Першість Полтавщини - 06-09-2009, 11:09 - sasa 26

Миргород — Велика Багачка – 0:1

Миргород — Велика Багачка – 0:1

ФК «Миргород» — ФК «Велика Багачка» 0:1
«Миргород»: Дмитрієв, Шалак, Корнійчук, Котик, Небрат, Назаренко, Міняйло, Халява, Шпачук, Овдієнко, Токар.
«Велика Багачка»: Цибулько, Окриков, Таран, Винник, Федоришин, Безуглий, Дубницький, Ященко, Гришанович, Міславський (Касьян, 68), Зіпунніков.
Судді: А. Павлюченко, Василенко, Бортник (усі — Лубни).
Гол: Ященко (49)
Попередження: Халява — Федоришин, Зіпунніков, Ященко.
Юнаки 0:1
Миргород. 6 вересня. 400 глядачів.

Можете вірити мені або ні, але автор, попри вражаючу різницю між командами у турнірній таблиці зовсім не прогнозував багачанам легкого життя. Зрештою вгадав, хоч формальних підстав для того було небагато. Гра належить до категорії тих, котрі дуже важко описувати через критично малу наявність подій на полі. Заслуга (чи провина?) за те, що все розгорталося саме у такий спосіб, лежить на господарях. Вони вийшли на поле, щоб робити нічию. І мети своєї майже досягли. Майже…
Гості-великобагачанці захопили ініціативу одразу після стартового свистка. Однак якихось значних дивідендів зі свого володіння м’ячем не отримали. Навпаки, перших вартий уваги епізод стався біля їхніх воріт: Цибулько в падінні відвів загрозу, яка виникла його «рамці» після подачі суперником кутового.
На цей напівмомент «Велика Багачка» відповіла двома. Ященко подав зі флангу, а Таран пролетів трохи повз цю подачу. А потім Дубницький здійснив спробу зруйнувати стінку ударом зі штрафного. Ще мала місце короткочасна, зате емоційна сутичка на 38-й хвилині, в якій взяли участь кілька гравців з обох сторін. За її наслідками суддя обмежився гірчичником для Федоришина, хоч, здавалося, мав підстави для більш масштабних репресій.
В усьому ж іншому, гра, особливо перша її половина, змушувала згадати фразу з яких-небудь звітно-виборних зборів старих часів: «ми боремося за те, щоб боротьба…» і так далі. Саме боротьба (різновиди: бодяга, возня і т. п.) домінували на полі.
Невдовзі по перерві сталося те найголовніше, задля якого люди надягли футболки і вибігли на зелену галявину. Себто гол, єдиний і неповторний. Рефері призначив неподалік миргородських воріт чи то вільний, чи штрафний. Запущений вправною ногою Ященка м’яч залетів прямісінько у сітку, нікого не зачепивши на своєму шляху. Головний суддя показав на центр поля. «Штрафний був», — здогадалися вболівальники. 0:1.
За такого перебігу гри особливого значення набувала реалізація стандартів. Справді, найреальнішу нагоду подвоїти рахунок «Велика Багачка» мала, коли Таран після подачі кутового з близької відстані перекинув м’яч над воротами. Одна з миргородських атак завершилася падінням Халяви у карному майданчику. Гравець апелював з приводу призначення пенальті до арбітрів, глядачів, навіть до тренера суперників, однак успіху не мав.
Останні хвилин 10 матчу позначилися спалахом активності у господарів, котрі несподівано відважно пішли уперед. Кілька разів за ці намагання уболівальники нагородили їх оплесками. Проте більшого досягти так і не вдалося — чи то часу забракло, чи класу. Доволі нудна перемога чемпіона, яка, думається, навряд чи додала настрою його уболівальникам.

Анатолій КАРПОВ

Погода