Поразка за яку не соромно
Вперше після 2008 року, коли “Динамо” грало у Кубку виклику, до Полтави завітав гандбол європейського ґатунку. Нашому місту випала честь приймати шосту відбіркову групу кваліфікаційного раунду Чемпіонату Світу 2011 року серед чоловічих збірних команд віком до 21 року. Суперником наших земляків була німецька молодіжка – неодноразовий призер чемпіонатів Європи та Світу, міцна команда Швейцарії та збірна Ізраїлю.
Саме останні два колективи і зійшлися у матчі-відкритті турніру. Навіть за відсутності свого головного керманича Міхаеля Шутера, який через сімейні обставини залишився вдома, червоно-білі легко здолали опір ізраїльтян 42:22. Головною ударною силою в матчі у складі підопічних Девіда Еглі, асистента Шутера, став розігруючий Тобіас Баумгартнер, який закинув 9 м’ячів.
Після цього відбулося урочисте відкриття змагань, а згодом на майданчику з’явилися німці та збірна України. Ще до початку турніру головний наставник нашої команди говорив, що основним конкурентом за вихід у фінальну стадію чемпіонату Світу буде саме команда Німеччини. Тому тренерський штаб досконально вивчив гру суперника і приготував їм сюрпризи. До лав збірної були викликані всі найсильніші на даний момент гандболісти, чого не скажеш про бундестім. Мартін Хойбергер був змушений залишити вдома трьох своїх основних виконавців – Крістофа Штайнера, Олівера Крехеля та Хендріка Пекелера. Та незважаючи на таку вагому втрату німці всеодно залишалися грізною командою.
Це вони довели у грі проти українців. Отримавши у свої ворота два швидкі м’ячі, Німеччина оговталася і згадала, що все ж вони є фаворитами. Бундестім вирівняв гру і вийшов вперед. Більш досвідчена команда з берегів Рейну повністю перегравала своїх українськіх візаві, які відверто кажучи поступалися німцям у майстерності. Завдяки вдалій грі свого голкіпера перевага чемпіонів Світу іноді досягала чотирьох м’ячів. До честі наших хлопців, ще до перерви вони змогли скоротити відставання до “-2”. На початку другої половини перевага німців взагалі була мінімальна 13:12, але саме в цей час українці отримали декілька непотрібних вилучень, чим вдало скористався суперник. Коли перевага бундес-машини досягли відмітки у п’ять м’ячів, багато хто махнув рукою, мовляв тут вже нічого дивитись. Шалена підтримка вболівальників, яких зібралося чи не вдвічі більше аніж вміщує зал УМВС, допомогла підопічним Олександра Зборщика знайти в собі сили відновити інтригу, знову скоротивши відставання в рахунку. Під завісу матчу далася взнаки відсутність рівноцінних замін у нашій команді. Основний тягар гри на себе взяли 6-7 виконавців, які в кінці зустрічі виглядали втомленими. Велика кількість помилок на рівному місці протягом усього матчу не дозволила українцями зачепитися бодай за нічию. У підсумку закономірна перемога підопічних Мартіна Хойбергера 30:27.
Перша перемога
Восьмого січня у першому матчі вечора зустрілися команди, які днем раніше здобули перемоги. І Німеччина, і Швейцарія підійшли до зустрічі у піднесеному настрої. Звісно важка перемога над українцями забрала більше сил у команди Хойбергера, ніж у швейцарців, які без проблем розбили ізраїльтян.
Німці з перших хвилин захопили ініціативу проте особливої переваги у рахунку вони не мали. Хоча до перерви вийшли вперед 17 :13. У другій тридцятихвилинці команда з країни банків, годинників та сиру почала надолужувати згаяне. До середини тайму швейцарці вирівняли гру, що одразу відобразилося на рахунку 21:21. У заключні хвилини німці проявили характер і вийшли вперед 30:27. Завдяки підтримці полтавських вболівальників, які віддали свої симпатії швейцарцям, збірна Еглі скоротила рахунок до мінімуму – 29:30, але на більше у команди банально не вистачило часу. Після цього тріумфу Німеччина на 99% забронювала за собою єдину путівку на світову першість.
У другому матчі дня Україна досить легко переграла команду Ізраїлю. Вже в дебюті перевага нашої команди досягла чотирьох м’ячів 4:0. Впродовж всього тайму підопічні Зборщика тримали суперника на комфортній відстані, а на перерву пішли виграючи п’ять м’ячів 17:12. Тренер нашої команди дав можливість пограти резервістам. Таким подарунком одразу скористався суперник і скоротив різницю у рахунку до двох м’ячів. Проте це все на що спромоглися ізраїльтяни. Наші гандболісти впевнено довели матч до перемоги 31:27.
На мажорній ноті
Перед останнім туром доля українців повністю залежала від результату протистояння Німеччина – Ізраїль. Лише у разі перемоги останніх і за сприятливого результату у власному матчі проти швейцарців, українці могли поїхати на чемпіонат Світу. Та дива не сталося. Незважаючи на жвавий початок, ізраїльтяни в перші хвилини гри повели 3:1, німці швидко наздогнали суперника і на перерву пішли за мінімальної переваги 14:13. У другому таймі ізраїльські гандболісти завдяки вдалій грі свого голкіпера, якого, між іншим було визнано кращим гравцем матчу в своїй команді, декілька разів зрівнювали рахунок. За дев’ять хвилин до закінчення, за рахунку 24:24, німці залишилися в чисельній меншості, але суперник з такого подарунку долі скористатися не зміг. Знову, як і днем раніше, вдало проведена німецькою молодіжкою кінцівка матчу принесла їм третю перемогу у груповому турнірі 28:26, а з нею й путівку на мундіаль.
У завершальному матчі відбору Україна досить легко перемогла швейцарців. Стартові хвилин п\’ятнадцять команди йшли м’яч в м’яч. Лише під кінець тайму українці змогли відірватися від суперника. На відпочинок підопічні Зборщика пішли з гандикапом у 3 м’ячі – 18:15. Після перерви розрив у рахунку часом досягав “+10” – 36:26. Відчувши, що перемога в кишені, наші хлопці почали грати на публіку і потішили переповнений зал кількома ефектними парашутами. За декілька хвилин до завершення Олександр Зборщик, як і в попередньому матчі, дав змогу пограти резервістам. Серед них опинився єдиний представник полтавського “Динамо” Тимур Луценко, який за хвилину до завершення гри зірвав хвилю овацій на свою адресу, закинувши м’яч у ворота швейцарців. Загальний підсумок гри 37:29 на користь нашої збірної.
Одразу по закінченні українські гандболісти подякували глядачам за підтримку протягом усього турніру, а ті в свою чергу проводжали спортсмені вигуками “молодці!”. Єдине, що здивувало, Україна всі три матчі провела не у традиційних жовто-блакитних кольорах, а у помаранчевих, на кшталт Нідерландів. Можливо, це і був той сюрприз, про який говорив наставник нашої команди перед початком відбору?
Підсумкова турнірна таблиця
1 Німеччина 3 3 0 0 88:82 6
2 Україна 3 2 0 1 95:86 4
3 Швейцарія 3 1 0 2 100:89 2
4 Ізраїль 3 0 0 3 75:101 0
вологість:
тиск:
вітер: