Гандбол - 14-05-2011, 11:05 - sasa 68

Динамівський синдром “Авіатора”

Динамівський синдром “Авіатора”

Гравці та тренерський штаб полтавського «Динамо», мабуть, готуючись до своєї 24-ої календарної гри у межах чоловічої Суперліги проти київського «Авіатора», не здогадувались, що доля поєдинку вирішиться наприкінці першого тайму. Та все по черзі. 

Матч у Полтаві між місцевим «Динамо» та столичним «Авіатором» у межах 24-го туру чоловічої Суперліги очікувався з неабияким інтересом. Варто нагадати, що три попередні поєдинки нинішньої першості закінчилися перемогою полтавців. Перша була технічною, оскільки керівництво столичного гандбольного клубу «Авіатор» не своєчасно уклало договір з Федерацією гандболу України, тому, відповідно до Положення та Регламенту змагань клуб, інтереси якого вони представляють, не був допущений до гри 3-го туру чоловічої Суперліги з «Динамо-Полтава». У двох наступних – боротьба за очки вже перемістилася з кабінетів на гандбольний паркет.

Гра у Полтаві (10-й тур) показала, що «авіатори» по праву вважаться «грозою» авторитетів сезону 2010/2011 рр. Лише «+1» заліковий пункт у рахунку дозволив полтавцям святкувати перемогу у матчі – 24:23. Досить запеклою за своїм сюжетом стала сутичка між цими суперниками і в 17-ому турі. Тут, щоправда, перевага гостей, «Динамо-Полтава», була більш переконливою – 31:28.

Четвертий поєдинок між затятими противниками за своєю афішею був досить важливим як для одних, так і для інших. Для господарів – закріпитися на другій позиції, а для столичних гандболістів – змога збільшити перевагу від зони вильоту.

А починалося все для гостей, команди «Авіатор», у звітному поєдинку досить і досить оптимістично. Нав’язавши полтавцям пресинг на початку гри, кияни зуміли крок в крок йти в рахунку з господарями майданчика, полтавським «Динамо». Але чи то замала лава запасних киян, чи то дався взнаки вищий клас другої команди нинішньої першості, і столичні гандболісти з 7-ої хвилини почали збавляти оберти, що і стало запорукою відриву у рахунку на користь динамівців.

З часом перевага господарів сягнула «+5» – 18:13. Ось тут і розгорнулися основні і вирішальні події, що і були відображені у офіційному протоколі делегата матчу Д. Стегури.

Коли до завершення першого тайму залишалося дві хвилини, граючий президент «Авіатора» Андрій Мельник досить різко висловився на адресу суддівської бригади братів Ковальчуків, за що у підсумку записав до свого «пасиву» жовту картку. Колір картки настільки роздратував “вожака” столичної команди, що він відразу наказав своїм підопічним покинути межі майданчика і відправив своїх підопічних до роздягальні, мотивуючи цей крок безліччю травм, які отримали «авіатори» під час 28-ми хвилин ігрового часу, а також апелюючи на бездіяльність суддів на майданчику.

Комітет з організації та проведення змагань ФГУ на чолі з Олександром Шипенком оперативно скликав на 5 травня спільне засідання разом з Суддівською комісією, де головним питанням став інцидент під час матчу «Динамо-Полтава» та київським «Авіатором».

На засідання запросили і представника «Авіатор» м. Київ О. Гладуна, який надав членам засідання медичні довідки про травми гравців, отримані ними, начебто, у «горезвісному» поєдинку.

Пиникають відразу декілька запитань:
1. Дата та місця проходження медичного догляду кожного гравця.
2. Ступінь важкості отриманих травм

Прокоментувати ситуацію ми попросили голову Комітету з організації та проведення змагань Олександра Шипенка:

– На моє переконання, те що сталося у Полтаві, можна вважати своєрідним форс-мажором під кінець чемпіонату України. Оскільки у нас є відповідні регламентуючі норми про проведення чемпіонату України з гандболу сезону 2010-2011 рр., то тільки на підставі них ми чітко керувалися під час розгляду інциденту у Полтаві. А саме, у пункті 4 Регламенту чітко прописана норма закону, під яку підпадає команда, що не дотрималась її: «Вихід команди з ігрового майданчика до закінчення гри (штраф з клубу/команди, який допустив ці порушення), – 15000 грн.».

• «Штрафні санкції сплачуються на рахунок ФГУ протягом п’яти банківських днів. За несвоєчасну оплату штрафних санкцій в зазначений термін команда-учасниця автоматично знімається з участі у чемпіонаті України з гандболу за рішенням Комітету з організації та проведення змагань».

Тож, зважаючи на святкові дні, ми чітко визначили п’ять робочих банківських днів (до 16.05.2011 р. включно), упродовж яких має бути сплачена на рахунок Федерації зазначена сума. Якщо цього не станеться, то команда «Авіатор» буде знята з участі у чемпіонаті України. Протести та апеляції вже не будуть підлягати подальшому розгляду. Правила одні для всіх. Тільки на гандбольному майданчику команди повинні з’ясовувати між собою стосунки, а не в комітетах та комісіях. А стосовно медичних довідок, то я поставив одне запитання представнику «Авіатора», чому огляд був зроблений через добу по закінченню гри, а не на місці. Відповіді я, звісно, не отримав».

Своє рішення винесла і Суддівська комісія:

• Суддівська пара Міжнародної категорії Ковальчук/Ковальчук діяла згідно з гандбольними правилами, затвердженими IHF.

• Помилок в суддівстві, які вплинули на хід гри або привели до тяжких травм гравців, не виявлено.

Тож висновок та рішення Комітету з організації та проведення змагань та Суддівської комісії є. Тепер клуб \”Авіатор\” зобов’язаний сплатити на рахунок Федерації суму, що зазначена в пункті 4 Регламенту про проведення змагань з гандболу сезону 2010/2011 рр.. В іншому разі випадку команда знімається з національної першості.

Сподіваємося, що столиця не залишиться без свого представника в елітному гандбольному дивізіоні.

Погода