Новини - 07-10-2010, 03:10 - sasa 201

Світлана Бойкова – володар Кубка України

Минулого тижня у Львові завершився турнір відкритого Кубка України з кульової стрібльбі з олімпійських вправ.

Змагання у стрільбі з гвинтівки є неперевершеними за своїм рейтингом, бо в яких ще інших національних турнірах в очному протистоянні можуть конкурувати між собою одразу 10 (серед жінок) і 16 (серед чоловіків) майстрів спорту міжнародного класу! Саме така кількість гросмейстерів української стрільби змагалася у тих стрілецьких вправах Кубка України, в яких брали активну участь і наші земляки.

Полтавка Світлана Бойкова, майстер спорту міжнародного класу, здобула у Львові впевнену перемогу у стрілецькій вправі МГ-5 (спортивна гвинтівка, 50 метрів, по 20 пострілів з трьох положень: лежачи, стоячи, з коліна). У першому старті наша досвідчена землячка стрімко вийшла в лідери серед чотирьох десятків своїх суперниць з результатом – 574 очка. Свою найближчу переслідувачку Бойкова випереджала вже на 2 очка! Це була велика перевага, адже у фінальній серії полтавка показала лише 6-й результат серед восьми фіналісток – 93,7 очка. А в підсумку Бойкова набрала 667,7 очка і завоювала перше місце.

Ще один майстер спорту міжнародного класу, член збірної України, призер чемпіонату світу 2010 року у командній стрільбі Владислав Григоренко з Комсомольська посів 5 місце у стрілецькій вправі МВ-9 (довільна гвинтівка, 50 метрів, 60 пострілів). А 8 місце у цій вправі посів інший наш земляк майстер спорту Андрій Сировня. Цікаво, що обидва вони потрапили до числа восьми фіналістів з однаковим результатом після першого старту – по 586 очок із 600 можливих – перед фінальною серією з 10 пострілів Григоренко і Сировня ділили між собою 3-є місце. Але ніхто з них у підсумку призером так і не став. Серед вісімки фіналістів Григоренко відстрілявся на 6-й результат – 100,9 очка. У підсумку Владислав набрав 686,9 очка і посів 5 місце. Сировня у сумі серед восьми фіналістів виявився восьмим (97,8 очка), а за підсумками першого старту і фіналу посів 5 місце – 683,8 очка.

У вправі МГ-6 (довільна гвинтівка, 50 метрів, 40 пострілів з трьох положень: лежачи, стоячи, з коліна) Владислав Григоренко посів підсумкове 7 місце з результатом – 1224 очка. У першому старті він вибив 1131 очко і потрапив до вісімки фіналістів з 7-м результатом. У фінальній серії Григоренко хоч і показав 4-й результат – 93,0 очка, але так і залишився на підсумковому 7-му місці. У стрілецькій вправі ГП-6 (пневматична гвинтівка, 10 метрів, 60 пострілів) Григоренко за результатами першого старту вибив ту ж суму очок, що і в попередній вправі – 586. Але тут такої влучності вистачило лише на 9 місце, яке не гарантувало нашому земляку участі у вісімці фіналістів.

Також в одному кроці від фіналу – 9 місце – завершив змагання у вправі МП-6 (довільний пістолет, 50 метрів, 60 пострілів) ще один представник Полтавщини майстер спорту Сергій Щербаков (544 очка). А у вправі ПП-3 (пневматичний пістолет, 10 метрів, 60 пострілів) Щербаков був 14-м (574 очка).

А ось кандидат у майстри спорту Євген Конвісар став фіналістом у стрілецькій вправі МП-8 (швидкострільний пістолет, 25 метрів, 60 пострілів) і посів підсумкове 6 місце – 732,7 очка (у першому старті – 560 очок, у фіналі – 172,7).