Станіслав Богуш: \”Мені подобалося бути частиною полтавської команди\”
Колишній голкіпер \”Ворскли\” розповів про час свого перебування в Полтаві та про те, чому не склалася його кар\’єра у складі \”біло-зелених\”.
– У міжсезоння ви могли опинитися у львівських «Карпатах». Але мало хто знає, що ви були за крок до переходу в німецький «Дармштадт»
– Так, були розмови про перехід в один з клубів бундесліги. Але, на жаль, до Німеччини я так і не поїхав.
А чому не склалося з львівським клубом – не зрозумів. Вони хотіли, хотіли, а в підсумку – нічого. «Карпати» – клуб дуже цікавий, постійні пертурбації. Там, крім футболу, багато своїх нюансів.
В Україні навряд чи продовжу кар\’єру – у багатьох клубів банально трансферна заявка закрита. Хочеться поїхати закордон, подивитися, як там люди грають. Зараз в нашому чемпіонаті гарний час для молодих. Але, з іншого боку, якщо вони гратимуть між собою і варитися у власному соку, то рівень ліги не підніметься, як ти її не назви – прем\’єр-ліга, суперліга, хоч супермегаліга. Потрібні футболісти високого рівня.
– Чим зараз займаєтесь?
– Підтримував форму з однією командою, тепер ось постійно працюю в залі індивідуально з тренером. Зрозуміло, що потрібно бути в команді і грати, але виходжу з ситуації, як можу. Я вперше в кар\’єрі виявився без клубу.
– Це найскладніший період в кар\’єрі?
– Ні. Найважче було боротися з травмами, через які не зміг на 100 відсотків проявити себе. Розумієш, що хочеш грати, сповнений сил, а життя змушує не тренуватися, а боротися з травмами. Це найважче в психологічному плані.
Залишитися без команди теж не просто. Але потрібно розуміти, що відбувається з нашим футболом останні два роки. Зрозуміло, що команди вже дивляться в мій паспорт – і там не 23 року. Хоча, з іншого боку, для воротаря 33 роки – не багато. Упевнений, для мого амплуа це дуже навіть хороший час. Подивіться на Буффона, Чеха, Касільяса.
– Коли ми з вами востаннє спілкувалися, ви були воротарем «Ворскли» і сказали наступне: «Як добре, що є такий клуб, як «Ворскла», в якому немає проблем і все стабільно». Коли все змінилося?
– Проблеми почалися з загибеллю президента клубу Олега Бабаєва. Хоча я з ним не так довго пропрацював, але встиг зрозуміти, наскільки сильно він любив футбол і свій клуб. Від спілкування з Бабаєвим залишилися найпозитивніші спогади – сильна особистість, відкрита людина. Це відчувалося! Мені розповідали, що коли інвестор затримував зарплату, Бабаєв зі своїх грошей виплачував, а потім по бізнесу вирішував це питання. Він робив все, щоб футболісти не мали проблем. Хлопці завжди відчували себе захищеними.
Після його смерті керівники «Ворскли» сказали, що клуб – це справа честі. Будемо сподіватися, це буде справою честі, а не просто словами.
– Ви пішли з «Ворскли» через затримки зарплати?
– Ні. Якби мені запропонували залишитися, я б і далі грав в «Ворсклі». Мені подобалося бути частиною полтавської команди. Хотілося бути близько до будинку і бути при ділі. Я був упевнений, що все буде добре. Можливо, така наша натура – хочеться вірити в краще.
З іншого боку, після першого сезону в «Ворсклі» у мене було гарна пропозиція від команди польської Екстракласи «Сваск» з Вроцлава, але мене переконали залишитися. Хоча зараз думаю, що потрібно було піти, мені пропонували 3-річний контракт.
Вважаю, зі мною поступили не зовсім коректно. Взимку я отримав пошкодження на зборах – і друге коло майже не грав. А влітку у мене закінчився контракт з «Ворсклою», Василь Сачко подякував мені за роботу. І ми попрощалися. Хоча минулої осені, після важкої травми в грі з «Жиліною», на третій день після повернення в загальну групу, головний тренер попросив мене зіграти, тому як Діма Непогодов і Саша Ткаченко травмувалися. Я вийшов на гру з «Карпатами» під ризиком знову отримати травму. Але тоді це вважалося нормально.
– Мої колеги часто дискутують, як оцінювати роботу Василя Сачко в «Ворсклі». З одного боку, два вильоти в кваліфікації Ліги Європи від суперників не найвищого рівня. З іншого – як взагалі можна оцінювати роботу тренера, якщо футболісти не вчасно отримують гроші?
– Я погоджуся з кожної з цих думок. Що стосується організації тренувального процесу і тактичної роботи, то цим займається помічник Василя Сачко – Вадим Лазаренко. Сачко був сполучною ланкою з Олегом Бабаєвим. Коли в клубі все було добре, то і результати були.
Але яким би не був тренер, якщо команді не платять гроші, то складно вимагати від футболістів максимуму. Де шукати мотивацію? Гравець може хотіти показати себе, щоб потім піти. Друга мотивація – місто, сім\’я, вболівальники. Це високі мотиви. Але все одно ти півроку без грошей, у тебе сім\’я, діти, будинок, батьки. У «Ворсклі» не було контрактів, як в «Манчестер Юнайтед».
Зрозуміло, що якщо порівняти заробітну плату футболіста і простого українця, то вона набагато вище. Але не забувайте, що вік футболіста короткий. Робота футболіста – велика праця, і вона не завжди приводить до бажаного результату.
– У кар\’єрі воротаря завжди є матчі, які хочеться забути …
– Останній такий матч – гра кваліфікації Ліги Європи з «Жиліною». Відразу після гри згадував, який я дурень, що не виїхав до Польщі. Чи не тому, що не пройшли далі, а тому що зламався. Може, все склалося б інакше …
Пішов на вихід, зіткнувся з суперником – мені здалося, що порвалося все, що могло порватися. Добре, що все виявилося не так страшно – пошкодження зв\’язки. Але був ще прихований перелом, який не видно на знімках. Три місяці прохворів. Мені сказали, що можна починати тренуватися раніше, а виявилося, не потрібно було квапити події. Коліно початок запалюватися і довелося знову давати паузу.
Джерело: Трибуна
вологість:
тиск:
вітер: