо то й по ходу чемпіонату знявся з турніру. Ворскла записала до свого активу перемогу.

20 жовтня 1991 року Ворскла не поїхала до Аґдама на матч з місцевим Карабахом через військовий конфлікт у Нагірному Карабасі. До речі, матчі в Аґдамі тоді були рідкими. Мало хто з команд, особливо України та Білорусі наважувався їхати туди, де йшла війна.

20 червня 1998 року Ворскла грала перший матч першого раунду Кубка Інтертото в далекій Ісландії в селищі Олафсфьордюр. Матч у майже полярних умовах приніс мінімальну перемогу місцевому Лейфтюру. Однак господарі випустили на поле незаявленого футболістам і УЄФА зробила з 1:0 – 3:0 на користь Ворскли.

10 червня 2001 року матч у Кривому Розі завершився внічию 1:1, однак його було анульовано через участь дискваліфікованого Олексія Якименка і Ворсклі було присуджено перемогу.

6 березня 2005 року матч у Борисполі з місцевим Борисфеном не відбувся через непідготовленість поля на стадіоні Колос. Ворскла в чергове отримала перемогу без матчу.

11 листопада 2007 року вже Ворскла не з’явилася на матч чемпіонату до Луганську, бо команда намагалася дістатися місця проведення матчу літаком, але погода так і не дозволила вилетіти ворсклянам і гру. Цього разу техпоразку справедливо заробила біло-зелена команда.

3 серпня 2013 року матч Арсенал – Ворскла завершився внічию 1:1. Однак ця гра не принесла очок жодній із команд. Арсенал невдовзі знявся з чемпіонату, не провівши і 50% матчів, і припинив своє існування. Усі матчі за участю киян були просто анульовані.

Погода