Новини - 11-08-2010, 01:08 - sasa 189

Провали й здобутки Олени Бербасової

Полтавка Олена Бербасова посіла 15 місце на чемпіонаті Європи з водних видів спорту в Будапешті на дистанції відкритої води у плаванні на 5 км серед жінок.

4 серпня цю дистанцію на озері Балатон наше землячка здолала за 1 годину 07 хвилин 09,0 секунди. Бербасова програла чемпіонці Європи росіянці Катерині Селіверстовій 4 хвилини 34,3 секунди. Полтавка потрапила до рейтингової двадцятки й принесла до скарбниці збірної України 4 залікові очки. Наступного дня, 5 липня, Бербасова посіла 25 місце на дистанції 10 км з результатом – 2 години 16 хвилин 27,0 секунди. Чемпіонці Європи у цьому запливі Лінсі Хестер (Голландія) полтавка програла 15 хвилин 20,3 секунди.

А 6 серпня у своєму третьому поспіль старті на відкритій воді Олена Бербасова у складі збірної України (2 чоловіки і 1 жінка) посіла 9 місце у командному плаванні на 5 км. Збірна України у складі: Ігор Червинський, Костянтин Украдига і Олена Бербасова фінішували на цій дистанції з командним часом – 1 година 04 хвилини 13,1 секунди. В офіційному протоколі змагань остаточним командним часом є результат, з яким фінішує останній – третій – плавець кожної національної збірної. Причому кожна команда пливе своїм гуртом – один біля одного. У збірній Україні в цьому \”гурті\” Червинський показав час – 1:04:12,1, Украдига – 1:04:12,8, а Бербасова – 1:04:13,1 – і саме час полтавки виявився остаточним результатом збірної України у командному плаванні. А чемпіонами тут сенсаційно стала збірна Греції (59 хвилин 03,8 секунди). Призери командного плавання – збірні Італії та Росії – також здолали 5-кілометровий фарватер швидше однієї години.