Останні новини - 05-01-2010, 01:01 - sasa 108

Маркоскі – кращий футболіст \”Ворскли\” 2009 року!

Маркоскі – кращий футболіст \”Ворскли\” 2009 року!

Ось і добіг кінця референдум сайту вболівальників «Ворскли» щодо визначення найкращого гравця команди 2009-го року. Його результати виявилися більш-менш прогнозованими відносно переможця, хоча й були певні несподіванки. Стосуються вони перш за все молодого Романа Безуса.

Так, Йована Маркоскі назвали кращим 44% опитаних. На другому місці розташувався Денис Кулаков (11%), а на третьому – Роман Безус (10%). Четверте місце посів Василь Сачко (9%), п’яте – Сергій Долганський (8%). Замкнув чільну шістку Дебатік Цуррі (5%).

Слід відзначити, що Йован Маркоскі йшов до цього звання доволі довго, але настирливо. З’явився в команді сербський легіонер влітку 2006 року. Тоді, коли Йован лише знаходився на перегляді, покійний Віктор Васильович Носов, відповідаючи на питання одного з журналістів щодо того, чи будуть новачки, сказав приблизно таке: «Є одна людина. Зараз ми дивимося чи підійде вона нам за людськими якостями». Дебютував Маркоскі вже в одному з наступних матчів у грі на виїзді проти «Дніпра». А Віктор Носов із цим трансфером, як виявиться трохи згодом, влучив у «десятку».

Хоча із самого початку не все було гладенько для Йоккі в новій команді. Невеликі габарити й трохи незграбна манера бігу, не завадили йому одразу зайняти своє місце в центрі поля. І хоча, як потім зізнається сам Маркоскі, спершу він трохи лінувався й дозволяв собі десь недопрацьовувати, десь не добігти, але із приходом у команду Миколи Павлова все змінилося. Йован підтягнув фізичну підготовку та дисципліну і його гра засяяла новими барвами. І хоча в середній лінії на той час більш яскраво виглядав Сергій Кравченко, якому в першу чергу належало вести гру команди, але й Маркоскі виконував дуже важливі функції на полі.

Новий підйом у грі серба почався на початку минулого року, коли Полтаву залишив Кравченко. Тепер Маркоскі доводиться одному вести за собою команду, будувати гру в центрі поля, плести мереживо комбінацій. І виходить це в нашого лауреата блискуче! Він устигає не лише асистувати партнерам, а й частенько забиває сам. Минулого сезону Йован навіть став кращим бомбардиром команди. А фінти нашого півзахисника в осінній грі проти «Дніпра» ще довго будуть згадувати уболівальники не тільки «Ворскли». Та й у переможному голі в фіналі кубку України заслуга Маркоскі величезна.

Але не самою грою, як то кажуть, живе уболівальник. Поза межами поля Йоккі зарекомендував себе дуже відкритою й щирою людиною, завжди готовою до спілкування зі своїми прихильниками. Навіть після програних матчів він знаходив можливість (якщо це дозволяла конструкція стадіонів) підійти й особисто подякувати фанатам за підтримку, потиснувши їм руки. Так що любов кращого гравця «Ворскли» 2009 року й уболівальників взаємна.

Сайт уболівальників вітає Йована Маркоскі з цим почесним званням і бажає не зупинятися на досягнутому й ще довго радувати полтавських любителів футболу своєю чудовою грою!

Олександр ПОЛТАВЕЦЬ,

сайт уболівальників «Ворскла».

Погода