Останні новини - 11-11-2012, 12:11 - sasa 58

Микола Павлов: «Молю Бога, щоб Свистун якнайшвидше став повноцінним тренером»

Микола Павлов

Екс-наставник полтавців — про нинішнього тренера «зелено-білих», якого запрошував до Полтави саме він

— Сергія Володимировича я запрошував у «Ворсклу» 2008-го з рекомендацій президента клубу Олега Бабаєва, — розпочав розмову коуч «Іллічівця». — Окрім усього, той є ще й мером Кременчука, де й працював Свистун до переїзду в Полтаву, тож Олег Мейданович був прекрасно знайомий із роботою цього фахівця. Я довірився президенту й запропонував тренеру попрацювати з молодіжним складом команди.

— Попри п’ятдесятирічний вік, Сергій Свистун має скромний послужний список тренерського періоду життя, повсякчас працюючи суто в Кременчуці. Можете назвати його своїм учнем?
— Не можу так говорити, бо він уже доросла й самостійна людина. Коли я йшов із «Ворскли», нікого не рекомендував на заміну. Проте в контексті Свистуна сказав керівникам, що йому шанс дати точно потрібно. У підсумку, він узяв багато речей із моєї концепції, але точно є сформованим і самостійним тренером. Уважаю, нинішній успіх полтавців має бути пов’язаний суто зі Свистуном, а не з Павловим, якщо на це натякаєте.

— В інтерв’ю нашому виданню Сергій Володимирович зізнався, що на першому тренуванні сказав футболістам таку фразу: «Повертаємося до режиму Павлова!». Могли би пояснити, що означає термін «режим Павлова», який, судячи з усього, й приносить нині «Ворсклі» прекрасні результати?
— Ці слова Свистуна лише підтверджують, що коли разом співпрацювали, він приймав усе, що робилося мною, за правильний шлях. Отже, був щирий і вірив, що моя методика приносить результат. А те, що такий шлях для «Ворскли» правильний, підтвердив попередник Свистуна (Вадим Євтушенко. — А. В.), котрий почав перебудовувати команду під себе. У результаті, як відомо, нічого в нього не вийшло… А щодо режиму, то тут передусім треба відзначити жорсткість у питаннях дисципліни й порядку в колективі (нагадаємо, Сергій Свистун, очоливши першу команду «Ворскли», зізнався, що в багатьох підопічних була зайва вага, а його попередник, Вадим Євтушенко, лише просив футболістів із цим боротися. Натомість Сергій Володимирович використав перевірену тактику й… за кілька днів інтенсивних тренувань проблема владналася. — А. В.). Хоча особисто помітив, що нинішній керманич команди взяв модель мого тренерського штабу тільки за основу, а тактичних відмінностей насправді дуже багато. Про них, щоправда, не говоритиму, бо дуже хочу, щоби суперники не знали про всі нюанси гри «Ворскли», а полтавці вигравали й надалі. Молю Бога, щоби Сергій Свистун якнайшвидше став повноцінним тренером — без доточки «в. о.».

— Коли в десятому турі «Іллічівець» грав у Полтаві, не було відчуття, що, з часу вашого уходу з «Ворскли», гра команди не змінилася?
— Зміни, звісно, були помітні, проте не назвав би їх поки що глобальними. До слова, реально оцінюючи силу «Ворскли», після нічийного матчу її «молодіжки» з дублерами «Іллічівця», прямо сказав працівникам і тренерам «Ворскли»: «Ось би ще й завтра зіграти внічию! Тоді був би справді щасливий!». Та не вдалося. Програли (0:1. — А. В.).

— За дев’ять матчів чемпіонату з нинішнім тренером «Ворскла» поступилася всього раз. Вас такі результати здивували?
— Ні. Передусім тому, що Сергій Свистун повернувся до послуг перевірених футболістів, які справді знають, як треба грати в якісний футбол.

— Окрім цього, в п’яти останніх поєдинках прем’єр-ліги команда не пропустила жодного разу. Можете назвати цю рису характерною для команд Павлова?
— Звичайно! У Полтаві був період, коли після першого кола були лідерами за найменшою кількістю пропущених м’ячів. Та й нинішній «Іллічівець» — у п’ятірці лідерів за цим показником.

— До речі, якщо окреслити коло лідерів «зелено-білих», то отримаємо таку картину: Долганському вже під сорок, Красноперову та Маркоскі — теж за тридцять, а Селін і Безус можуть залишити Полтаву. Коли ви очолювали команду, не задумувалися, часом, про необхідність глобальної кадрової революції?
— Ні, тому що зі своїм ставленням до роботи про вік полтавських ветеранів ніхто не говоритиме ще рік-два — щонайменше. А щодо Безуса й Селіна, то, гадаю, вони вже взимку змінять прописку. Улітку їх не відпустили в київське «Динамо», яке хотіло купити обох, але вже взимку, сподіваюся, керівники «Ворскли» змінять свою позицію. За кілька років революція, звісно, напрошуватиметься. Відтак усе залежатиме від Сергія Свистуна, тож завдання в нього буде справді непросте.

Анатолій ВОЛКОВ, «Український футбол»

Погода