Новини - 05-10-2009, 01:10 - sasa 17

Підступна миролюбність

Підступна миролюбність

«ВОРСКЛА» ЛІДИРУЄ В ЄВРОПІ ЗА КІЛЬКІСТЮ НІЧИЇХ

У 9-у турі чемпіонату України з футболу, 4 жовтня, «Ворскла» зіграла внічию в Полтаві з «Чорноморцем» – 0:0. Таким чином «Ворскла» зіграла вже свій 6-й матч унічию з 9 ігор, проведених у нинішньому чемпіонаті. А це, як не важко підрахувати, – 66,66% нічиїх від загальної кількості ігор – саме такий коефіцієнт «миролюбності» мають полтавці на початку чемпіонату України. Зараз у Європі проходять футбольні національні чемпіонати у 50 країнах із 53 (на даний час уже не граються чемпіонати в Ісландії, Ліхтенштейні та на Фарерських островах) – але дуже рідко якась команда чільного дивізіону має у своєму активі-пасиві більшу половину нічиїх від загальної кількості зіграних матчів. На даний момент за своїм коефіцієнтом «миролюбності» (66,66%) «Ворскла» серед усіх європейських клубів чільних дивізіонів своїх країн посідає 3 місце на континенті. А лідирує серед європейських клубів за своєю миролюбністю «Металург» (Скопьє), який у чемпіонаті Македонії у 8 матчах зіграв 6 разів унічию (75% нічиїх). На другій позиції – «Барі», який має 5 нічиїх у 7 матчах чемпіонату Італії (71,4%).

Загалом на 5 жовтня в усіх чемпіонатах європейських країн було лише 9 клубів, які мали 60 та більше відсотків нічиїх у зіграних уже матчах. Разом з «Ворсклою» на третій позиції з 66,66% нічиїх перебувають ще два клуби: ВВВ (Венло, Голландія) і «Спарта» (Прага, Чехія), які також зіграли по 6 нічиїх у 9 матчах. Але «Спарта» вчора, 5 жовтня, грала пропущений матч зі «Славією». По 62,5% нічиїх мали дві команди – вони зіграли по 5 нічиїх у 8 матчах – «Генчлербірлігі» (Туреччина) і «Тімішоара» (Румунія), яка вчора, 5 жовтня, грала з «Інтером» (Куртеа). По 60% нічиїх у чемпіонатах своїх країн мають три команди: «Аріс» (Лімасол, Кіпр), ПАОК (Салоніки, Греція) і «Апоель» (Рамат-Ган, Ізраїль) – кожна з них зіграла по 3 нічиї у 5 матчах.

Та якщо бути абсолютно точним з точки зору статистики, то зараз одноосібними лідерами клубної Європи за нічиїми є дві команди із Сан-Марино – СП «Лібертас» і «Фетано», які мають по 100% нічиїх. Але їхній показник поки що рано брати до уваги, бо чемпіонат Сан-Марино тільки розпочався і ці дві команди у перших двох турах двічі зіграли внічию.

Степан СТАВКОВИЙ

Погода