Новини - 24-09-2009, 10:09 - sasa 225

Непризовий фініш Мельниченко

У французькому місті Таленс завершився турнір легкоатлетів-багатоборців «Декастар», який став останнім у цьому літньому сезоні етапом Кубка світу з багатоборств IAAF World Combined Events Challenge. У змаганні виступила й наша землячка Ганна Мельниченко з Кременчука, для якої нинішній сезон став чи не найкращим в історії. 2009 року Мельниченко уже двічі була срібною призеркою двох перших етапів Кубку світу (в Італії і Австрії), вдруге поспіль виграла Кубок Європи з багатоборств, встановила свій особистий літній рекорд (6445 очок), а потім посіла 6 місце серед жінок-багатоборок на чемпіонаті світу в Берліні.
Але завершальний акорд сезону для нашої землячки виявився не досить мажорним. У Франції Мельниченко посіла 4 місце на заключному етапі Кубку світу, набравши у підсумку 6056 очок. В останньому старті на відкритому повітрі, у Таленсі, Ганна показала такі результати у кожному з видів жіночого семиборства:  біг на 100 метрів з бар’єрами – 13,57сек (1040очок), стрибки у висоту – 180 см (978 оч.), штовхання ядра – 12 м 93 см (723оч.), біг 200 метрів – 24,81 сек. (904 оч.), стрибки у довжину – 6 м 21 см (915 оч.), метання списа – 42 м 06 см (707 оч.), біг 800 метрів – 2 хвилини 22,59 секунди (789 оч.).
У підсумку Ганна Мельниченко програла у Франції двом українкам – своїм подругам по збірній – Наталії Добринській (6485 очок) та Людмилі Йосипенко (6423 очка) і «пропустила» на третє місце росіянку Тетяну Чернову (6306 очок). Найприкріше те, що в Таленсі кременчужанка вже задовго до завершення змагань із семиборства, як кажуть, випала з обійми претенденток на місце на п’єдесталі пошани і в підсумку відстала від третього місця на неприємно величезну відстань у багатоборстві – аж на 250 очок. А на всіх попередніх цьогорічних змаганнях, включно з чемпіонатом світу, Ганна Мельниченко, навпаки, до останнього виду була претенденткою або на перемогу, або на призове місце.