Відео - 01-06-2019, 12:06 - admin 914

Як це було: «Кремінь»-«Ворскла»-1997 (відео)

Відеоогляд матчу від каналу UTA.
Як це було: «Кремінь»-«Ворскла»-1997 (відео)

Передостанній тур сезону 1996/97 подарував вболівальникам принципове протистояння між кременчуцьким «Кременем» і полтавською «Ворсклою».

Стосунки як між командами, так і між їх вболівальниками були непростимими. Розпочалося все ще в чемпіонаті Радянського Союзу. Ось як про протистояння Полтави й Кременчука згадує один з полтавських фанатів: «Взагалі тодішні відносини між уболівальниками з інших міст не відрізнялися, м’яко кажучи, доброзичливістю. Особливо небезпечними були виїзди в найближчі міста: Харків, Суми, Кіровоград, Кривий Ріг і особливо – Кременчук. Про Кременчук можна говорити багато. Були випадки, коли на трибуні місцевого стадіону не можна було сказати відкрито, що ти з Полтави. Це було небезпечно. Люті кременчуцький “тіффозі” могли навіть чимось важким по голові прикластися. Однак і наші не відрізнялися спокоєм. Одного разу, щоб заспокоїти пристрасті на нашому стадіоні, ментам довелося навіть застосувати водомети. У той час – це було в дивину.

У сусідній Кременчук в 1989 році наших фанів, яких було не менше 130 чоловік, менти просто не пустили. Справа в тому, що всі тоді їхали однією «собакою», і на вокзалі міліція просто оточила весь склад, не давши нікому вийти з вагонів. Через деякий час всіх під конвоєм відправила назад до Полтави (стежили, щоб ніхто не зміг вийти раніше і потрапити знову до Кременчука). Так місцева влада вирішила уникнути конфлікту і великих розбірок. А вони б були».

Мала місце в матчі 1997 року й турнірна складова. Щоб продовжити боротьбу за виживання в вищій лізі «Кременю» була потрібна тільки перемога. З іншого боку, «Ворскла» мала вигравати, щоб не втратити шанси на здобуття бронзових медалей. Через це почали поширюватися чутки про те, що команда Пожечевського може здати гру  для порятунку земляків від вильоту в першу лігу.

Згадуємо, чим все закінчилося за допомогою відеоогляду матчу від каналу UTA.

Погода