Архів - 02-04-2011, 03:04 - sasa 224

Сергій Мурадян: \”Заявили двадцять новачків\”

Сергій Мурадян: \”Заявили двадцять новачків\”

Головний тренер комсомольського «Гірника-Спорт» Сергій МУРАДЯН розповів про підготовку його команди до весняної частини змагань у другій лізі.
 
— Підготовка триває у рідному місті, Комсомольську — розпочав розмову Сергій Вардкесович. — Чергуємо тренування з контрольними поєдинками. За рахунок спарингів стараємося набрати ігрову форму і прагнемо підійти до відновлення змагань в оптимальному стані, як фізичному, так і психологічному. Награємо певні ігрові комбінації.
 
— Робота триває винятково у Комсомольську?

— Переважно так. Лише одного разу виїжджали на тренувальний збір до Нікополя і провели там період з 8 по 18 березня. На жаль, там нас підвела погода. Ми зіграли одну гру на штучному полі, а потім ще одну, завершальну, на земляному.

Те, що запланували — виконали. Основне завдання стояло попрацювати над швидкісно-силовою витривалістю. Працювали на в’язкому полі, тож навантажень отримали достатньо.
Загалом зіграли три спаринги. Результат матчів на першому плані не стояв. Стояло завдання зігратися, оскільки команда у нас зовсім нова. Зі старого складу залишилося лише три гравці.
 
— Чим пояснюється така текучість кадрів?

— Раніше ми робили ставку винятково на одну молодь. Але, як виявилося, вона ще не готова до серйозних випробувань. Якщо на полі відразу грає 8-9 гравців по 17-18 років, то їм наука футболу дається ще важкувато. А все-таки амбіції і в клубу, і у мене значно вищі. Не хочемо посідати останні місця. Та й справа не лише в положенні у турнірній таблиці, а й у самій якості гри. Ще немає у молоді належної самовіддачі і коли відразу на полі багато молодих гравців, складається неприємне враження. Тому й довелося робити підсилення більш досвідченими футболістами. Тож зараз у нас з’явилися новачки віком 22, 23, 24 роки.
 
— Тобто новачки вашої команди — це досвідчені гравці?

— Скажімо так: старшими. Чи досвідчені вони — покажуть змагання. Є гравці, які, я сподіваюся, поведуть за собою молодь, а та, у свою чергу, буде на фоні них мужніти.
 
— Це місцеві вихованці?

— Ні, місцевих немає. На жаль. Ніби в школі перспективна молодь є, але потім вона кудись зникає. Є футболіста з Кременчука, з нашої Полтавської області, є кілька гравців з «Олкому» (Мелітополь), який розпався. Сподіваємося, що вони нам допоможуть. Це гравці 1986-1989 р-н. — якраз футбольний вік. Сподіваюся, що за ті матчі, які залишилися, ми надолужимо згаяне.
 
— Чи вдалося на час підготовки підібрати належного рівня спаринг-партнерів?

— Так, адже усі команди другої ліги нашої групи географічно знаходяться недалеко одна від одної. Єдина команда не з нашої групи — це «Суми». Решта спаринг-партнерів — усі «наші»: «Кремінь», «Сталь» (Дніпродзержинськ), «Дніпро-2», «Гірник» (Кривий Ріг). З деякими навіть по кілька матчів. Також зіграли контрольні матчі з деякими аматорськими командами, які прагнуть увійти до другої ліги, з лідерами першості нашої області. Спарингів, повірте, вистачає.
 
— На що акцентувалася увага у контрольних матчах?
— В основному на зіграність. Потрібен час, щоб вони зігралися у різних варіаціях. Тим більше, що за плечима більшості гравців лише змагання на рівні області.
 
— Можете назвати прізвища гравців, які поповнили команду, які ще на перегляді?

— Прізвища поки що не хочу називати. Ми заявили двадцять новачків, з них п\’ятнадцять — це гравці з різних команд, а ще три-чотири гравці у нас на перегляді. Щиро кажучи, прізвища цих гравців поки що уболівальникам нічого не скажуть. Підкуповує їх працелюбність. Ми раді що у них є налаштування на роботу, на самовдосконалення. Поки що від них лише позитивні емоції.
 
— А з клубної школи хтось може підійти команді?

— Поки що рано по це говорити. На даний момент у нас нема таких хлопців, котрі могли б допомогти команді. В основному, це гравці меншого віку. Хлопцям 1994 року народження ще рано грати. У нас був на приміті хлопець 1993 року народження, але, на жаль, він нам не підійшов.
 
— Які найближчі плани підготовки у вашої команди?

— 4 квітня зіграємо завершальний спаринг зі «Сталлю» (Дніпродзержинськ), відпустимо на кілька днів гравців на відпочинок і потім уже вийдемо до стартової гри на тижневий цикл. У нас будуть перші чотири гри дуже серйозні — з лідерами. Ці матчі й покажуть, чи справдяться наші надії і сподівання. Хочеться за решту сім матчів зігратися настільки, щоб у новий сезон увійти зі значно серйознішими турнірними завданнями.
 
Олексій КОМАРОВСЬКИЙ
ukrfootball.in.ua

Погода