Волейбол - 16-11-2010, 10:11 - sasa 31

Вівторок — день історичний

Вівторок — день історичний

Сьогодні наші земляки стартують одразу в усіх турнірах Єврокубків!

16 листопада в Європі розпочинаються єврокубкові змагання в усіх трьох волейбольних континентальних турнірах: Лізі чемпіонів СЕВ (Європейської конфедерації волейболу), Кубку СЕВ і Кубку Виклику. В усіх цих турнірах змагатимуться вихованці волейбольної школи Полтави, але гратимуть вони у складах провідних команд з інших міст України і Росії.

У Лізі чемпіонів стартуватиме наш земляк Максим Пантелеймоненко. Він гратиме у складі чемпіона Росії — команди \»Зеніт\» (Казань). Для нього це буде вже 8-й старт у єврокубках. До цього Макс уже п\’ять разів грав у єврокубках у складі \»Юридичної академії\» (Харків), двічі — у складі \»Маркохіму\» (Маріуполь) і одного разу у складі казанців. Тепер команда Пантелеймоненка у груповому раунді Ліги чемпіонів СЕВ гратиме у групі \»А\», де суперниками росіян будуть французький \»Канн\» (16.11.), \»Дженералі\» (Унтерхашінг, Німеччина), і ЦСКА (Софія, Болгарія).

16 листопада \»Локомотив\» (Харків) зіграє першу гру в 1/16 фіналу Кубку СЕВ з командою ДХЛ (Острава, Чехія). У складі харків\’ян виступатиме вихованець полтавського волейболу Андрій Адамець. Для нього це також буде уже 8-й старт у єврокубках. До цього Адамець 6 разів грав у континентальних турнірах у складі \»залізничників\» і одного разу у складі турецького \»Поліс Академісі\» (Анкара).

Ще один вихованець полтавського волейболу Микола Пасажин у складі \»Кримсоди\» (Красноперекопськ) стартує у європейському Кубку Виклику, де у першому матчі зіграє з командою \»Газпром-Югра\» (Сургут, Росія). Для Пасажина це буде 7-й старт у єврокубках. До цього наш земляк уже грав у континентальних турнірах: одного разу у складі СК \»Вінниця\», чотири разу у складі \»Локомотива\» (Харків) і ще одного разу у складі своєї нинішньої команди.  Цікаво, що чотири сезони поспіль (2001-2004) обидва наші земляки — Андрій Адамець і Микола Пасажин разом грали в єврокубках у складі \»Локомотива\» (Харків). І також разом із \»Локомотивом\» у 2004 році вперше в історії ігрових видів спорту України завоювали один із волейбольних європейських трофеїв — Кубок європейських Топ-команд, перемігши у фінальному матчі в Інсбруку (Австрія) румунську команду \»Дельтаконс\» — 3:1 (25:18, 22:25, 25:16, 25:20).

А незабаром у жіночому континентальному турнірі Кубку Виклику стартує вихованка полтавської школи волейболу Яніна Журовська (Яковлєва). Цього року вона стала чемпіонкою України у складі \»Галичанки\» (Тернопіль), після чого перейшла до команди \»Хімік\» (Южний), яка у першому раунді Кубка Виклику на початку грудня зіграє з \»Комунальником\» (Могильов, Білорусь). Яніна Журовська (Яковлєва) неодноразово була чемпіонкою України і навіть чемпіонкою Франції. Саме у складі РС \»Канн\» (Франція) наша землячка у 2007 році грала у півфіналі жіночої Ліги чемпіонів СЕВ, коли француженки програли \»Спар Тенеріфе\» (Іспанія) — 1:3 та 2:3, і не змогли пробитися до \»фіналу чотирьох\» Ліги чемпіонів СЕВ. Крім того, у 2005 році Яніну Яковлєву було визнано кращою волейболісткою сезону в Україні.

На фото Максим Пантелеймоненко

Погода