Новини - 18-12-2009, 12:12 - sasa 8

Сергій Вовкодав: \”Прагну закріпитися в основі \”Ворскли\”

Сергій Вовкодав: \”Прагну закріпитися в основі \”Ворскли\”

Чимало футболістів з Лубен, вихованців відомого тренера Лубенської ДЮСШ Олександра Сердюка, виступали на вищому рівні українського футболу, інших престижних клубах України і Росії. Його підопічними були лубенці Анатолій Сірик, Володимир Каретник, Павло Куций, Владислав Рудченко, Марк Гришанович, Олександр Забара, Дмитро Бортнік, які свого часу понюхали «футбольного пороху» у командах майстрів: полтавській «Ворсклі», ПФК «Олександрія», білоруському «Дніпрі» (Могильов), «Зорі» з Луганська, ФК «Полтава», кременчуцькому «Кремені» та інших колективах. Сьогодні ми розповімо про гравця полтавської «Ворскли» 21-річного лубенця Сергія Вовкодава.

Ми зустрілися з Сергієм Вовкодавом у його «Альма-матер» – Лубенській ДЮСШ, яку очолює директор Олександр Семенець. Цього дня тут проходило тренування юних футболістів, які вів Олександр Сердюк, перший тренер Сергія. Гравець «Ворскли» подарував лубенським майбутнім «зірочкам» на пам’ять комплект футбольних м’ячів. Від цього тренер і його підопічні були задоволені:

— В Лубнах я навчався у ЗОШ № 10, а потім у ЗОШ № 1, де моїми вчителями фізвиховання були, відповідно, Володимир Шевченко і Раїса Кубенко. З п’яти років почав займатися у відділенні футболу місцевої ДЮСШ, де викладачем був Олександр Сердюк, мій «хрещений

футбольний батько». Я опановував ази цієї цікавої гри до дев’ятого класу, а потім мене забрали до спеціалізованої школи-інтернату у Полтаву і там продовжив зі мною навчання тренер Олександр Єжаков. Я у складі команди «ДЮСШ» (Лубни) вдало виступив у фіналі першості України 2001-2002 років серед команд І ліги (юнаки 1987 р.н.) у Києві. Тоді ми в ½ фіналу обіграли 2:0 команду Донецька, а у фіналі з рахунком 3:2 «Локомотив» (Харків). Медалі чемпіонів вручав сам Президент Федерації футболу України Григорій Суркіс. Тоді нами опікувалися Віктор Манжара і Олександр Сердюк. У складі дублерів «Ворскли» я грав 3 роки, де моїми тренерами були Сергій Дієв і Юрій Рєзнік. А потім мене забрали у основу. Дебютував у Прем’єр-лізі я нещодавно у матчі чемпіонату України проти київської «Оболоні», де на 85 хв. замінив албанця Цуррі. У Полтаві разом мешкаємо і товаришуємо з футболістами дублю Максимом Ільчішем і Євгенієм Пєсковим, а також з гравцями основного складу – Дмитром Єсіним, Олегом Краснопьоровим, Василем Сачком і Григорієм Ярмашем. Головним моїм наставником є відомий і досвідчений Микола Павлов, якому допомагають Анатолій Момот, Іван Балан, Сергій Дирявка і Андрій Тарахтій.

Сергій Вовкодав у рідному місті на відпочинку до перших днів нового року. Далі з 7 січня у основному складі «Ворскли» десятиденний збір в Ялті. Потім 15 діб у Туреччині, два дні перерва і знову – Туреччина. Навесні – перший поєдинок чемпіонату країни у Донецьку проти «Шахтаря». Ось такий щільний графік професійного футболіста Сергія Вовкодава, який прагне закріпитися у основному складі»Ворскли» і демонструвати добротний футбол. – Сергій цілими днями «пропадав» на стадіоні, – розповідає Олександр Сердюк, перший його тренер, – Йому з дитинства була притаманна любов до футболу, велика наполегливість. Ще він відзначався доброю технічною підготовкою. Гадаю, що великі футбольні успіхи у Сергія ще попереду.

Візитна картка:
Сергій Вовкодав. День народження: 02.07.1988 р. Гравець «Ворскли» (Полтава). Амплуа: захисник. Місце народження: м. Лубни. Перший тренер: Олександр Сердюк. Грав за команди: «ДЮСШ» (Лубни), «Молодь-Педуніверситет» (Полтава), «Ворскла» (Полтава) – дублери, «Ворскла» (Полтава) –основа. Чемпіон України серед юнаків (2001-2002 рр.) у І лізі. Неодружений.

Юрій КЛИМЧЕНКО

На фото: Сергій Вовкодав зі своїм першим тренером Олександром Сердюко.

Погода