Стрічка новин - 26-03-2013, 08:03 - sasa 24

Луїс Адріано ніколи не зможе зіграти за збірну України

Луїс Адріано ніколи не зможе зіграти за збірну України

В останні дні в українських ЗМІ активно обговорюється питання про залучення до збірної України бразильського нападника Шахтаря Луїса Адріану. Однак якщо уважно розібратися в Статуті ФІФА, стає зрозуміло, що це абсолютно неможливо.

Справа в тому, що в 2007 році Луїс Адріану виступав за Бразилію у фінальній частині чемпіонату Південної Америки для гравців виком до 20 років, а Статут ФІФА свідчить (параграф 8 \»Зміна асоціації\», пункт а Правил, що регулюють застосування Статуту ФІФА), що поміняти футбольне громадянство можна лише в тому випадку, якщо на момент виступів за попередню асоціацію (в даному випадку за \»молодіжку\») у гравця повинен бути ще й другий паспорт — тієї країни, за яку він хоче виступати тепер.

Враховуючи, що українське законодавство забороняє подвійне громадянство, одночасно українського і бразильського паспортів у Луїса Адріану на момент виступу за бразильську \»молодіжку\» бути просто не могло, а отже, відповідно до норм Статуту ФІФА, він не має права виступати за українську збірну. Таким чином, спочатку ця ідея була приречена на провал, оскільки не мала під собою жодних юридичних підстав, — пише Динамоманія.

Переконатися в наявності даної норми в Статуті ФІФА може будь-який наш читач, скачавши текст Статуту на офіційному сайті цієї організації.

Погода