Стрічка новин - 26-10-2019, 11:10 - admin 407

Як вибрати велосипед?

Практичні поради по вибору велосипеда.
Як вибрати велосипед?

Уявіть себе в веломагазині. Перед вами велосипеди, зовні схожі один на одного. У всіх є рама, кермо, колеса, сідло. У вас в голові купа питань: як вибрати велосипед і не вийти з бюджету? Як вибрати саме той велосипед, який буде надійним і зручним? Чому один велосипед коштує 12 000 гривень, а інший — 65 000 гривен? Спробуємо розібратися.

Вибір типу велосипеда

Щоб зробити велопрогулянки комфортними та корисними, важливо правильно вибрати тип велосипеда. Подумайте, як і куди ви збираєтеся їздити. На які дистанції, як швидко і якими шляхами. Для поїздок по парку, лісовими стежками, асфальту, для бездоріжжя або походів потрібні різні велосипеди. Це не означає, що на шосейнику ви не зможете проїхати по грунтовій дорозі — зможете, але це буде не швидко і незручно. Умовно велосипеди діляться на кілька типів.

Гібрид. Велосипед з розміром коліс 28 «, з жорсткою або амортизаційної вилкою, прямим кермом — підійде для асфальту або паркових доріжок. На нього можна поставити багажник, повнорозмірні крила. Посадка на ньому досить комфортна. Якщо ширина рами і вилки дозволяє, можна замінити покришки на грунтові .

Гірський велосипед. Довгий час вважався універсальним, що не зовсім правильно. Це велосипед з розмірами коліс 26 «, 27,5», 29 «для пересіченої місцевості і бездоріжжя. Покришки з явними грунтозачіпами, рама з амортизаційною вилкою і заднім амортизатором. Чим складніше рельєф і більше перешкоди, тим більше повинен бути хід амортизаторів. На жаль не завжди є фінансова можливість купити два різних велосипеда – наприклад, гірський велосипед і міський. Тому часто на гірські велосипеди ставлять асфальтові вузькі покришки, щоб легше їздити по хороших дорогах. Блокування на вилці теж призначене для хорошого асфальту.

Міський велосипед. Це велосипеди з колесами 26 «, 28» — з комфортною посадкою і м’яким сідлом. Підійдуть для неквапливих прогулянок по міських вулицях. Це комфортні велосипеди. Щоб їздити на них не потрібен велосипедний одяг, ви можете їздити в звичайному повсякденному. Планетарні втулки замінюють в таких велосипедах систему перемикання. Більше ніяких брудних штанів не буде, ланцюг і зірки закриті накладкою. Міські велосипеди підійдуть для людей старшого віку або для тих, хто в дитинстві не навчився кататися на велосипеді.

Складний велосипед. Розмір колеса 20 «. Багатошвидкісний складаний велосипед потрібен, якщо необхідне компактне рішення. На розкладному велосипеді ви легко проїдете по міських вулицях до роботи або навчання, тільки виїхати потрібно буде раніше. Такі велосипеди зручно зберігати в невеликих квартирах і перевозити в транспорті, багажнику автомобіля.

Дитячий велосипед. Це велосипеди з розмірами коліс 12 «, 16», 20 «, 24» для дітей від 2-х до 12-ти років. Можуть бути міськими, без амортизаторів і перемикання швидкостей або маленькими копіями гірських велосипедів. За забарвленням діляться на велосипеди для хлопчиків і дівчаток. Вибираються по зростанню і зручності посадки. Дитячі велосипеди ростуть разом зі своїми власниками, на них піднімаються сідла і іноді кермо. Але на жаль, купити один велосипед на п’ять років не вийде. Діти дуже швидко ростуть.

Спортивний велосипед. Це велосипеди з розмірами коліс 28 «, вузькими асфальтовими покришками — легкі і швидкі. Алюмінієві і карбонові рами, розтягнута посадка, велика кількість швидкісних передач, шосейне кермо й жорсткі сідла – обов’язкові фішки хорошого спортивного велосипеда. Підходять для занять спортом. Зовні нагадують гоночні боліди — некомфортні, але дуже швидкі.

Інформацію підготовлено по матеріалам сайт Велоцентр Полтава — https://velocentr.pl.ua

Погода