Баскетбол - 11-09-2009, 01:09 - sasa 103

Полтавщина залишається без великого баскетболу

Полтавщина залишається без великого баскетболу

\"\"Як відомо, минулого сезону вперше в історії баскетболу України в Суперлізі взяла участь команда з Полтавщини – БК «Полтава». Зібрана на швидкоруч команда змогла за короткий час досягти мінімальних успіхів. У регулярному чемпіонаті полтавці посіли 6 місце з восьми учасників, а в плей-офф посіли передостаннє, восьме місце.

Однак ще рік тому усім було відомо, що ця команда лише тимчасове об’єднання для того, аби залатати дірку в Суперлізі, які виникли в результаті розколу в українському баскетболі, коли одні клуби залишилися під крилом ФБУ, а інші утворили так звану Українську баскетбольну лігу. Так минулий сезон команди й провели в двох лігах. Причому в різних лігах виступало дві полтавські команди: БК «Полтава» в легітимній Суперлізі, а «Полтава-Баскет» – у дивізіоні «Б» невизнаної УБЛ. Та вже цього літа усі розбіжності утрясли і вирішили провести єдиний чемпіонат. Звичайно місця в ньому не знайшлося для полтавці. Взагалі команда як ні звідкіля з’явилася, так в нікуди й пішла. Причому зникла тихо, ніби привид розчинився в повітрі. А про її існування нагадує хіба, що статистика виступів з офіційного сайту Суперліги.

Минулого сезону доволі вдало у вищій лізі чемпіонату під егідою федерації зіграв кременчуцький «Кремінь», який став переможцем цього турніру і разом з тим він здобув право грати в Суперлізі. І, кременчужани, були вже готові виступати серед еліти. Тим паче за складом «Кремінь» не поступається іншим командам. Однак не все так просто, як виявилося. Клубу – переможцю вищої ліги ніде грати в рідному місті. Виявляється в Кременчуці немає жодного придатного залу для проведення матчів такого рівня. Подейкували керівництво «Кременя» хотіло проводити домашні матчі в Полтаві в залі ПЗМС, в якому грав БК «Полтава», однак чи то не домовилися, чи ще щось, але факт залишається фактом. Зрештою навантаження на маленький зал склозаводу буде чималенький. Крім матчів зимової першості з міні-футболу, де зазвичай грають кращі аматорські команди міста, з осені тут проводитиме свої матчі ще й новоутворена жіноча волейбольна команда «Полтавчанка». Звичайно, впихнути сюди ще й баскетбол доволі складно, зал може просто не витримати такого навантаження.

І ось на недавньому засіданні засновників Асоціації баскетбольних клубів України «Суперліга» було вирішено не допускати команду «Кремінь» для участі в турнірі. Таким чином вірогідніше за все кременчужани продовжать свої виступи у вже звичній вищій лізі й цього сезону. Отож цього сезону Полтавщина залишається без великого баскетболу.

Автанділ ПОТІДЗЕ

Погода