Новини - 17-08-2010, 12:08 - sasa 160

У Будапешті – на \”мілині\”

Вже у перший день плавальної програми 30-го чемпіонату Європи з водних видів спорту в 50-метровому басейні Будапешта, 9 серпня, у складі збірної України виступили два вихованці плавальної школи Полтавщини – Ірина Амшенникова (родом із Комсомольська) і Вадим Лепський (родом із Кременчука).

Вони – досвідчені майстри блакитних доріжок, які неодноразово виступали на чемпіонатах Європи, світу, Олімпійських іграх, зібрали велику колекцію медалей чемпіонатів України і національних рекордів. Але цього разу вже перші їхні старти в столиці Угорщини показали, що вони перебувають не в тій спортивній формі, яка може дозволити їм поборотися хоча б за місця у півфінальних запливах.

У перший день змагань Лепський – майстер комбінованого плавання – стартував на незвичній для себе дистанції – 400 метрів вільним стилем. Тут він перетворився на одного з аутсайдерів, посівши  лише 31-е місце з результатом – 4 хвилини 21,67 секунди. Також у перший день Амшенникова, напевно, пожертвувала виступом на своїй коронній дистанції 200 метрів на спині і виступила у складі жіночої збірної України в естафеті 4х100 вільним стилем. Українкам не пощастило, за підсумками кваліфікації вони посіли 9 місце (3 хвилини 48,36 секунди) і не пробилися до вісімки фіналістів. У той же час, як свідчать офіційні протоколи змагань, Амшенникова показала 4-й результат у своїй естафетній команді – вона здолала свій 100-метровий етап за 57,75 секунди. А її подруги по команді на своїх етапах показували такий час: Дарина Степанюк – 56,37 сек., Надія Коба – 57,08 сек., Валерія Підлісна – 57,16 сек.
10 серпня у Будапешті Вадим Лепський стартував на своїй коронній дистанції – 200 метрів комплексного плавання. І тут наш земляк не зміг поліпшити свій кращий цьогорічний результат (2:04,43 сек.). У кваліфікації Лепський програв, як кажуть, самому собі, більше двох секунд – він фінішував з результатом – 2:06,82 сек. Тут наш земляк знову став аутсайдером, посівши у кваліфікації 32-е місце серед 34 учасників.

11 серпня Ірина Амшенникова також залишилися за бортом півфіналу, пропливши у кваліфікації 100-метрівку на спині з результатом – 1 хвилина 03,10 секунди (20-е місце). А 13 серпня за підсумками кваліфікації на 50-метрівці на спині Ірина була 19-ю (29,71 сек.) і знову не потрапила до числа 16 півфіналістів.

14 серпня Вадим Лепський нарешті продемонстрував свій потенціал, коли виступав у складі збірної України в естафеті 4х200 метрів вільним стилем. Наш земляк плив на другому етапі. На першому виступав Сергій Фролов, який показав результат на своєму \”відрізку\” – 1 хв. 52,81 сек. На другому етапі Лепський проплив за 1:52.65 сек. – це був кращий результат серед чотирьох українців у цій естафеті. Цікаво, що за окремим результатом після двох етапів збірна України ще мала шанси \”зачепитися\” за естафетний фінал. Але на третьому етапі Максим Шемберєв проплив гірше Лепського аж на 6 секунд (1:58,82)! А на заключному – четвертому – етапі Денис Дубров ще \”програв\” нашому земляку майже 3 секунди (1:55,24 сек.). У підсумку в естафеті 4х200 метрів чоловіча збірна України посіла 12 місце – 7 хвилин 39,52 секунди. В останній день змагань, 15 серпня, Вадим Лепський у комплексному плаванні на 400 метрів за підсумками кваліфікаційних запливів фінішував на 19 місці з результатом – 4 хвилини 26,25 секунди.