Новини - 08-01-2016, 12:01 - sasa 82

Що таке бейсджампінг?

Що таке бейсджампінг?

Бейсджампінг — це спорт, але не всі розберуть це слово, яке занадто складне і незрозуміле. Ось і слід розібратися, до якого типу спорту його віднесли, небезпечного або безпечного.

Взагалі слово «basejumping» розшифровується за першими чотирьом буквах ВASE. «В» означає building (будівля), «А» — antenna, «S» — span (міст), «E» -Earth (земля). Може, ще не всі зрозуміли, про що ведеться мова, тому необхідно пояснити. Бейсджампінг — це стрибки з парашутом з якого-небудь зафіксованого об’єкта. Так би мовити один з різновидів стрибків з парашутом. Цей вид спорту є одним з найбільш екстремальних і небезпечних.

Бейсджампінг зародився ще в 18 столітті, коли Луї Ленорман здійснив свій перший стрибок із вежі. На відміну від звичайного стрибка з парашутом, в бейсджампінгу стрибають з досить маленькою висоти, приблизно 150 м, тому все залежить від людини, чи встигне той розкрити парашут. Адже на політ дається приблизно 15 секунд і навіть менше.

Головна вимога в такому виді спорту, дуже швидко розкрити парашут, для цього придумали легкі моделі парашута. Буквально на 15-40 метрах польоту вони починаю розкриватися.

Для того щоб зайнятися цим екстремальним видом спорту, потрібно перш за все «7 разів відміряти і один раз відрізати». Ні в якому разі не приймати рішення відразу ж, хоч людям і не вистачає адреналіну в крові, це не говорить про те, що потрібно ходити по лезу ножа, досить просто прокотитися на якому-небудь загальнодоступному атракціоні. Новачкам не дозволять стрибати відразу ж, щоб він міг зістрибнути з якогось об\’єкта, йому доведеться стрибати раз сто з літака. По-перше, тренування, а по-друге, зрозуміти, а чи треба це взагалі.

Взагалі є чимало різновидів бейсджампінгу, наприклад, бейс у групі, акробатика, вінґсьют, виконують стрибки у спеціальних костюмах та інші. Закон не забороняє такі стрибки, принаймні, в Україні. Але, щоб спертися на яку-небудь прийнятну висоту, доведеться отримувати дозвіл або домовленості, так як стрибки здійснюються з державної чи приватної власності. У деяких країнах це заняття вважається адміністративним порушенням, тобто хуліганством. Якщо не проходитимуть тренування по бейс, то отримати травму або загинути дуже легко, тому не варто необдумано підходити до цього екстремального справі, потрібно зважити всі за і проти.

Погода