Гандбол - 15-03-2011, 05:03 - sasa 33

У \»Динамо\» найкращий рівень надійності

У \»Динамо\» найкращий рівень надійності

Цього тижня українських прихильників гандболу, після того як збірна України зіграла матчі відбіркового турніру до Євро-2012, очікує завершення паузи у національних змаганнях.

 

Уже 16 березня будуть зіграні перші матчі 1/4 фіналу Кубка України: \»Динамо\» (Полтава) — ЗНТУ-ЗАС-СДЮШОР (Запоріжжя), \»Буревісник\» (Луганськ) — ЗТР (Запоріжжя), \»Портовик\» (Южний) — \»Мотор-ЗНТУ-ЗАС\» (Запоріжжя) і \»Буревісник\» (Бровари) — \»Авіатор\» (Київ). Матчі-відповіді пройдуть 20 березня. А ще через п\’ять днів, 25 березня, завершиться пауза в Суперлізі чемпіонату України, яка тривала 1 місяць і 10 днів. Того дня \»Динамо\» (Полтава) у матчі 20-го туру прийматиме на своєму майданчику \»Мотор-ЗНТУ-ЗАС\».

А тим часом відомий тренер Владислав Циганок, який зараз є керівником центру аналітики та інформації УГЛ (Української гандбольної ліги), оприлюднив на її сайті результати дослідження про ігрову надійність українських чоловічих команд у першій половині сезону (з 1 по 14 тури). Виявилося, що за той період \»Динамо\» (Полтава) разом з явним лідером чемпіонату України — ЗТР (Запоріжжя) мало однаковий і найкращий серед усіх українських команд рівень надійності — по 10,75 пунктів. У той час полтавці у 14 матчах 148 разів втрачали м\’яч (прямі втрати м\’яча — 102, інші помилки — 28, втрати \»на гравця\» — 18). Але за міжнародними \»мірками\» цей коефіцієнт (10,75) відповідає \»середньому рівню надійності\» — від 8 до 12 втрат за гру. \»Високий рівень надійності\» дозволяє втрачати м\’яч за гру лише до 6 разів, а \»вище середнього\» — від 6 до 8 втрат. Тож, як бачите, полтавському \»Динамо\» є на що звернути увагу, особливо тепер — коли чемпіонат України вже виходить на фінішну пряму, яка може принести підопічним головного тренера Андрія Портного один з комплектів медалей. І тут логіка проста: чим менше втрат і помилок робитимуть у грі полтавці, тим кращими будуть результати і вищої \»якості\» медалі вони зможуть отримати, вважає кореспондент \»ПС\» Ігор ЧЕРЧАТИЙ.

Погода