Новини - 01-07-2009, 02:07 - sasa 20

\”Полтава\” може знову поборотися за першу лігу

\”Полтава\” може знову поборотися за першу лігу

Реалії нашого футбольного сьогодення такі, що в будь-яку хвилину можна очікувати на всілякі несподіванки, нажаль негативного характеру. Особливо це стало відчутно в розпал фінансової кризи, яка з великим розмахом панує в Україні. Багато команд наразі перебувають у стані невизначеності. Спонсори відмовляються фінансувати, футболісти залишаються без роботи, а самі клуби припиняють існування.

 

Серед команд які опинилися в такому становищі й сімферопольський «ІгроСервіс». Здавалося б міцна команда, яка кілька сезонів поспіль перебувала в групі лідерів першої ліги. Однак фінансова криза дісталася й до цього клубу. Крім того боляче вдарило по команді й останній Закон про заборону ігрового бізнесу в Україні. Не секрет, що саме з цього кримчани черпали гроші для клубної каси. Нині, за словами наставника «ІгроСервіса» Сергія Шевченка, команда вже практично не існує. Футболістам надано статус вільного агента, а на руки видані трудові книжки. Нині активно ведуться пошуки спонсора. Якщо клуб зможе знайти собі нового власника, можливо, що команда розпочне новий сезон знову в першій лізі. Якщо ні – то остаточно припинить своє існування. Принаймні до 5 липня у кримчан ще є час, аби вирішити усі свої проблеми.

 

Якщо «ІгроСервіс» все ж припинить своє існування, постає запитання: «Хто замінить команду в турнірі першої ліги?». І хоча президент ПФЛ Святослав Сирота говорив, що ніякої ротації вже не буде, однак з великим трудом віриться, що на старт вийде 17 команд. А це означає знову зіпсований календар, перерваний тижневий ігровий цикл для команд. Адже календар змагань вже заверстано. Все це лише створить труднощі.

 

Свого часу подібна ситуація вже траплялася в українському футболі. По закінченні сезону 1995/96 кременчуцький «Нафтохімік» припинив своє існування. Таким чином звільнилося місце в першій лізі. Федерація футболу тоді провела додатковий матч між командами які посіли в двох групах другої ліги другі місця. Тоді, в додаткову матчі, в Києві, зустрічалися донецький «Металург» та херсонський «Кристал». Перемогу – 3:1 і місце в першій лізі здобули донеччани. Цікаво, що після цього «Металург», вже через рік виступав у вищій лізі. 

 

Нині може статися схожа ситуація. Якщо «ІгроСервіс» таки зніметься із турніру, додаткове місце може посісти хтось з команд, які фінішували за переможцями в другій лізі. Претенденти – білоцерківський «Арсенал» та ФК «Полтава». Якщо такий матч все ж відбудеться, підопічні Івана Шарія мають усі шанси знову поборотися за місце в першій лізі, яке так бездарно «Полтава» програла в першості. Зрештою це було б справедливо, адже городяни віддали єдину путівку кіровоградській «Зірці» лише за додатковими показниками – кількості перемог. Однак не будемо забігати наперед, дочекаємося вердикту ПФЛ. Бо як відомо у нашому футболі може трапитися будь-що.

Автанділ ПОТІДЗЕ

Погода