Волейбол - 27-01-2013, 05:01 - sasa 206

У \”Полтавській битві\” – мирова!

Серед трьох пар дев’ятого туру чоловічої волейбольної Суперліги України виділялася «Полтавська битва», де зійшлися лубенський СК «Фаворит», який займає другу сходинку, і лідер змагань – «Кримсода» з Красноперекопська.

Ці команди розділяло всього лише одне очко, тож в разі подвійної перемоги, чи виграшу 4-2 за очками лубенська команда стала б одноосібним лідером змагань. Зазначу, що поєдинки з кримчанами відбулися на високому організаційному рівні. Зокрема, для уболівальників була проведена лотерея, переможці якої отримали подарунки зі смачною продукцією ТМ «Гармонія» – генерального спонсора СК «Фаворит».

Перед поєдинками новий головний тренер лубенців Руслан Рубан зазначив: «Знаю, що команда «Кримсода» упродовж багатьох років намагається добитися чемпіонського звання, але, на жаль, це їй не вдається зробити. Тим не менш, красноперекопці постійно в призерах, тому цей суперник заслуговує на респект. Вдалося подивитися кілька ігор команди в цьому сезоні, тож маю уяву про неї. Готуємося дуже серйозно та намагатимемось набрати максимум можливих очок».

І це лубенські команді вдалося – у напруженій боротьбі «Фаворит» здолав гостей у Полтаві на майданчику «ПЗМС» у п’яти партіях – 25:18, 25:27, 25:20, 21:25 і 15:6. Після матчу головному тренеру Руслану Рубану зателефонував президент «Фаворита» Володимир Дорош і привітав з вдалим дебютом., але цього дня Володимир Миколайович не зміг побувати на матчі. Наступного ігрового дня у другому матчі у п’ятисетовому протистояні «Фаворит» поступився «Кримсоді» з таким же рахунком 2:3. Так у «Полтавській битві» лідерів змагань (так охрестили це протистояння журналісти) команди поділили очки. Щодо гри, яка транслювалася по Інтернету, то вона розпочалася в рівній боротьбі і всередині першої партії «Кримсода» поступово почала нарощувати перевагу. При рахунку 21:24 господарі прикладають неймовірних зусиль і відіграють три м’ячі – 24:24. Тайм-аут бере наставник гостей Євген Бородаєнко, після чого обмін влучними атаками і 25:25.

Далі «Фаворит» виходить вперед і на подачі вправно діє Станіслав Корнієнко, який  подає так, що м’яч зачіпає сітку й перевалюється на поле суперника – 27:25. Другу партію лубенці почали непогано 8:6, але після першої технічної перерви швидко  втратили перевагу більше того суперник пішов у відрив. За рахунку 18:23 «Фаворит» переломив хід поєдинку наблизився до суперника впритул 23:24, а після того, як наші волейболісти заблокували атаку досвідченого Юрія Петуніна, – зрівняли рахунок. Далі 25:25 і дві прикрі помилки на прийомі, які «Кримсода» не пробачила – 25:27. Рівний рахунок третьої партії тримався до 20:20, після чого лубенці проводять три вдалих атаки – 23:20, але кримські волейболісти знайшли в собі сили відновити рівновагу – 23:23. За рахунку 24:23 на користь «Фаворита» один з кращих гравців зустрічі Віталій Сухінін наважується на силову подачу і… м’яч приземляється в кількох сантиметрах за лінією майданчика гостей. А потім «Кримсода» виграє три очки і всю партію – 27:25. І кримчани виходять вперед – 2:1.

Початок четвертої партії оптимістичний 5:0, 10:4, 16:8, 18:10, 21:15 і тут… судді зупиняють гру. Щось розказують тренеру «Фаворита» про його поведінку, а тим часом команда втрачає, так званий,  кураж. Як наслідок «Кримсода» поступово вирівнює ситуацію 22:18, 24:20, але все ж лубенці перемагають – 25:20 на користь господарів. На тайбрейку команди тримали інтригу до 5:5, а потім гра краще пішла в «Кримсоди» і вона перемогла з рахунком 15:11.

В інших поєдинках дев’ятого туру доля переможців також вирішувалася в п’яти партіях: «Локо-Експрес» (Харків) – СВК «Буревісник-ШВСМ» (Чернігів) – 2:3 (28:26, 18:25, 26:24, 23:25, 13:15) і 2:3 (17:25, 25:21, 34:32, 15:25, 9:15), ВСК «Юридична академія» (Харків) – «СДЮШОР-ВНАУ» (Вінниця) – 2:3 (28:30, 25:17 і 3:2 (25:17, 22:25, 25:22, 23:25, 17:15). Ще у Вінниці відбулися пропущені матчі 7 туру: «ВНАУ» – «Кримсода» 1:3 (15:25, 28:30, 25:21, 20:25) і 2:3 (19:25, 25:21, 26:24, 14:25, 11:15).

Після поєдинку головний тренер Руслан Рубан зазначив: «Так, ми поступилися добротній команді, з якою боролися нарівні. Хотілося б бачити вболівальників на трибунах, які будуть нас підтримувати. Ми ж постараємося своєю грою у подальшому робити так, щоб вони приходили на наші поєдинки дивилися в турнірну таблицю і бачили «Фаворит» на чолі її. Я, перш за все, спробую внести свої корективи в гру команди, щоб ця гра була видовищною для вболівальників. Подивимося, що вийде, але задуми у нас є чим здивувати і є куди рости». Наступний десятий тур пройде 1-2 лютого. В ньому зустрінуться: «Кримсода» – «Юридична академія», «СДЮШОР-ВНАУ» – «Локо-Експрес» і «Буревісник-ШВСМ» – «Хімпром-СумДУ». Лубенський «Фаворит» вільний від ігор і продовжить боротьбу за чемпіонство в 11 турі: 15-16 лютого лубенці у Харкові зустрінуться з місцевою «Юридичною академією».