Першість Полтавщини - 07-01-2014, 07:01 - sasa 214

Полтавщина: підсумки сезону

На початку листопада минулого року фінішував чемпіонат Полтавщини  з футболу, в якому у двох лігах за нагороди вели 29 команд. Про підсумки минулого футбольного сезону, який провела Федерація футболу Полтавської області наша коротка розповідь.

У вищій лізі доволі цікавою видалася боротьба за медалі серед команд «Нове Життя» (Андріївка), «Фламінго» з Комсомольська і градизьким «Темпом», які у такій послідовності і розмістилися у підсумковій турнірній таблиці. І знову другий рік поспіль зіркове «Нове Життя» з Машівського району здобуло чемпіонський трофей. За четверте місце боролися відразу чотири команди – «Олімпія» з Миргородщини, ФК «Глобине» і гадяцький «Псел-Райз». Гадаю така команда, як кременчуцький «Кремінь-2», явний аутсайдер змагань, не повинна грати у вищоліговому чемпіонаті. Щодо майбутнього чемпіонату-2014, то, подейкують, що деякі команди-флагмани вже виступати не будуть, тобто, як кажуть, зійдуть з «футбольних рейсів». Але, як кажуть «Поживемо – побачимо!».За проханнями любителів футболу наводимо підсумкову турнірну таблицю змагань:

10 «Кремінь-2» (Кременчук)      18    1    0    17    15 – 81    3

Перша ліга була складена з двох груп за територіальним принципом. У групі «А» вела боротьбу і муніципальна команда ФК «Лубни», очолювана тренером Анатолієм Гришановичем, яка вперше за чимало років, як кажуть, «опустилася» до другого ешелону полтавського футболу. А ще раніше, у 2012 році через брак коштів сюди потрапили ФК «Миргород» і  гребінківський «Локомотив», які ще декілька років тому задавали тон у футболі Полтавського краю, а ФК «Пирятин» взагалі вже не існує.

Сьогодні у футболі, як і в інших видах спорту, все вирішують гроші. І вище підсумкове місце посідає та команда, за яку виступають сильніші і «дорожчі» гравці. Ось і ФК «Лубни» посів скромне четверте місце, пропустивши вперед приватні команди. А, над так званими, «бюджетними колективами», лубенці «взяли гору». Як бачимо, перший рядок у турнірній таблиці посів ФК «Шишаки», на який були «кинуті» всі сили і кошти фермерських господарств району щоб добитися успіху (раніше команда з такою назвою завжди «плелася» у хвості полтавського футболу).

Цього року ФК «Шишаки» став чемпіоном першої ліги, перемігши у фіналі «Ниву» з Кошманівки Машівського району. Після першого кола змагань зійшов з дистанції (не витримав долі) хорольський «Металіст» і замість нього спробував свої сили «Зеніт» з Калайдинець, де президентом клубу є палкий прихильник футболу Анатолій Михайленко, а тренером команди – Леонід Голубенко. Дебютанти-зенітівці не осоромили лубенський футбол і протягом другого кола гідно виступали проти своїх суперників, здобувши 14 очок. Мої підрахунки: якщо б «Зеніт» грав з весни, то посів у своїй групі не нижче третього місця. У наступному сезоні, гадаю, зенітівці гідно виступлять у чемпіонаті-2014. Для уболівальників пропонуємо остаточну турнірну таблицю:

9 «Зеніт» (Калайдинці)                       9    4    2    3    19 – 11    14
10 «Металіст» (Хорол)                       17    0    0    17     6 – 45        0

І коротко про першолігову групу «Б», в якій «Карлівка-2» теж знялася зі змагань. Запитується: для чого було заявляться? У групі тон задавали приватні команди фермерських господарств, за які грали футболісти з обласного центру, інших районів області. І заслужено у першій лізі «бронзу» здобула «Чайка» з Дейкалівки Зіньківського району (тренер Ігор Долгошеєв), яка у фіналі у Пирятині здолала «Фортуну». Підсумкова турнірна таблиця: