Мотобол - 20-10-2009, 12:10 - sasa 254

Мороховець – знову кращий!

\"alt\"У Вознесенську Миколаївської області завершився турнір Кубка України з мотоболу 2009 року. У змаганні взяли участь чотири з п\’яти нині діючих мотобольних команд України. не приїхали до Вознесенська гравці \”Механіка\” (Кам\’янець-Подільський). Розіграш пройшов за традиційним мотобольним регламентом – спочатку турнір в одне коло, а потім дві кращі команди зустрілися у фінальному матчі. У перший день змагань \”Антрацит-1\” (Кіровське) переміг своїх же резервістів з \”Антрацита-2\” – 7:1, а \”Союз-3\” (Єнакієве) виграв у \”Сходу\” (Вознесенськ) – 6:1. У другий день фаворити також не знали проблем: \”Союз-3\” переміг \”Антрацит-2\” – 7:2, а \”Антрацит-1\” – \”Схід\” – 4:0. Третього ігрового дня обидва матчі завершилися з мінімальною перевагою. Перемігши \”Антрацит-2\” з рахунком 1:0, третє місце в турнірі вибороли гравці вознесенського \”Сходу\” – кубкову \”бронзу\” господарям турніру приніс влучний удар Олександра Павловського. А в матчі лідерів \”Антрацит-1\” у впертому протистоянні зі своїми земляками з Донбасу переміг \”Союз-3\” – 2:1.

Тож за підсумками попереднього етапу турнірне становище команд мало такий вигляд:
                                         І    В    Н  П      М      О
\”Антрацит-1\”                  3    3   0  0    13:2    9
\”Союз-3\”                         3    2   0  1    14:5    6
\”Схід\”                              3    1   0  2    2:10    3
\”Антрацит-2\”                  3    0   0  3    3:15    0

Зовсім по-іншому розгорталися події у фінальному матчі Кубка України, який відбувся 11 жовтня. У цій грі \”Союз-3\” взяв впевнений реванш з великим рахунком – 7:2. Єнакієвці продемонстрували всю свою ігрову потужність, адже в їх складі грали гравці збірної Росії, чемпіони Європи Антон Гусєв і Сергій Крошка, а також капітан збірної Білорусі Олег Ісаєв, який у чемпіонаті України грав за \”Механік\”. Перший із чотирьох періодів завершився бойовою нічиєю – 2:2 (у кіровчан відзначилися Гренадьоров і Костюк, у єнакієвців два м\’ячі забив Гусєв). Переломним у фіналі став другий період, в якому \”Союз-3\” забив три м\’ячі (Гусєв і Крошка – два). У третьому періоді єнакієвці відзначилися ще двічі (Гусєв і Ескаєв), а в четвертому періоді глядачі забитих м\’ячів уже не побачили.

Кращими гравцями Кубка України 2009 року названі: воротарі – Валерій Устимський (\”Схід\”) і Єгор Потоцький (\”Союз-3\”), кращим нападаючим – Антон Гусєв (\”Союз-3\”). А кращим захисником визнано полтавця – 52 річного Валерія Мороховця, вихованця полтавського \”Вимпела\”, багаторазового призера чемпіонатів СРСР у складі \”Вимпела\”, чемпіона та призера Спартакіад народів СРСР у складі збірної України. Мороховець увійшов в історію українського мотоболу як автор першого історичного голу збірної України у 1993 році в офіційному матчі чемпіонату Європи. Валерій вже не перший рік захищає кольори \”Союзу-3\”, виборюючи у складі єнакієвської команди звання чемпіона України і володаря Кубка.

Отже, \”Союз-3\” зробив золотий дубль, завоювавши в сезоні 2009 року звання чемпіона і володаря Кубка України. Для любителів мотоболу повідомляємо підсумкову таблицю чемпіонату України 2009 року

І     В    Н  П    М           О
\”Союз-3\”                         8    8    0   0  28:7       24
\”Антрацит\”                     8    5    1   2  33:14    16
\”Механік\”                       8    4    1   3  42:19    13
\”Схід\”                             8    2    0   6  18:36       6
\”Антрацит-2\”                 8    0    0   8     2:47      0

Таким чином гравці \”Союзу-3\” вибороли 6-й титул чемпіонів України  (1979, 1999, 2003, 2004, 2008, 2009). За кількістю перемог у чемпіонатах України \”Союз-3\” поступається лише команді з Кам\’янець-Подільського, яка ставала чемпіоном України 7 разів.