Новини - 06-08-2009, 02:08 - sasa 268

Чи буде полтавське «дербі»?

5 серпня у Полтаві відбувся матч попереднього раунду Кубку України. Місцева ФК Полтава приймала ФК Львів.

Львів’яни після поразки від Енергетика у першій лізі, прагнули реабілітуватися перед своїми уболівальниками, та здобути путівку в наступний раунд кубку. Але амбіційний ФК Полтава мав свою думку з цього приводу.

Фк Полтава – Фк Львів 1:0 (0:0)

5.08.2009. 17:00 Полтава. ст. «Локомотив» +27 градусів. Близько 1000 глядачів

Гол: Романов (90)
«Полтава»: 1.Зарубін, 2 Бичков, 6.Плехтяк (Данаев,24), 15. Козленко, 9. Радевич, 18. Марченко, 4. Акопян, 21. Ніканович, 14. Батусов, 10. Романов, 19 Ілюк (Козаченко,59).

«Львів»: 1. Марущак, 2. Розгон, 3. Гальчук, 4. Ільків, 17. Леонідов, 15. Лупашко, 7. Федорчук, 18. Чепурненко (Худзік,53), 24. Панас, 14. Борис Баранець (Танчик, 62), 29. Мандзюк.

Імениті гості відразу захопили ініціативу. Господарі погано тримали м’яч у центрі поля, часто фолили. Непогано діяв в середині поля та на підступах до наших воріт молодий Федорчук. Не дарма його викликали до молодіжної збірної. Саме після порушення на ньому, гості заробили небезпечний штрафний вже у старті матчу. Після удару Ількова метрів з 17-ти, ворота рятує стійка. Полтавці за 10 хвилин відповіли не менш небезпечним штрафним, м’яч в нижнього куті своїх воріт парирує Мар’ян Марущак. Виділяється активністю настирний Мандзюк. І він майже домігся свого, але після виходу віч-на-віч із голкіпером полтавців, всю свою майстерність продемонстував наш голкіпер. Під кінець тайму Мандзюк таки забив мяч, але його відмінили через офсайд.

По перерві були помічені поважні гості матчу. Президенти обох команд Соболев та Юрій Кіндзерський, та головний тренер Ворскли Микола Павлов, які зручно влаштувалися в віповський ложі стадіону «Локомотив»
Другий тайм господарі почали жвавіше. На 64-й хвилині тільки брак майстерності завадив полтавцям вийти уперед. Після навісу з правого флангу, нападники занадто довго вирішували в штрафному майданчику як діяти далі… Потім серія трьох поспіль кутових від гостей – безрезультатно.
Гра ставала дедалі цікавішою. Футболісти втомлювалися, почали з’являтися вільні зони. Так на 72-й хвилині після удару нападника «городян», тільки майстерність Марущака врятувала гостей від голу. До закінчення основного часу поєдинка залишалося 2 хвилини, коли суддя назначив штрафний на правому фланзі у бік воріт гостей. Подача в центр штрафного майданчика і Романов підсік м’яч у дальній кут. ГОЛ!!! 1:0. У гостей просто не було часу аби виправити становище. Фінальний свисток і Полтава – крокує далі.
Таким чином Полтава пробилася до 1/16 фіналу кубка країни, де зустрінеться з представником Прем’єр-ліги. Отож, не виключено, що ФК Полтава може потрапити на володаря кубка України, своїх земляків – «Ворскли». Тож варто очікувати полтавського дербі? Матчі 1/16 фіналу заплановані на 15 серпня.
Ігор Ізотов

Решта матчів другого попереднього етапу:
«Дністер» Овідіополь – «Арсенал» Біла Церква – 1:0 (1:0).
Гол: Полтавець (16, з пенальті).

«Десна» Чернігів – «Нива» Тернопіль – 1:2 (0:2).
Голи: Ілляшов (81) – Розман (26), Подробаха (45).

МФК «Миколаїв» – «Прикарпаття» Івано-Франківськ – 1:0 (0:0).
Гол: Морозов (48).

«Сталь» Алчевськ – ПФК «Севастополь» – 2:1 (1:0).

Голи: Окана-Стазі (26), Гавриш (82) – Жабокрицький (90).

«Шахтар» Свердловськ – «Моршин» – 2:0 (0:0).
Голи: Кир’янов (72), Когут (73).

«Ірпінь» – «Волинь» Луцьк – 1:4 (0:1).
Голи: Степанишин (71) – Рибальченко (39, 65), Пичкур (52), Лопес (69).

«Титан» Армянськ – ПФК «Олександрія» – 0:2 (0:0).
Голи: Целих (52), Казанюк (86).

«Сталь» Дніпродзержинськ – «Зірка» Кіровоград – 1:0 (1:0).
Гол: Прима (38, з пенальті).
На 85 хв. Качура («Зірка») не реалізував пенальті.

ФК «Суми» – «Нафтовик-Укрнафта» Охтирка – 0:1 (0:0).
Гол: Саванчук (56).

«Нива» Вінниця – «Фенікс-Іллічовець» Калініно – 0:1 (0:1).
Гол: Блудов (23).

«Верес» Рівне – ЦСКА Київ – 0:4 (0:1).
Голи: Хлєбович (9, автогол), Бабич (64, 66, 82).

«Єдність» Плиски – «Гірник» Кривий Ріг – 5:1 д. ч. (0:0, 1:1).
Голи: Рудюк (63, 98, 120), Романчук (109), Іванов (111) – Лукошкин (90+2).

Таким чином, до 1/16 фіналу вийшли наступні команди: ФК «Харків» (без гри, за результатами жеребкування), ПФК «Олександрія», «Волинь» Луцьк, «Кримтеплиця» Молодіжне, «Дністер» Овідіополь, «Сталь» Алчевськ, «Нафтовик-Укрнафта» Охтирка, «Фенікс-Іллічовець» Калініно, «Енергетик» Бурштин, «Нива» Тернопіль, ФК «Полтава», ЦСКА Київ, «Сталь» Дніпродзержинськ, МФК «Миколаїв», «Шахтар» Свердловськ, «Єдність» Плиски.

Серед учасників наступного етапу розіграшу Кубка України – одразу шість колективів другої ліги. Ще десять команд представляють першу лігу. В 1/16 фіналу до них приєднаються 16 команд Прем\’єр-ліги.

Жеребкування 1/16 фіналу розіграшу Датагруп Кубку України сезону 2009-2010 років відбудеться 6 серпня 2009 року.