ВОРОН В'ячеслав
ГАВРИЛОВ Лев
САЛЬКОВ Василь

Наполегливість приносить успіх

ГОМЕЛЬ. (По телефону). «В черговому матчі на першість країни з футбола гомельські спартаківці приймали дебютантів класу "А" - команду "Сільбуд" м. Полтави. Для численних любителів спорту Гомеля це перший
матч сезону, тому зрозумілий інтерес, який проявили болільники". Трибуни стадіону "Спартак" були заповнені.
Гості вийшли на гру в такому складі: Діордієв, Шишков, Котов, Носов, Вітков, Сальков, Бардешин, Гусєв, Несміян, Варламов, Примак. Початок матчу проходив у напруженому поєдинку. Атаки обох команд носили
розвідувальний характер. Відчувалось, що господарі поля настроєні побойовому, вони боролись за кожний м'яч і запропонували полтавчанам швидкий темп.
На 11 хвилині помилка лівого захисника "Сільбуду" ледве не призвела до гола. Нападаючий гомельців Тихонов точно пробив м'яч, але шланга врятувала ворота полтавчан. Наступні 20 хвилин спартаківці домінують на полі. Розряджаючи обстановку, полтавчани часто вибивають м'яч на кутовий.

На 30-й хвилин, після подачі чергового кутового, нападаючий "Спартака" Васильєв відкриває рахунок. 1:0 – веде "Спартак". Основні події, які вирішили результат матчу, відбулись після перерви. Другий тайм почався з наполегливих атак полтавчан. Активно діють попереду Гусєв, Несміян і Примак. Роль "диспетчера" виконує капітан "Сільбуду" Бардешин, вчасно підключається до нападу захисник Шишков. Гомельські футболісти часто віддають гостям центр поля, це дає можливість полтавчанам швидко переводити гру на половину "Спартака".
На 63-й хвилині, під час однієї з атак, Гусєв, що прорвався до воротарської площадки, б'є по воротах. Хтось із спартаківських захисників виносить м'яч руками. Суддя всесоюзної категорії Басовський (Москва) показує на 11-метрову відмітку. Пенальті точно реалізує Бардешин. Рахунок – 1:1.
Після цього господарі поля проводять серію атак, але біля воріт полтавчан вони діють сумбурно. На 68-й хвилині сильно пробив по воротах "Сільбуду" нападаючий гомельчам Торба.
Воротар Діордієв не втримує м'яча і падає. Тихонов, який підскочив... не зумів забити м'яч в пусті ворота.
За п'ять хвилин до кінця зустрічі помилка спартаківського захисту, невдалий вихід із м'яч воротаря Гаврилова вирішують результат матчу на користь гостей. Вміло обійшовши воротаря, переможний гол забив полтавчанин Несміян. Рахунок 2:1 так і не змінився до кінця матчу.
Дублюючі склади команд, що грали напередодні, закінчили поєдинок мирно: у них нульова нічия».

Г. РАЗИНСЬКИЙ,
завідуючий відділом спорту газети "Гомельська правда".
"Зоря Полтавщини" № 92 (10832), 18 квітня 1968 (четвер).

"СІЛЬБУД" ЗДОБУВАЄ ПЕРЕМОГУ

«Черговий матч "Сільбуду" на першість країни з футбола в класі "А" проходив на чужому полі зі "Спартаком" (Гомель). Дебютанти вищої футбольної ліги грають проти дебютантів. На 30-ій хвилині після подачі кутового нападаючий спартаківців Васильєв відкриває рахунок - 1:0.
Прагнучи відігратись, в другому таймі полтавці ринулись в атаку. На 63-ій хвилині Гусєв обігрує захисників і б'є по воротах. Один із спартаківців не знайшов іншого виходу, як зупинити м'яч руками. Пенальті. Б'є Бардешин. Рахунок стає 1:1. На 85-ій хвилині ще один переможний гол забив наш земляк Несміян.
Цікава й напружена гра закінчилася заслуженою перемогою сільбудівців – 2:1».