МОСКАЛЕЦЬ Юрій
КАЧУЄВ Анатолій
ЯРЕМЧЕНКО Валерій

"КОЛОС" АТАКУЄ, АЛЕ... ПРОГРАЄ

Федерація футбола СРСР вирішила почати розиграш кубка країни 1967 року з цієї весни. Лише дві команди класу "Б" УРСР із 40 матимуть право продовжувати боротьбу за цей почесний трофей. Тобто буде два представники від другої ліги футбола. 18 травня почався перший тур. Полтавці приймали давнього суперника кубкових баталій - команду "Кривбас" (Кривий Ріг).

З перших хвилин матчу полтавці почали штурмувати ворота кривбасівців. Знову включений до команди півзахисник Анатолій Качуєв дещо посилив півзахист. Проте він особливих змін не вніс. І все ж треба відзначити, що півзахист теж брав участь в атаках воріт суперника. Одна за одною виникають загрози над ворітьми команди гостей. Здавалось, ось-ось м'яч влетить в сітку. Але Братусь (№ 11) багато разів б'є м'яч вище воріт. Дураченко (№ 10), хоч і грав старанно, але його удари не досягали цілі. Тихонов (№ 9) не завжди встигав обробити м'яч біля воріт. Погано грав і Попіневський (№ 8). От і вийшло, що гострих моментів біля воріт гостей було безліч - а гол забили лише на 37 хвилині. М'яч послав у ворота противника Тихонов під час безладдя на штрафному майданчику, а не в результаті добре розіграної комбінації. Перша половина гри закінчилась на користь полтавців.

У другому таймі становище не змінилось. Атакували більше і гостріше наші спортсмени, але м'яч влетів... у їхні ворота. Це трапилось так. Суддя призначив штрафний удар метрів з 35-ти. Сильний низовий удар в правий кут воріт досяг мети. Після пропущеного гола полтавці посилили натиск на ворота "Кривбаса", але забити м'яч так і не спромоглись. Треба віддати належне воротареві гостей В.Гасану, який не раз рятував команду від вірного гола. Закінчилось 90 хвилин матчу, а рахунок 1:1. Тільки на 108 хвилині гості розігрують чітку і не складну комбінацію, яка завершується голом у ворота "Колоса". В пропущеному м'ячі винен захист полтавців.

Останні 12 хвилин матчу "Колос" міг би сквитати гол, але цього не трапилось. Поспішність нападаючих, неточність їх ударів. Ось і вийшло: атакував "Колос", а виграли цей матч кривбасівці.

А. Надін ("Зоря Полтавщини" № 121 (10248), 20 травня 1966 року (п'ятниця)