Вікторія Солнцева, яка переїхала до Туреччини, може збагатити українське плавання на сотні тисяч євро
Нарешті завершилася \”війна\” між федераціями плавання України і Туреччини, яка розпочалася два роки тому після таємного переїзду найбільшої олімпійської надії Полтави Вікторії Солнцевої з України до Туреччини.
За ці два роки – тепер уже Вікторія Зейнеп Гюнеш – стала найвидатнішою зіркою турецького плавання, завоювавши 4 золоті медалі цьогорічного чемпіонату світу з плавання серед юніорів з новими світовими юніорськими рекордами. Раніше офіційні представники України запевняли, що зроблять усе можливе, щоб Солнцева не мала права виступати на наступних Олімпійських іграх 2016 року у Ріо-де-Жанейро.
Тепер ситуація різко змінилася. Минулого тижня у Києві підписано угоду про довгострокове співробітництво між федераціями плавання України і Туреччини. У пункті 3 Угоди говориться саме про припинення \”війни\”: \”Сторони, також, констатують той факт, що дана угода після її підписання і дій Сторін щодо її виконання, закінчує остаточно всі спірні питання, які існували між Турецькою федерацією плавання і Федерацією плавання України\”.
У пункті 4-му Федерація плавання Туреччини \”віддячує\” Федерації плавання України \”субсидією\” у 250 тисяч євро – на підготовку у Туреччині українських плавців до головних стартів у 2016 році, у тому числі й Олімпійських ігор.
А найбільш очевидні наслідки \”еміграційного скандалу Солнцевої\” знайшли своє місце у пункті 13 цієї Угоди, в якому наголошується, що Туреччина ще ніколи не мала олімпійських медалей з плавання, але якщо співробітництво з Україною принесе Туреччині олімпійські медалі у плаванні – у першу чергу завдяки прогресу Вікторії Гюнеш (Солнцевої), то Федерація плавання Туреччини (ФТУ) щедро віддячать Федерації плавання України (ФПУ). Оригінал пункту 13 Угоди зазначає (мова оригіналу): \”У зв’язку з тим, що Туреччина на даний момент не має жодної олімпійської нагороди в плаванні і якщо співробітництво з USF (ФПУ) принесе нижченаведені результати на Олімпійських іграх-2016 у Ріо-де-Жанейро, TYF (ФТУ) сплачує на користь USF (ФПУ):
– у разі отримання золотої медалі – 100000,00 (Сто тисяч) євро (EUR);
– у разі отримання срібної медалі – 40000,00 (Сорок тисяч) євро (EUR);
– у разі отримання бронзової медалі – 15000,00 (П\’ятнадцять тисяч) євро (EUR)\”.
Але турки заплатять лише за одну медаль – це передбачено наступним пунктом Угоди – пунктом 14: \”Така винагорода буде сплачена на банківський рахунок USF (ФПУ). Винагорода буде сплачена тільки за одну медаль найвищої гідності. У випадку завоювання декількох медалей, сплачується тільки одна винагорода за одну медаль найвищої гідності. Виплата здійснюється після реєстрації даної медалі у МОК (IOC) та (FINA)\”.
Тож, якщо вихованка полтавської школи плавання Вікторія Гюнеш (Солнцева) завоює у Ріо-де-Жанейро три, дві або одну золоту медаль, то ФПУ отримає ще 100 тисяч євро, якщо три, дві або одну срібну – то 40 тисяч євро, бронзову – 15 тисяч євро.
Звісно, дана Угода не розголошує призовий бонус самої Вікторії, але можна передбачити – якщо наша землячка стане олімпійською чемпіонкою, то отримає від Туреччини \”призові\” набагато вищого розміру.
Аркадій СПИЦЯ
вологість:
тиск:
вітер: