Новини - 26-12-2009, 05:12 - sasa 246

\”Золотий дубль\” полтавців

У Запоріжжі визначилися переможці та призери Кубка України з гирьового спорту. Турнір на помості спорткомплексу «Мотор Січ» закривав календар змагань 2009 року.

Перше, що кидається у вічі під час підбиття підсумків змагань, – це доволі широка географія представництва команд-учасниць. Всього в Кубку України брали участь 141 атлет (121 чоловік і 20 жінок). Але найбільше тішить той факт, що відразу представники 13 команд зійшли на п’єдестал пошани.

Так у чоловіків, які змагаються у семи вагових категоріях, почесний трофей вибороли атлети з шести команд. Єдиним колективом, якому вдалося оформити «золотий дубль», стала збірна Полтави, яка й стала найкращою в неофіційному загальнокомандному заліку. Перші місця вибороли Ігор Гавришко (до 65 кг) і Олег Капшук (до 80 кг). Особливо слід відзначити Гавришка, результат якого (246 підйомів у сумі двоборства) дозволив би йому стати переможцем і в двох наступних вагових категоріях. Медальний почин свої земляків підтримали Сергій Силка і Віталій Білоус, які стали другим і третім відповідно у ваговій категорії до 70 кг, поступившись лише знаному Василю Пронтенко з Житомира.

Зазначимо, що перед стартом змагань фахівці загальнокомандний успіх пророкували саме збірній Житомира. Однак у підсумку представники цього знаного центру гирьового спорту в Україні не змогли виправдати видані їм аванси. До «золота» Василя Пронтенка решта атлетів з Житомира спромоглися додати лише ще дві «бронзи» – Володимира Недолі (до 65 кг) і Володимира Позднякова (до 80 кг).

Аналогічний результат збірній Житомира показала і команда Донецька. Почесний трофей до столиці Донбасу повіз Євген Нескреба, який став найкращим у найлегшій ваговій категорії – до 60 кг. На третю сходинку подіуму зійшли донеччани Артур Сасік (до 75 кг) і Дмитро Клименков (до 90 кг).

А найкращий результат серед усіх учасників Кубка України, як і належиться, показав переможець у суперважкій ваговій категорії (понад 90 кг) В’ячеслав Олішевко з Києва. У сумі двоборства атлет зі столиці виконав 274 підйоми.

Натомість у турнірі жінок, які, за правилами, виконують лише одну вправу – ривок, абсолютно кращий результат (240) підйомів, показала досвідчена Любов Черепаха із Запоріжжя, яка стала найкращою у вазі до 70 кг. Господарка помосту виконала на 11 підйомів більше ніж Марина Колобродової з Херсону, яка виборола трофей у вазі понад 70 кг.

Гирьовий спорт, Кубок України (Запоріжжя. СК «Мотор Січ»)