Новини - 17-07-2015, 12:07 - sasa 230

Полтавці встановили у Глазго два рекорди світових чемпіонатів

У шотландському місті Глазго (Велика Британія) триває паралімпійський чемпіонат світу з плавання, в якому у складі збірної України виступають спортсмени Полтави.

16 липня наші земляки завоювали 3 медалі – 2 золоті та одну срібну. 3-разовим чемпіоном світу 2015 року став полтавець Дмитро Виноградець. У паралімпійській нозології S3 на дистанції 50 метрів вільним стилем він переміг у фінальному запливі з новим рекордом паралімпійських чемпіонатів світу у цій нозології – 44,16 секунди. Тут полтавець випередив срібного призера Ханьху Лі з Китаю (44,25 сек.) і бронзового призера Вінченцо Боні з Італії (48,45 сек.).

Полтавець Євген Богодайко завоював свою другу золоту медаль цьогорічного чемпіонату світу – у нозології SM7 на 200-метрівці комплексного плавання – також з новим рекордом світових чемпіонатів – 2 хвилини 34,46 секунди. Попередній рекорд світових чемпіонатів (2:36,78) – з 2010 року належав Руді Гарсіа-Толсону (США). Тож Євгену Богодайку нині належать одразу два рекорди: світовий – 2:33,13 – він його встановив на Паралімпійських іграх 2012 року в Лондоні та рекорд світових паралімпійських чемпіонатів – щойно встановлений. У Глазго полтавець у фінальному запливі випередив срібного призера Метью Льюї з Австралії (2:38,12) та бронзового призера – Андрія Гладкова з Росії (2:40,45).

А полтавець Ярослав Денисенко вже 4-й раз у Глазго став призером чемпіонату світу – він завоював срібну медаль у паралімпійській нозології S13 на 400-метрівці вільним стилем. У фінальному запливі Ярослав фінішував з результатом – 4 хвилини 00,69 секунди. Його знову випередив чемпіон – Ігор Бокий з Білорусі (3:59,48), а бронзовим призером у цьому фіналі став Дмитро Горлін з Узбекистану (4:09,36).