Новини - 19-07-2015, 12:07 - sasa 153

Полтавці за один вечір завоювали 6 медалей чемпіонату світу

У шотландському місті Глазго (Велика Британія) триває паралімпійський чемпіонат світу з плавання, в якому у складі збірної України виступають спортсмени Полтави.

Передостанній фінальний вечір змагань – 18 липня – став «найурожайнішим» на медалі для наших земляків, які завоювали 6 нагород: золоту, 3 срібні і 2 бронзові.

Свою 5-ту медаль у Глазго – і 4-ту золоту – виборов полтавець Дмитро Виноградець. Він переміг у паралімпійській нозології S3 на 50-метрівці на спині з новим рекордом паралімпійських чемпіонатів світу – 47,63 секунди. Полтавець перевищив попередній рекорд світових чемпіонатів (49,94 секунди), який встановив у 2006 році (у Дурбані, ПАР) Бьєнг-Єн Мін (Корея). Дмитро Виноградець у Глазго у фінальному запливі випередив срібного призера Вінченцо Боні з Італії (48,41 сек.) і бронзового призера – росіянина Олександра Макарова (51,74 сек.).

\"Дмитро

Дмитро Виноградець – 4-разовий чемпіон світу 2015 року

Полтавець Ярослав Денисенко 18 липня став уже 5-разовим призером чемпіонату світу у Глазго, завоювавши у паралімпійській нозології S13 срібну медаль у фінальному запливі на 100-метрівці вільним стилем з результатом – 51,85 секунди. Тут нашого земляка випередив Ігор Бокий (Білорусь), який встановив новий паралімпійський рекорд у цій нозології – 50,85 секунди.

Полтавка Оксана Хруль також завоювала свою чергову медаль у Глазго, цього разу – срібну, у нозології S6 на 100-метрівці на спині з результатом – 1 хвилина 26,83 секунди. Тут чемпіонкою стала Донг Лю з Китаю – з новим рекордом світових чемпіонатів (1:25,81), а бронзовою призеркою була Анастасія Діадорова з Росії (1:27,75).

А ось полтавець Юрій Божинський протягом одного вечора завоював дві медалі чемпіонату світу. Спочатку – срібну в особистій першості у паралімпійській нозології S13 на 100-метрівці на спині – 1 хвилина 05,94 секунди, потім – бронзову у складі чоловічої збірної України в комбінованій естафеті 4х100 метрів (4 хвилини 18,25 секунди). Також у цій естафеті бронзовим призером чемпіонату світу став полтавець Євген Богодайко, який у Глазго завоював свою вже 4-у медаль, тепер в активі Богодайка повний комплект медалей – золоті, срібна і бронзова.